Chat with us, powered by LiveChat

Asus dizüstü tamiri

jetonar onarım servis merkezinde Asus dizüstü tamiri. Asus laptop ekran kartı tamiri

ıstakını gondar

Asus dizüstü tamiri

Jetonar’da Asus dizüstü bilgisayarların onarımı konumunuzda en kısa süreçte ve garanti ile yapılmaktadır. Jetonar tarafından çeşitli onarım hizmetler sunulmaktadır dolayısıyla sadece onarım hizmeti değil, adresinizde de onarım hizmeti verilir.

Onarım talebi oluşturduktan sonra, uzman en kısa sürede istediğiniz adrese gönderilecek ve arızalı bilgisayarı teslim alıp ve temir etmek üzere servis merkezine getirilir ve onarım süresi tamamladıktan sonra tekrar adreseinize teslim edilecektir.

 

Laptop Asus

 

Asus dizüstü bilgisayar onarım talebi oluşturmak

Asus dizüstü bilgisayarınızı profesyonelce onarmak için Jetonar yanınızda. Web sitemizde linki tıklayarak veya Jetonar uygulaması üzerinden Asus laptop onarım talebinizi online olarak oluşturarark onarım talebi oluşturabilirsiniz ve ekip arkadaşlarımızın aramasını beklemniz yeterlisir.

Adresinizde teslimat alma hizmeti, en deneyimli dizüstü bilgisayar onarım teknisyenleri aracılığıyla evden çıkmanıza gerek kalmadan Asus dizüstü bilgisayarınızı onarmanıza ve yeniden kullanmanıza olanak tanır.

 

 

Jetonar'ın Asus dizüstü onarımı için özel servisi

Neyse ki Jetonar uzmanları ve teknisyenleri Asus dizüstü bilgisaylarını hem yazılımsal hem de donanımsal sorunlarının ayrıntılı bir şekilde farkındalar; Bu nedenle Asus dizüstü bilgisayar için herhangi bir sorun olması durumunda, Jetonar’ın teknisyenler sorunları hızla çözebiliyorlar. Aşağıda Jetonar tarafından sunulan bazı hizmlerini inceleyebilirsiniz.

 

Asus dizüstünün en önemli parçasının onarımı; Ana kartı

Asus dizüstü bilgisayar? yada aniden kapanmasının sebebi nedir? Asus dizüstü bilgisayarlarda yaşanan bu sorunların nedenlerinden birisi de cihazın en önemli parçası olan anakartın arızalanmasıdır. Anakart, dizüstü bilgisayarın her bir biriminin rolünü ve sorumluluğunu belirliyor ve bunlar arasında gerekli ilişkiyi kurma görevine sahiptir; Ancak laptop anakartında bir sorun olması durumunda bu sistemin kullanılmayan bir cihaz haline geleceği aşikardır. Dizüstü bilgisayarın çökmesine neden olan en yaygın sorunlar cihazın dürüşmesi, nem girişi ve güç akışın dalgalanmalarıdır. Dizüstü bilgisayarınız açılmıyorsa veya aniden kapanıyorsa, cihazı Jetonar uzman teknisyenlere bırakmanız en iyi çaredir.

 

Asus dizüstü bilgisayar sabit disk verilerini onarım ve geri yüklenmesi

Asus dizüstü bilgisayar neden önyüklenmyor? Asus dizüstü bilgisayarda depolanan dosyalardan hiçbiri neden açılmıyor? Asus dizüstü bilgisayarda depolanan tüm bilgilerin aniden kaybolmasının nedeni nedir? Asus dizüstü bilgisayardan tıklama sesinin duyulmasının nedeni nedir?

Ne yazık ki, Asus dizüstü bilgisayarda bu sorunlardan herhangi birinin ortaya çıkması, sistemin sabit sürücünün bir arızasıyla karşılaştığını gösterir; Sabit sürücü mekanik parçalardan yapıldığı için düşürme, nem, güç dalgalanmalarına ve ayrıca virüslere karşı savunmasızdır. Asus dizüstü bilgisayarlarda bu sorunlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız, Asus dizüstü bilgisayarların onarımını Jetonar'ın özel uzman teknisyenlerine bırakarak bu merkezin servislerini kullanabilirsiniz.

 

Asus dizüstü ekran tamiri

Görüntünün titremesine ne sebep olur? Dizüstü bilgisayar ekranı neden siyahtır? Kırılan dizüstü bilgisayarın ekranı tamir edilebilir mi? Dizüstü bilgisayarın ekranı yalnızca bu parça kırık olmamışsa veya sorunlar sadece yazılım kusurlarıyla ilgiliyse onarılabilir.

Dizüstü bilgisayar ekranı darbe nedeniyle kırılırsa veya flat kabloları kesilirse onarım ihtimalı yoktur. Ekranda kırıklık olmadığı durumunda görüntü’de herhangi bir bulanıklık, kararma, karelik vb. sorunlar varsa Asus laptop onarım uzmanları öncelikle ekran kartı ve anakartın sağlam olduğundan emin olacaklar. Bu parçalar sağlam ise, ekran onarılması veya değiştirilmesi ile görüntü  sorunları çözülecek.

 

Asus dizüstü ekran renk değişikliği sorunun gidermesi

Asus dizüstü bilgisayar monitörünün yeşile dönmesine sebebi nedir? Asus dizüstü bilgisayar ekranın rengi neden pembe olur? Asus dizüstü bilgisayarın renk değişiminin sebebi nedir?

Bir Asus dizüstü bilgisayarı kablo kullanarak başka bir ekrana bağladıysanız, kablonun yerinde olmaması veya ekran kartının çıkışı zarar görmüş olması sorunun nedeni olabilir. Bu nedenle bilgisayarın ekranı rengi yeşil veya pembeye dönüşür. Dizüstü bilgisayar ekranın renginin değişmesinin düşünülebilecek bir diğer olasılık da bozuk bir ekran kartıdır; Bu durumda en iyi yol Asus dizüstü bilgisayarı, sorunu gidermek için Jetonar teknisyenlerine bırakmaktır.

 

 

Asus dizüstü’nün güç kartının değiştirilmesi ve onarımı

Bahsettiğimiz üzere Asus dizüstü bilgisayarın aniden kapanmasının veya açılmamasının sebeplerinden biri de bu cihazın anakartındaki bir sorundur; Ancak bazen güç kaynağı olarak da adlandırılan dizüstü bilgisayarın güç kartında sorun olabilir ve bu sistemde bu tür sorunlara neden olabilir

. Bu nedenle, güç kaynağını zarar görmesine neden olmasine tek faktör güç dalgalanmalarıdır. Bu yüzden dizüstünün güç kartının zarar görmemesi için koruyucuyu kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Asus laptop fan onarımı

Dizüstü bilgisayar neden sürekli ısınıyor? Çalışma sırasında fan neden anormal ses çıkartıyor? Sistem neden sürekli kilitleniyor ve programlar yavaşlanıyor? Bu sorunların tümü, bir dizüstü bilgisayar fanı arızasını gösterebilir. Bu durumda bir Asus dizüstü bilgisayar fanını onarmak için parçanın ne kadar hasarlı olduğunu görmeniz gerekir.

Genellikle fan tamir edilebilir; Ancak bazen bu parçayı onarmak mümkün değil ve değiştirilmesi gerekir. Bu durumda Asus laptop tamir ekibi, bilgisayarı normal çalışmasına döndürmek ve sıcaklığını kontrol etmek için fanı yeni bir fan ile değiştirecektir. Jetonar, yeni parçanın orijinalliğini geçerli bir garanti ile sunulur.

 

Asus dizüstü’nün çerçevesi tamiri

Bazen bir Asus dizüstü bilgisayarın çerçevesini onarmanız gerekir. Çerçevenin kırılması, ekran dahil diğer bilgisayar parçalarını tehlikesine maruz bırakır. Asus ve diğer dizüstü bilgisayar markalarının çerçevesini onarmanın birkaç yolu vardır. Bazen tamirci kırılan parçaları özel yapıştırıcılarla yapıştırır. Elbette bir süre sonra vida ve ek yerlerindeki yapıştırıcı bu parçaların kırılmasına ve aşınmasına neden olabilir. Bu nedenle bazı teknisyenler çerçevenin kırık veya çatlak parçalarını plastik veya metal ile simüle ederek çerçeve içinde kullanırlar.

Yorumlar