Chat with us, powered by LiveChat

Samsung dizüstü bilgisayarın onarımı

Samsung laptop tamiri iş yerinde ve evde en gelişmiş ekipmanlardan faydalanarak en kısa sürede en iyi kalite ile uzun garanti ve orijinal parça garantisi ile...

ıstakını gondar

Samsung dizüstü bilgisayar tamiri, Jetonar garantisi ile yerinde sağlanır. Çeşitli Samsung dizüstü bilgisayar onarım hizmetlerini gerçekleştirme konusunda uzun bir geçmişe sahip olan Jetonar uzman onarım merkezi, dizüstü bilgisayarınızla ilgili tüm sorunları yerinde ve en kısa sürede ve garantili olarak çözebilir. Aşağıda, Jetonar koleksiyonundaki Samsung dizüstü bilgisayarların onarımı ile ilgili hizmetleri tanıtacağız. Samsung dizüstü bilgisayarların donanım ve yazılım onarımları ile ilgili tüm hizmetler jetonar'da verilmektedir.

 

Jetonar'da Samsung dizüstü bilgisayar onarım servisi

Bu merkezde Samsung laptop tamiri ile ilgili tüm hizmetler kalite garantisi ile birlikte siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Bu merkezde Samsung dizüstü bilgisayar anakartlarının özel onarımları, çeşitli grafik yonga setlerinin değiştirilmesi, Kuzey Köprüsü, Güney Köprüsü vb., Samsung dizüstü bilgisayar ekranlarının onarımı ve değiştirilmesi, Samsung dizüstü bilgisayar ağ kartı, DVD-Rom, onarımı ile ilgili hizmetler sunulmaktadır. Samsung laptop menteşe değişimi, Samsung laptop fan tamiri ve değişimi, cihaz BIOS sorunları ve diğer Samsung laptop onarımları yapılmaktadır. Ayrıca Samsung touchpad, Samsung laptop klavyesi, Samsung laptop çantası, Samsung laptop bataryası tamiri ve değişimi gibi çevre birimleri ile ilgili hizmetler ve mümkün olan en iyi kalitede Samsung laptop yazılım onarımları sağlanmaktadır.

 

Samsung dizüstü bilgisayarın RAM'i sorun giderme ve onarımı

Samsung dizüstü bilgisayarda sorun giderme ve onarmanın en önemli adımlarından biri RAM sorunlarını gidermektir. RAM, bilgisayarın önbelleğidir ve sistemi başlatmak için gereken bilgileri depolar. RAM arızasının en önemli işareti, sistemin önyükleme yapmamasıdır. Bu, sistem bip sesi çıkardığında ancak önyükleme yapmadığında olur. Ayrıca Windows'u yüklerken mavi ölüm veya BSOD ekranının gösterilmesi ve normal kullanım sırasında BSOD'nin görüntülenmesi de RAM arızasının işaretleridir. RAM'in kompakt ve karmaşık yapısı nedeniyle, bu parça genellikle onarılamaz ve sorunu çözmek için değiştirilmesi gerekir.

 

Samsung dizüstü bilgisayarın fan onarımı

Dizüstü bilgisayar fanı, CPU ve GPU gibi dizüstü bilgisayar işleme yongalarının ısı dağılımından sorumludur. Aygıt fanının sağlığı, diğer dizüstü bilgisayar bileşenlerinin sağlığı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Laptop fanı arızalanırsa cihazın iç ısısı yükselecek ve parçalarda onarılamaz hasarlar oluşacaktır. Çoğu durumda, fanın bakımı ve yağlanması sorunlarını çözecektir, ancak ciddi hasar durumunda, Samsung dizüstü bilgisayarı onarmak için bu parçanın tamamen değiştirilmesi gerekir.

 

Samsung dizüstü bilgisayarın ekran değiştirmesi

Samsung, çeşitli cihazlar için ekran üretiminin tartışmasız kralıdır ve bu şirketin ürettiği ekranlar çok kalitelidir. Ancak ekranın değiştirilmesi, Samsung dizüstü bilgisayarların onarımı ile ilgili en popüler hizmetlerden biridir. Dizüstü bilgisayar ekranı, darbe, elektrik dalgalanmaları, suya maruz kalması ve aşınma ve ekranın zarar görmesi gibi çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Samsung Jetonar servis merkezinde arıza tespiti, tamiri veya gerekirse Samsung laptop ekranı değişimi ile ilgili tüm hizmetler en iyi şekilde verilmektedir. Bu hizmetler, dizüstü bilgisayar dokunmatik ekranlarını onarmayı, arka ışık sorunlarını gidermeyi, esnek düz kablo (FFC) vb. içerir.

 

Samsung dizüstü bilgisayar pilini onarımı ve değiştirilmesi

Diğer bileşenler arasında en yüksek arıza oranına sahip dizüstü bilgisayar bileşenlerinden biri de dizüstü bilgisayar pilleridir.Lityum pillerin yapısı nedeniyle bu piller belirli sayıda şarj ve deşarj yaptıktan sonra özelliklerini ve elektrik akımını depolama özelliğini kaybederler. Kaybetmek. Dizüstü bilgisayar pil arızası genellikle cihazın şarj olmama, açılmama ve hatta bazı durumlarda aşırı ısınma ve takılma gibi belirtiler gösteriyor. Bir Samsung dizüstü bilgisayar tamirinin en önemli durumlarından biri cihazın piliyle ilgilidir, ancak lityum pil hücrelerinin yapısı nedeniyle, çoğu durumda dizüstü bilgisayar parçalarının sağlığını korumak için tamir edilmeyebilir ve pilin tamamen değiştirilmesi tavsiye edilir.

 

Samsung dizüstü bilgisayar klavye değişimi

laptoplarda kullanılan klavyesi en çok değer kaybeden parçalardan biridir, bu parçada herhangi bir hasar veya aksama olması durumunda laptop performansının büyük bir kısmı pratik olarak kaybolmaktadır. Laptop klavyesi genellikle butonlara aşırı baskı nedeniyle, oyun sırasında veya Enter tuşuna dokunma alışkanlığından kaynaklanır, içine su ve içecek gibi diğer sıvılar girmesi, butonların altına malzeme parçaları gibi kirli girişler Yiyecek veya kozmetik ve su girmesi zamanla kötüleşir. Bir Samsung dizüstü bilgisayarı tamir etmenin en hızlı ve en ucuz yollarından biri klavyeyi değiştirmektir. Servis merkezinde cihazınızla uyumlu bir klavye varsa bu değişiklik kısa sürede yapılabilmektedir.

 

Samsung dizüstü bilgisayar çerçeve değiştirme servisi

Dizüstü bilgisayar kasası, cihazın görünümünü sağlamanın yanı sıra dizüstü bilgisayarın iç kısımlarının korunmasından da sorumludur, genellikle laptop kasası düşme, çarpma ve aşırı basınçtan dolayı kırılır veya çatlar. Bir Samsung dizüstü bilgisayarı tamir etmenin en zor kısımlarından biri çerçevesini değiştirmektir. Bu süreç genellikle zaman alıcı bir süreçtir ve zaman ve enerji gerektirir. Ancak dizüstü bilgisayarınızın değerli parçalarını koruyan parçayı onarmak zaman ve paraya değer. Basit isminin aksine laptop kasasının değiştirilmesi bazı durumlarda çok karmaşık ve riskli olabilir, bu nedenle Samsung laptop kasasının değişimini Jetonar uzmanlarına bırakmanız tavsiye edilir.

 

Samsung dizüstü bilgisayarın aşırı ısınma sorununu düzeltmesi

Samsung dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere günümüz dizüstü bilgisayarlarında en yaygın sorunlardan biri aşırı ısınma sorunudur. Bu aşırı ısınma genellikle dizüstü bilgisayar yoğun bir şekilde çalıştığında ve fan onu iyi soğutamadığında meydana gelir. Dizüstü bilgisayar ısınmaya devam ederse, dizüstü bilgisayar parçalarının zarar görme veya dizüstü bilgisayarın donma olasılığı vardır. Bu sorunu çözmek için öncelikle havalandırmaların temiz olduğundan ve üzerinde toz birikme belirtisi olmadığından emin olmalısınız. Başka bir yol BIOS'u güncellemektir. BIOS, donanımı kontrol ettiğinden, BIOS güncellemesi ısı oluşumunu yönetebilir. Uygulamaları hızlı bir şekilde kapatmak istiyorsanız, Görev Yöneticisini açmak için Ctrl + Shift + ESC tuşlarına basın. Çıkmaya zorlamak için programı ve işlemi seçin. Dizüstü bilgisayarı dengelemek ve enerjiyi optimize etmek için dizüstü bilgisayar güç ayarını da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için kontrol paneline gidin, ardından güç seçeneğini açın ve seçeneklerden dengeli seçeneği seçin. Sorun devam ederse, daha fazla inceleme için Samsung dizüstü bilgisayar onarım teknisyenlerimizle iletişime geçin.

 

Samsung dizüstü bilgisayarın titreyen görüntüsü sorununu düzeltmesi

Samsung dizüstü bilgisayarınızın görüntüsünde bir sorun varsa ve sürekli titriyorsa (yanıp sönüyorsa), dizüstü bilgisayarın grafik sürücülerini güncellemesi gerekebilir. Bu yüzden grafik sürücülerinizi güncelleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine kontrol edin. (Windows Update veya Samsung Update'i kullanarak aygıt sürücülerinizdeki güncellemeleri kontrol edin ve yükleyin). Başka bir öneri, yenileme hızını ayarlamaktır. Masaüstünde sağ tıklayın ve Görüntü Ayarları'nı seçin. Gelişmiş Görüntü Ayarları'na tıklayın. Listelenen yenileme hızı, cihazın yerel maksimum yenileme hızıyla eşleşmiyorsa, bağdaştırıcı profiline tıklayın, ardından Monitör sekmesini seçin ve yenileme hızını monitör tarafından desteklenen maksimum değere ayarlayın. Bu adımlar sırasında dizüstü bilgisayar ekranı hala titriyorsa, cihazı daha fazla kontrol etmek için Samsung dizüstü bilgisayar onarım birimine iletişime geçin.

 

Samsung dizüstü bilgisayarın siyah ekranda takılmasıyla ilgili sorun düzeltmesi

Samsung dizüstü bilgisayarınız yeniden başlatma sırasında siyah bir ekranda takılırsa, cihazın hem yazılımında hem de donanımında sorun olabilir. Bu durumda, sorun giderme adımları sırasında sorunun türünü teşhis etmeli ve Samsung dizüstü bilgisayarı onarmalısınız. Başlamak için aşağıdaki sorun giderme yöntemlerini kullanabilir veya bu hatayı kolayca düzeltmek için Windows Boot Genius'u kullanabilirsiniz. Önce güç bağlantısını, dizüstü bilgisayar monitörünü, CPU fanını, grafik kartını ve hafıza kartını kontrol edin. Bu bölümlerde sorun yoksa büyük ihtimalle yazılımsal bir sorundur. Virüs veya kötü amaçlı yazılım olup olmadığını görmek için bir sistem taraması yapın. Varsa onları silin. saat :

Denetim Masası> Ekran> Ekran Ayarlarını Değiştir> Gelişmiş Ayarlar> Sorun Giderme

Donanım ivmesini azaltın. Ek olarak, Windows sistemini Samsung dizüstü bilgisayarınıza yeniden yükleyebilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen Samsung Dizüstü Bilgisayar Onarım Birimi'ndeki ortaklarımızla iletişime geçin.

 

Bir Samsung dizüstü bilgisayarın önyükleme ekranında takılmasıyla ilgili sorun düzeltmesi

Dizüstü bilgisayar, Samsung logo ekranından çıkmadığı ve Windows sistemini yüklemediği bir durumda olabilir. Bu sorun esas olarak donanımdan kaynaklanır. Aşağıdaki önerileri yapmadan önce, varsa harici sabit sürücüleri çıkarabilir ve sorunu çözüp çözemeyeceğinizi görmek için cihazı yeniden başlatabilirsiniz. Değilse, Samsung dizüstü bilgisayarınızı onarmanın iki yolu vardır.

İlk yol, Windows'u yeniden yüklemektir. Windows ISO ile bir kurulum diski oluşturun ve disk sürücüsünden başlatmak için F12 tuşuna basın. Windows'u yeniden yüklemek için gösterilen talimatları izleyin. (Bunu yapamıyorsanız, Windows'u yüklemek için Samsung dizüstü bilgisayar onarım birimindeki uzmanlarımızla iletişime geçin ve dizüstü bilgisayar konumunda bir onarım talebi gönderin).

Başka bir yol, dizüstü bilgisayar donanımının durumunu kontrol etmektir. BIOS'a girin ve SysInfo sekmesinde donanım bilgilerini algılayıp algılayamadığını kontrol edin. Tüm donanım bilgilerini kontrol edebilir ve sabit disk test yazılımını kullanmayı deneyebilirsiniz. Gerekirse donanımı kurun veya onarın.

 

Jetonar seyyar dizüstü bilgisayar onarım hizmeti nasıl sağlanır?

Jetonar seyyar dizüstü bilgisayar onarım ekibi, Türkiye’de kullanıcılara özel tablet onarım hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmeti almak için web sitemize veya Jetonar uygulaması aracılığıyla bir tablet onarım talebi iletmeniz yeterlidir. Ekiplerimiz gerekli işlemleri yapmak için sizinle iletişime geçecekler.

Yorumlar