Chat with us, powered by LiveChat

Bilgisayar ve çevre birimlerinin onarımı

Bilgisayar sorun giderme, onarım ve servis kılavuzu... .Bu sorunların çözümü için jetoanar.com'dan yardım alabilirsiniz.

ıstakını gondar

Bilgisayar ve çevre birimlerinin onarımı

Her türlü bilgisayar ve çevre birimlerinin uzman ve kusursuz onarımını arıyorsanız, jetonar hizmetinizde. Her tür bilgisayar, All in one, masaüstü bilgisayar ve klavye, kasa, anakart, sabit disk vb onarım hizmetleri hakkında Jetonar’dan destek alabilme imkanınız vardır. Ekip arkadaşlarımız, donanımlı birimlerimizde bulunan her türlü bilgisayarın onarılmasını ve siz değerli müşterilerimizin birden fazla tamir merkezine gitmesine gerek kalmamasını sağlamıştır. Asus, HP, Dell, Lenovo, Acer, Apple, Fujitsu vb gibi tüm markalar, mümkün olan en kısa sürede jetonar’ın uzman bilgisayar onarım hizmetlerine içeriliyor.

Aşağıdaki, cihazınızı seçebilir ve iş ekip arkadaşlarımız incelemek üzere onarım talebinizi oluşturabilirsiniz.

 

 

Bilgisayarların ve çevre birimlerinin onarımı on-line talep oluşturmak

Bilgisayar ve çevre birimlerine (yazılım ve donanım) onarım hizmetlerine ihtiyacınız varsa, Jetonar sitesine girmeniz yeterlidir. Web sitemizde on-line talep oluşturmak linki tanımlanmıştır. Linki tıklayaray, belirlenen alanlarda cihazın markası ve modelini seçebilirsiniz . Ardından açıklama alanında cihaz sorunları ve istediğiniz diğer notları ekleyebilirsiniz. Onarım talebiniz oluşturulduktan sonra, ekip arkadaşlarımız gerekli düzenlemeleri yaparak sizinle irtibata geçecekler.

 

Konumunuzda bilgisayar ve çevre birimlerinin onarımı

Jetonar’ın hedefi bilgisayar ve çevre birimlerinin onarımı hizmeti en kısa sürede sağlanmaktır. Bu doğrultuda adresinizde onarım hizmeti sağlanmaktadır. Bu şekilde, bilgisayarınızı veya çevre birimlerinizi artık servis merkezlerine götürmenize gerek kalmayacaktır. Jetonar uzman ekipler paylaştığınız adrese gelerek cihazın tamiri için gerekli işlemleri sağlanacaklar. Konumunuzda onarım hizmeti alabilmek için Jetonar sitesinde bir talep oluşturup ve ekip arkadaşlarımızın aramasını beklemeniz yeterlidir.

 

Bilgisayar ve çevre birimlerin onarım hizmetleri

 

Bilgisayar güç kaynağın onarımı

Bazen Jetonar'dakı bilgisayar teknisyenlerimiz, bilgisayarı onarmak ve sorunlarını gidermek için güç kaynağını onarma veya değiştirme gerektiğine sonuçlandırır. Şehir gücünü standart akıma dönüştürmek güç kaynağının görevidir. Klavye arızası ve bilgisayar tarafından tanınmaması, iç güç bileşenlerinin görünümünde değişiklik, sistemin tekrar tekrar kapanıp yeniden başlatılması, sisteme USB kablosuyla (fare veya klavye gibi) bağlı olan cihazların tanınmaması, bilgisayarın açılmaması veya açıldıktan sonra aniden kapanması CPU ve ekran kartı fanlarının sesinin değişmesi, CPU sıcaklığının artması ve sistemin yavaşlnaması veya yazarken klavye performansının düşmesi, güç kaynağının arıza belirtilerinden bazılarıdır. Bu sorunların güç kaynağın değiştirilmesi bir çözümdür.

 

 

Bilgisayar ekran kartı onarımı

Bilgisayar görüntü sorunlarını gidermek için ekran kartı onarımı seçilebilecek bir eylemdir. Bilgisayarınızın ekran kartını onarma veya değiştirme zamanının geldiği konusunda sizi uyaran diğer işaretler aşağıdaki gibidir:

Ekran kartı düzgün çalışmazsa, görüntü ile ilgili sorunlar olacaktır.  Örneğin, görüntüler kareli olabilir, bazen programlar ve oyunların düzgün çalışmaması mümkündür. Renklerin karışması, Ekranda siyah görüntü oluşması, Görüntü takılması, Ekran yongasının şişmesi, Çip sağlığı testinde çipin etrafındaki smd seramik kapasitörlerin her iki yanından bip sesi, Ekranda yatay çizgiler oluşması veya görüntünün bulanıklığı, Ekran sürücüsünü yükledikten sonra mavi ekran hatası görüntülemesi ve Görüntünün mavi rengine dönmesi.

 

Bilgisayar fanını onarımı

Bilgisayar fanı arızalanırsa, sabit sürücü, işlemci vb. parçalar da yüksek olasılığıyla hasara maruz kalacaklar. Bu nedenle bilgisayar tamiri sürecinde fan tamiri çok önemlidir. Yükselen sistem sıcaklıkları, anormal sistem hız düşmesi ve aniden kapanması, tümü fan arızasını gösterir. Bu durumda bilgisayar tamir teknisyenleri hasarın şiddetine göre fanı onarır veya yenisi ile değiştirir. Değiştirmiş olduğu parçanın orijinal olduğunundan emin olabilirsiniz.

 

Bilgisayar hoparlörü onarımı

Bilgisayar hoparlörün onarımı öncelikle bu parçanın incelemesiyle ses sorunlarının ana kaynağını belirlemek için başlar. Daha sonra bu sorunların çözümü için gerekli tedbirler alınır. Bazen bilgisayarı onarmak ve hoparlör sorununu çözmek için hoparlör kartı tamir edilmeli. Ayrıca Voltaj ve ses devreleri de zarar görebilir ve değiştirilmesi gerekebilir. üstelik dirençlerin, kapasitörlerin, sigortaların, transformatörlerin, diyotların vb. arızalanması durumunda bilgisayar hoparlörünün onarılması gerekir. Elbette bazen bu bir yazılım sorunudur ve sistemin yeniden başlatılması, ayarların değiştirilmesi vb işlemlerle sorun çözülür.

 

Jetonarda bilgisayar ve çevre birimlerini tamir etmenin maliyeti ne kadar?

Bu soruya kesin bir cevap vermek neredeyse imkansızdır. Aslında, cihaz arızasını tamamen incelemeden onarımların maliyeti belirlenemez. Jetonar bilgisayar ve çevre birimi onarım teknisyenlerinin yaptığı şey budur. Ekip arkadaşlarımız, bilgisayarın veya çevre birimlerinin sorununu tam olarak giderecek ve hangi parçaların hasar gördüğünü size söyleyecektir. Daha sonra, genel onarım planını ve gerekli eylemleri sunarak, bilgisayar ve çevre birimlerinin onarım maliyetini hesaplanırlar. Onarım sırasında teknisyen bir parçanın veya parçaların değiştirilmesi gerektiğini belirleme olasılığına dikkat ediniz. Bu durumda sizinle bilgi verdikten sonra istenilen parça değiştirilecektir. Ancak yeni parçanın fiyatı nihai maliyete eklenir ve ilk fiyat artar.

 

Jetonarda bilgisayar onarım sorularının yanıtlaması

Bilgisayar sistemlerinin her zaman anında düzeltilmesi gereken sorunları vardır. Örneğin, sistem askıda kalıyor veya belirli bir programı çalıştırmıyor. Fare çöküyor veya sistem sürekli yeniden başlıyor. Bu durumlarda Jetonar destek ekibinden online yardım alabilirsiniz. Deneyimli bilgisayar onarım uzmanlarından oluşan bir ekip, kullanıcıların bilgisayar sorunları ve bunların nasıl düzeltileceği hakkındaki sorularını yanıtlamaya hazırdır. Siteye girip ve üye olun sonra sorunuzu sorun. Jetonar uzmanlar, sorunu çözmek için size on-line olarak yanıt verecekler.

 

makale önerisi :

 

 

Asus dizüstü tamiri

 

Bilgisayarların ve çevre birimlerinin onarımı neleri içeriyor?

Her türlü dizüstü bilgisayar onarımı

Her türlü bilgisayar onarımı

Masaüstü bilgisayarların ve all in one tamiri

İmac Onarımı

Desktop onarımı

Her türlü sabit sürücünün onarımı ve veri kurtarması

Her türlü monitör tamiri

Klavye tamiri

Bilgisayar kasalarında sorun giderme ve onarımı

Anakart onarımı

Ekran kartı tamiri

Bilgisayar hoparlör tamiri

Yorumlar