Chat with us, powered by LiveChat

kapalı Dizüstü bilgisayarın onarımı

Garantili orijinal parçalarla adresinizde laptop tamiri. Kapalı dizüstü bilgisayarın deneyimli bir kadro tarafından ve modern ekipmanlarla 1 ila 24 saat.

ıstakını gondar

Bir kapalı dizüstü bilgisayarı onarmak, açıldığında dizüstü bilgisayar arızası belirtisi göstermeyen bir dizüstü bilgisayar anlamına gelir. Dizüstü bilgisayarın açılmaması, çoğunlukla bir donanım arızasından kaynaklanır ve onarımı, dikkatli bir sorun giderme gerektirir. Bu, arızanın birden fazla nedenden kaynaklanmış olabileceğinden, onarım uzmanının arızanın nedenini bulmak ve kapanan dizüstü bilgisayarı onarmak için çok çeşitli parçalara bakması gerektiği anlamına gelir. Sonuç olarak, sesi kapatılmış bir dizüstü bilgisayarı onarmak, diğer onarımlardan daha az zaman alabilir.

Dizüstü bilgisayarınızı bizzat tamir etmek için yeterli zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız, Jetonar hizmetini kullanabilirsiniz. Bu hizmetler ile Jetonar'daki çalışma arkadaşlarımız yerinde cihazı kabul etmek için başvuruyu kayıt ettirdikten sonra istediğiniz adrese başvuracak ve cihazı teslim alıp tamir ettikten sonra cihazı istediğiniz yere teslim edecekler, böylece artık siz kalmanıza gerek kalmayacak. Zamansızlıktan endişe edin, tamirhaneye şahsen gitmeyin.

 

kapalı Dizüstü bilgisayarın onarımı

 

Dizüstü bilgisayarda sorun giderme ve onarımı

Dizüstü bilgisayarın açılmaması ve dizüstü bilgisayarın onarılması ihtiyacı, donanım nedenlerinden kaynaklanmaktadır. Güç kaynağının, kablonun, soketlerin, pilin, anakartın, RAM'in veya grafik kartının zarar görmesi bu sorunun ana nedeni olabilir. Tabii ki, bazı durumlarda, aynı anda birkaç sorun ortaya çıkar. Örneğin, arızalı bir şarj kablosu elektrik dalgalanmalarına neden olabilir ve sonunda dizüstü bilgisayarın güç kaynağı devresine veya anakart üzerindeki IC güç kaynağına zarar verebilir. Bu yüzden onarım sırasında, anakartın onarılmasının yanı sıra, sorunun tekrarlanmasını önlemek için şarj kablosunun onarılması veya değiştirilmesi gerekir. Ancak bazen şarj kablosunun çeşitli parçalarını ve dizüstü bilgisayar adaptörünü düzgün bağlamamak gibi basit bir sorun, açılmamasının ana nedenidir. Bunun gibi basit sorunları kolayca çözebilmeniz için Jetonar'a yerinde giriş başvurusu yapmadan önce sistemin çevrimiçi danışma ve sorgulama hizmetlerini kullanmanızı öneririz. Ancak daha ciddi sorunlar olması durumunda, dizüstü bilgisayardaki sorunları gidermeniz ve onarmanız gerekecektir.

 

Şarj kablosu veya şarj cihazın arızası

Dizüstü bilgisayarınızı onarmak için herhangi bir işlem yapmadan önce aşağıdakileri kontrol edin:

  1. Soketin sağlıklı olduğundan emin olun. Sadece başka bir cihaz takın ve açın.
  2. Arızalar için şarj cihazının ve iki fişin görünümünü kontrol edin.
  3. Herhangi bir yanık, buruşma veya kopma belirtisi olmadığından emin olmak için kablonun görünümünü kontrol edin.
  4. Şarj cihazının doğru şekilde takıldığından emin olun.
  5. Kablonun farklı parçalarının şarj cihazına ve dizüstü bilgisayarın gövdesindeki şarj yuvasına düzgün şekilde takıldığından emin olun.
  6. Dizüstü bilgisayarınızı şarj etmek için sahip olduğunuza benzer sağlıklı bir şarj cihazınız varsa, dizüstü bilgisayarın onunla birlikte açılıp açılmadığını kontrol edin.

Renk değişikliği, yanık kokusu, ciddi kablo korozyonu ve şarj cihazı ve kabloda anormal değişiklikler gibi yanık belirtileri fark ederseniz, şarj cihazı veya bileşenleri zarar görebilir. Bu şarj cihazının yeniden kullanılması cihaza daha fazla zarar verebilir. Bu nedenle dizüstü bilgisayar şarj cihazını hemen onarın veya değiştirin.

 

Anakart şarj soketi arızası

Şarj cihazınızın sağlığından eminseniz, kapalı bir dizüstü bilgisayarı kontrol etmenin ve tamir etmenin bir sonraki adımı, cihazın şarj soketini kontrol etmektir. Bu soketler, tekrarlanan kullanımlarla zamanla arızalanır. Bu kısımda arıza olması durumunda deneyimli bir tamirciye başvurmaktan başka çareniz yoktur. Çünkü bu parçaların tamiri ve yedek parça temini özel araçlar ve bilgi gerektirir. Jetonar'daki meslektaşlarımız her zaman orijinal yedek parça kullanımına önem verir ve onarımın tüm aşamalarında orijinal parça kullanır.

 

Dizüstü bilgisayar pil arızası

Dizüstü bilgisayarı tamir etmenizin nedeni dizüstü bilgisayar pilinin bitmesiyse, dizüstü bilgisayar pil olmadan ve şarj cihazı bağlıyken açılır. Pil arızasını test etmek için mümkünse dizüstü bilgisayar pilini çıkarın ve şarj cihazını dizüstü bilgisayara bağlayın. Dizüstü bilgisayar açılırsa, pille ilgili bir sorun vardır ve pili onarmanız veya değiştirmeniz gerekir. Dizüstü bilgisayarınızın pili çıkarılamıyorsa, pili test etmek için dizüstü bilgisayarınızı açmanız gerekir, bunun bir uzman tarafından yapılmasını tavsiye ederiz.

 

Dizüstü bilgisayarın aşırı ısıtması

Çoğu dizüstü bilgisayar işlemcisinde, cihaz aşırı ısındığında dizüstü bilgisayarı kapatmaktan sorumlu olan CPU sıcaklığını ölçmek için bir birim bulunur. Dizüstü bilgisayar ısınır ve kapanırsa, soğuyana kadar cihaz açılmayacaktır. Dizüstü bilgisayarı kullanmak ve yatak yüzeyinin kumaşına yerleştirmek veya hava akışını engelleyen herhangi bir durum böyle bir soruna neden olabilir. Hava kanallarının toz veya artıklarla tıkanması da benzer bir soruna yol açabilir. Bu sorunu çözmek için dizüstü bilgisayarı açmanız gerekecek. Ayrıca soğutma ünitesindeki (fan ve Termal macun) arıza da bu sorunun bir başka nedenidir. Bu durumların çoğunda, dizüstü bilgisayarı onarmak için dizüstü bilgisayarı açmanız gerekecektir.

 

Dizüstü bilgisayar iç parçaların arızası

Yukarıdakilerle ilgili olarak dizüstü bilgisayarınızın sağlığından emin değilseniz, büyük olasılıkla, işlemci, RAM, grafik kartı veya anakart gibi dahili bileşenlerden birinin arızalanması, dizüstü bilgisayarınızı tamir etmenizin ana nedenidir. Tüm bu durumlarda, cihazı kapsamlı bir şekilde incelemek, sorun gidermek ve onarmak için yeterli bilgi, ekipman ve deneyime ihtiyacınız vardır. Bu sorunları çözmek için ilk ve son tavsiyemiz, dizüstü bilgisayarda daha ciddi sorunları önlemek için bu alanda saygın ve uzmanlaşmış bir onarım merkezine başvurmanızdır. Jetonar sistemi, laptopu yerinde alarak, tamir edip yerinde teslim ederek, online danışmanlık ve soru-cevap ile tüm bu hizmetleri en yüksek kalite seviyesinde ve onarım garantisi ile sunmaktadır.

Yorumlar