Chat with us, powered by LiveChat

Dizüstü bilgisayar ve bilgisayar sorunlarını giderme

En iyi dizüstü ve bilgisayar sorun giderme yazılımlarından biri, Windows'unuzu temizleyen ve cihazınızın sorunlarını gideren ve hızını artıran Defensebyte'tır.

ıstakını gondar

Windows ile çalışan laptop ve masa üstü bilgisayarlarda bazen çözemeyeceğiniz sorunlar olabiliyor. Bunun gibi durumlarda, genellikle probleminize İnternet'te bir çözüm aramalı veya bilgisayarla ilgili forumlarda sunmalısınız, tabii ki bu da zaman alıcıdır. Ancak, dizüstü bilgisayarlarda ve masa üstü bilgisayarlarda sorun giderme zorluğunu azaltan ve sorunu ve nasıl düzeltileceğini otomatik olarak arayan başka bir çözüm daha var. Bilgisayar donanımınızı mümkün olan en kısa sürede sorun gidererek ve onararak çözmeyi amaçlayan dizüstü bilgisayar ve masa üstü bilgisayar analiz ve sorun giderme yazılımlarından bahsediyoruz.

 

Yazılımla dizüstü bilgisayarlarda ve masa üstü bilgisayarlarda sorun gidermesi

Yüksek özelliklere sahip pahalı bir PC veya dizüstü bilgisayara sahip olmak çok sinir bozucu, ancak bir yıl sonra ilk günkü gibi çalışamaz. Dizüstü bilgisayarınızın ve masa üstü bilgisayarınızın sorunlarını gidermek ve sisteminizin neden yavaş olduğunu anlamak için uzman olmanıza gerek yok. Piyasada bulunan donanım sorun giderme yazılımını kullanarak, herhangi bir özel bilginiz olmadan bilgisayar sorunlarınızı bulabilir ve giderebilirsiniz.

 

En iyi dizüstü bilgisayar ve masa üstü bilgisayar sorun giderme yazılımlar

Bu makalede, dizüstü bilgisayar donanım bileşenlerinizdeki bilgisayar yavaşlamalarından veya çeşitli sorunlardan kurtulabilecek dizüstü bilgisayar ve masa üstü bilgisayar sorun giderme alanındaki en iyi yazılımlardan bazılarını tanıtacağız. Bu programlardan biri Windows 10'un kendisindedir, ancak diğerlerini kullanmak için yazılımı indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekir.

 

1- Windows’un kendi kendine sorun giderme yazılımı

Windows Dizüstü ve PC Sorun Giderme Yazılımı, bir sorunu otomatik olarak algılayıp düzeltebilir veya en azından size bir çözüm sağlayabilir. Windows 10'un her bölümünün kendi sorun gidericisi vardır ve buna bilgisayar ayarları sayfanızdan erişebilirsiniz. Windows Sorun Gidericiye erişmek için ayarlar sayfasına gidin, Güncelleme ve Güvenlik'e gidin, şimdi sol paneldeki Sorun Gider'e ve ardından Ek sorun gidericiler bağlantısına tıklayın. Bu sayfada İnternet, ses, yazdırma vb. için tüm Windows sorun gidericilerini göreceksiniz.

 

2- Gelişmiş Sistem Bakım(Advanced System Care) yazılımı

Bilgisayarınızın hızı yavaşsa, bir bilgisayar iyileştirici yazılımı kullanabilirsiniz. Advanced System Care, bilgisayar yapılandırma sorununuzu çözen ve hızlandıran bir dizüstü bilgisayar ve masa üstü bilgisayar optimizasyon ve sorun giderme yazılımıdır. Bu yazılım ayrıca iş ve oyun için kullanabileceğiniz Turbo Boost adlı çekici bir özelliğe sahiptir. Bu mod, Windows'un performansını artırmak için Windows'un arka planında birçok gereksiz uygulamayı devre dışı bırakır.

 

3- Sürücü Paketi (Driver Pack) yazılımı

Dizüstü bilgisayar ve masa üstü bilgisayar sorunlarını gidermede sürücüler, bir sistemin düzgün çalışması için gereken en önemli yazılımdır. Bilgisayar sürücüleriniz güncellenmemişse veya yanlış sürücüleri yüklediyseniz, bilgisayar performansınız feci şekilde yavaşlayacaktır. Driver Pack adı verilen bir yazılım sayesinde bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda kurulu olan sürücüleri kontrol edebilir ve gerekirse güncelleyip kurabilirsiniz.

 

4- Windows Başlangıç ​​Onarma (Windows Startup Repair) yazılımı

Windows başlangıç ​​hızınız yavaşsa veya hiç artmıyorsa, Windows Başlangıç ​​Onarma yazılımınızı kullanabilirsiniz. Bu araç, bilgisayarınızdaki tüm sistem dosyalarını ve ayarlarını tarar ve bir sorun bulursa bunları otomatik olarak düzeltir. Bu bölüme erişmek için Başlat menüsüne tıklamanız, Güç bölümüne sağ tıklamanız, klavyede Shift tuşunu basılı tutmanız ve Windows Kurtarma Ortamı bölümüne girmek için Yeniden Başlat'a basmanız gerekir. Bu mavi ekran göründüğünde, dizüstü bilgisayarınızda ve bilgisayarınızda sorun gidermeye başlamak için Başlangıç ​​Onarma'yı tıklayın.

 

5- Fix Win yazılımı

Başka bir dizüstü bilgisayar ve masa üstü bilgisayar sorun giderme yazılımına Fix Win adı verilir. Bu yazılımın birkaç seçeneği vardır ve bilgisayarınızın farklı bölümlerindeki en yaygın sorunların bir listesini sağlar. Bu yazılımı çalıştırdığınızda, sol köşedeki Dosya Gezgini, İnternet ve Bağlantı, Windows 10, Sistem Araçları, Sorun Gidericiler ve Ek Düzeltmeler'e gidebilir ve tüm hataları düzeltebilirsiniz. Bu kategorilerin her biri, en yaygın sorunların bir listesini içerir. Bu yazılımı kullanmak için herhangi bir özel bilgiye ihtiyacınız yok, sadece İngilizce'ye aşina olmanız yeterli.

 

6- Defencebyte

Defensebyte, sistemi hızlandırabilen ve dizüstü bilgisayarlarda ve masa üstü bilgisayarlarda sorun gidererek ve sorunlarını çözerek sorunlarını çözebilen en iyi Windows kayıt defteri temizleme yazılımlarından biridir. Yazılım ayrıca web tarayıcınızın belleğindeki geçici dosyaları siler ve sistemi hızlandırmak için istenmeyen yazılımları başlangıçtan kaldırır.

 

7- Tweaking ile Windows Onarımı

Windows Repair by Tweaking adlı, dizüstü bilgisayarınızdaki ve masa üstü bilgisayarınızdaki sorunları giderebilecek, hataları düzeltebilecek ve sistem performansınızı artırabilecek başka bir araçtır. Bu yazılımın geliştiricileri, bilgisayarınızın çökmesine ve ardından bir özellikler listesiyle savaşa neyin neden olabileceğinin çok iyi farkındadır. Bu yazılım, kayıt defteri sorunlarını düzeltebilir, dosya izinlerini kontrol edebilir, Windows Update ile sistem sorunlarını düzeltebilir ve güvenlik duvarı ile ilgili sorunları çözebilir.

Yorumlar

onarım ön istek formu