Chat with us, powered by LiveChat

Sony televizyon onarımı

Jetonar uzman onarım merkezinde bulunan Sony TV onarım ünitesi, deneyimli uzmanlar ve özel ekipman ve makineleri ile tüm Sony TV onarım hizmetlerini ....

ıstakını gondar

Sony TV onarım tartışmasında bahsetmeye değer en önemli nokta ve özellik, bu markanın TV'lerinde kullanılan ve bu TV'lerin bileşenlerinin ve kartlarının daha eksiksiz ayrılması nedeniyle çok daha iyi ve daha doğru olan Kendi Kendini Teşhis sistemidir. Diğer markaların sorun giderme sisteminden çalışır ve onarım sürecinde Sony TV'nin onarılmasına yardımcı olur. Bu sistem, cihaz parçalarının çalışmasında herhangi bir sorun olması durumunda cihaz koruma devresi devreye girecek ve devrelerden birinin arızalanması durumunda TV'yi açtıktan sonra bekleme moduna alacak şekilde tasarlanmıştır. bekleme moduna geçer Cihazın ön tarafındaki kırmızı ışık birkaç kez yanıp söner, TV belirli aralıklarla bu yanıp sönme sayısını tekrarlar, bu yanıp sönme sayısı arızanın ve arızalı parçaların yerini gösterir. Bir Sony TV'yi onarmak amacıyla bu ışıkları yorumlamak için kılavuzdaki veya üreticinin web sitesindeki bilgilere başvurmanız gerekir.

 

Jetonar'da Sony televizyon onarım hizmeti

Jetonar uzman onarım merkezinde bulunan Sony TV onarım ünitesi, deneyimli uzmanlar ve özel ekipman ve makineleri ile tüm Sony TV onarım hizmetlerini müşterilerine en yüksek kalite garantisi ile sunmaktadır. Bu hizmetler arasında cihazın kontrol ve arızalarının giderilmesi, LED ve LCD TV'lerin her türlü arızasının giderilmesi, TV ses sisteminin tamiri, ana kart tamiri ve değişimi, elektrik panosu tamiri ve değişimi, T-Can kart tamiri ve değişimi, arka ışık ve TV alıcısı onarımları yer almaktadır. Jetonar onarım merkezi, tüm bu özel hizmetleri Sony TV sahiplerin adresinde garantili olarak sunar.

 

Sony televizyon arka ışık onarımı

Sony TV tamiri durumunda, arka ışık, TV'nin arıza oranı yüksek olan parçalarından biridir, bu arızalar, fazla çalışma, sıvı penetrasyonu veya LED gücü ile volt ve giriş amfileri arasındaki uyumsuzluk gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanmaktadır. Arka ışık sorunları genellikle tamir edilebilir. Ayrıca, bir TV arka ışığını tamir etme maliyeti, TV'de kullanılan LED'lerin modeline ve tipine bağlıdır ve bir arka ışığı tamir etme fiyatı, her TV modeli için farklıdır. Bazı durumlarda TV LED'leri çok yanar ve tüm LED'lerin değiştirilmesi gerekir.

 

Sony televizyon paneli onarımı

TV paneli bu cihazın en önemli ve pahalı parçasıdır çünkü TV'nin değerinden en büyük paya sahiptir. Tv paneli su penetrasyonu , darbe gibi kazalar sonucu bozulan tv ekranıdır. TV ekranında görüntüde dikey çizgiler, anormal renkler, parlak veya koyu noktalar gibi işaretler görüyorsanız cihaz panelinin hasar görme ihtimali vardır, bu durumda Sony TV onarım servisi almak için Sony Jetonar Tamir Servisi ile iletişime geçin.

 

 

Sony televizyon LCD'nin değiştirilmesi

Sony TV'lerin tamiri söz konusu olduğunda, TV'lerde meydana gelen arıza ve problemler arasında, panel problemlerinin tamir edilme olasılığı diğer bileşenlere göre genellikle daha azdır. Cihazın ekranı darbe nedeniyle kırılmış, çizilmiş veya piksel yanmışsa maalesef paneli tamamen değiştirmekten başka bir çözüm yok. Aynısı su penetrasyonu hasarı için de geçerlidir. Böyle bir durumda bir Sony TV'yi onarmak müşteri için çok maliyetli ve pahalı olacaktır.

 

Sony televizyon Anakart onarımı

Ana kart aslında sony TV'nin yapısındaki ana parçasıdır. Ana kart üzerinde, TV işlemcisi ve RAM ile çeşitli giriş ve çıkışlar, ses ve video çıkış ve girişleri, USB, HDMI vb. yer almaktadır. TV şebeke arızası esas olarak güç dalgalanmaları, sızıntılar veya düşük kaliteli ve orijinal olmayan HDMI kablosunun kullanılması nedeniyle oluşur. Anakart arızalanırsa, TV, logo görüntüleme aşamasında cihazın kilitlenmesi, otomatik geri dönüş ayarları, otomatik kapanma, renk bozulması, görüntü olmaması ve dikey çizgilerin oluşması gibi belirtiler gösterecektir. Neyse ki, ana kartı onarmak veya değiştirmek, Sony TV onarım ürünleri arasında pahalı değildir ve Jetonar merkezindeki uzmanlar tarafından kolayca yapılabilir.

 

Sony televizyon sıfırlanması

Sony TV'nizi sıfırlamak istiyorsanız ancak sıfırlama düğmesini bulamıyorsanız, bu bölümde verilen önerileri takip edebilirsiniz. Bu durumda TV kılavuzunu kontrol edebilirsiniz. Aksi takdirde, önce uzaktan kumandadaki yukarı ok düğmesini basılı tutun. Yukarı ok tuşunu basılı tutarken TV'deki GÜÇ düğmesine basıp bırakın. TV modelinize bağlı olarak ekranda RESET yanıp sönebilir. Bunu başaramazsanız, bu sayfa üzerinden Sony TV onarım uzmanlarına mesaj gönderebilir ve gerekli talimatları alabilirsiniz.

 

Sony televizyon aniden açılıp kapanması

TV'niz yanlışlıkla açılır ve kapanırsa, Android TV'ler için yazılım sıfırlaması veya Android olmayan TV'ler için güç bağlantısı testi yapmanız gerekebilir. Android TV'ler için TV'yi kapatmak için uzaktan kumandadaki açma / kapama düğmesini basılı tutun, uzaktan kumandayı LED'e doğrultun. Bu, TV'yi 60 saniye içinde yeniden başlatır. TV yeniden açılmazsa, yeniden başlatma işlemini tamamlamak için uzaktan kumandadaki güç düğmesine basın. Sorun devam ederse, TV işletim sisteminizi yükseltin. Bu düzeltmenin Lollipop'a sahip Android TV'lerde çalışmadığını unutmayın. Bu TV'lerde sorun gidermek için Sony TV onarım uzmanlarıyla iletişime geçmek daha iyidir. Android olmayan TV'ler için TV'yi kapatın ve güç kablosunu çıkarın. En az bir dakika fişini çekin. TV'yi elektrik prizine yeniden bağlayın ve TV'yi açın. Sorun devam ederse, bir işletim sistemi güncellemesi yapmanız gerekiyor.

 

Sony televizyon Görüntü olmaması sorununu düzeltmesi

TV'niz bir görüntü göstermiyorsa, yapmanız gereken ilk şey Ana Sayfa düğmesine basmaktır. Ana ekran belirirse, TV kanallarını izlerken harici cihazlar arasında zayıf bağlantı veya bozuk sinyal olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eksik görüntünün aynı bağlantılardaki bir arızadan kaynaklanmış olması mümkündür. Bu durumların doğru olduğundan eminseniz, sorunu Sony TV onarımı alanındaki uzmanlardan danışmak daha iyidir. Ana ekran görüntülenmezse, ekranın kendisinde bir sorun olma olasılığının yüksek olduğunu unutmamak önemlidir. Bunu sağlamak için TV'niz yetkili bir teknisyen tarafından kontrol edilmelidir.

 

Sony televizyonda ses olmaması sorununu düzeltmesi

Sony TV'de ses olmaması sorununu çözmek için bu bölümde verilen talimatları da kullanabilirsiniz. Öncelikle TV'nizde hiç ses yoksa ses çıkışının nereye gönderildiğini kontrol edin. Bu seçeneğe ayarlar menüsünden erişebilirsiniz. Burada TV'nizin çıkış sesini seçebilirsiniz. TV sesini diğer cihazlara ve hoparlörlere bağlarsanız, bu muhtemelen işe yarar ve Sony TV ses sorununuzu çözer. Kulaklık bağlantı noktasına bir şey takıldığında otomatik olarak değişen diğer TV'lerin aksine, bazı Sony TV'lerin kulaklık yönlendirmeye ayarlanması gerektiğini unutmayın.

 

Sony televizyon kumanda onarımı

Sony TV'nizin uzaktan kumandası çalışmıyorsa, herhangi bir sorun gidermeye başlamadan önce uzaktan kumandanın pillerinin yeni ve sağlıklı olduğundan emin olun. Bu yüzden bu önemli noktayı aklınızda tutun ve TV pillerini kontrol ettiğinizden emin olun. Pillerinizin iyi durumda olduğunu ancak yine de uzaktan kumanda yanıtınızın yavaş olduğunu varsayarsak, uzaktan kumandayı ayarlamanız gerekir. Uzaktan kumandayı sıfırlamak basittir: sadece pili çıkarın, ardından güç düğmesine üç saniye basın. Pili değiştirin. Eğer kumandada kir görürseniz pil terminallerini de temizleyebilirsiniz. Sony TV kumanda komutları yavaş ve gecikmeli algılarsa, TV'yi normal şekilde sıfırlamanız veya açmanız gerekir.

 

Sony televizyonun fabrika ayarlarına sıfırlanması

Herhangi bir nedenle - Sony TV'nizdeki yazılım veya donanım sorunları - TV'nizi fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamanız gerektiğine karar verirseniz, bu bölümdeki talimatları takip edebilirsiniz. Sony TV'yi sıfırlamak için önce TV kumandasındaki HOME düğmesine basın. Ardından Ayarlar'ı seçin. TV menünüze göre adımları izleyin: Cihaz Tercihleri ​​→ Sıfırla'yı seçin. (Cihaz Tercihleri ​​→ Sıfırla). Ardından Fabrika Ayarlarına Sıfırlayı seçin. Bu adımdan sonra Her Şeyi Sil seçeneğini seçmelisiniz. "Evet" seçeneği seçilerek Sony TV'nin fabrika ayarlarına sıfırlanması yapılır. Bu talimatın uygulanması sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bir Sony TV onarım uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Sony televizyon HDMI görüntüsünü iyi göstermiyor

Başlamak için TV'nin cihazınızla aynı girişe ayarlandığından emin olun. Ayrıca girişin (HDMI kablosu) düzgün şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin. TV'nin HDMI kablolarını da değiştirebilirsiniz. Yapabileceğiniz başka bir şey, TV'nizde en fazla bant genişliğini etkinleştirmektir. TV'lerde "1.4", "2.0" veya "2.1" arasında seçim yapabileceğiniz "HDMI modu" veya benzeri ayarlar bulunur. Bazı TV'lerin Vizio'da "Tam Renkli" ve "HDMI Ultra Derin Renk" adlı başka ayarları vardır. TV'yi "1.4" olarak ayarlarsanız, çözünürlük ve kare hızının bir sınırı olduğundan HDMI 2.1'in düzgün görüntülenmeyeceğini unutmayın. Gerekli bant genişliğini her zaman aktif tutmanız gerektiğini unutmayın çünkü yanlış ayarlamak görüntüde sorunlara neden olacaktır.

 

Sony televizyon ekran karartma sorununu düzeltmesi

TV'de görüntü olmamasına ve nihayetinde Sony TV'nin ekranının kararmasına neden olabilecek çeşitli nedenler arasında TV kumandanın çalışmaması, TV işletim sisteminde bir sorun olması, TV güç kaynağı bozulması ve son olarak HDMI bağlantılarında sorun olması faktörler olabilir. TV'nizde görüntü yoksa ve yalnızca siyah bir ekran gösteriliyorsa, bu bölümde listelenen öğeleri kontrol etmeniz daha iyi olur. Bu sorunları gözlemleyerek kontrol edilmesi gereken şeylerden bazıları şunlardır: TV uzaktan kumandasının (pil, düğmeler vb.) kontrol edilmesi, TV güç kaymanasının kontrol edilmesi (TV fişinin elektrikten çekilmesi ve bir dakika sonra takılması), Yeniden açılması, farklı bir elektrik prizi kullanılması, TV'ye bağlı kabloları kontrol edilmesi, HDMI girişini değiştirilmesi, ekranın arka ışığını kontrol edilmesi, güç kaynağını kontrol edilmesi, vb. Sony TV'nizi kontrol etmek için yeterli bilgiye sahip değilseniz, Jetonar'daki Sony TV onarım uzmanlarımızla iletişime geçmeniz daha iyi olur.

 

Sony televizyon ekranında yatay / dikey çizgiler

Bu sorunu çözmek için TV'yi kapatıp açın ve sorunun çözülüp çözülmediğine kontrol edin. Bu sorun, TV menüsünü kullanırken çizgiler göründüğünde ortaya çıkarsa, Kendi Kendini Teşhis (Self Diagnostics) seçeneğiyle Kendi Kendine Teşhis (Self Diagnostics) testini deneyin. Menü ekranı dışında bir ekranda sorun oluştuğunda yayın sinyal kaynağı, kablo/uydu kutusu, IPTV veya DVD oynatıcı gibi diğer cihazlarda sorun olabilir. Sorun Giderme Bu sorun yalnızca belirli bir kanal veya yayıncı için ortaya çıkıyorsa, bunun nedeni yayın sinyalinin kaynağı olabilir. Radyo frekansı (RF) girişimine müdahale edebilecek tüm elektrikli cihazları veya pilleri kapatın. Antenin yönünü ve konumunu ayarlamanız önerilir. Güç kablosunu bir elektrik prizine ve/veya başka bir elektrik koruyucuya bağlayın. Bu belirtiler, elektrik prizi düzgün şekilde bağlanmadıysa veya uygun voltajı üretmezse ortaya çıkabilir. Sorun devam ederse, cihazın bir Sony TV onarım teknisyeni tarafından kontrol edilmesi en iyisidir.

 

 

Sony televizyon ekranı bulanık olması sorunu

Bu sorunları gidermek için önce uzaktan kumandadaki HOME düğmesine basarak TV menü ekranını açın. Sorun Menü ekranında devam ederse, bunun birkaç nedeni olabilir. Birincisi, ortam sıcaklığının çok soğuk olabileceğidir. Böylece sıcaklık normale döndüğünde TV'niz de düzelecektir. TV'yi yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine kontrol edin. TV'yi kapatın ve AC güç kablosunu çıkarın. 2 dakika boyunca TV'yi fişten çekin. AC güç kablosunu prize takın ve durumunu kontrol etmek için TV'yi açın. TV'yi Kendi Kendine Teşhis seçeneğiyle (Self Diagnostics)  kullanırken, Kendi Kendine Teşhis testini (Self Diagnostics) deneyin. TV etkin ve aktif bir internet bağlantısına bağlıysa, en son TV yazılımını yükleyin. TV ekranını temizleyin. Bu adımlar Sony TV görüntü bulanıklığı sorununu çözmeye yardımcı olmazsa, sorunlar hakkında görüşmek için Sony TV onarım teknisyenlerimizle danışabilirsiniz.

 

HDMI'ya bağlanırken Sony televizyon renk ve görüntü bozulması

TV ve ses/görüntü cihazınızı analog kablo (kompozit veya komponent kablo) veya HDMI kablosu ile bağlamakta sorun yaşıyorsanız bu bölümdeki önerilen çözümleri deneyebilir veya en kısa zamanda web site üzerinden bir Sony TV onarım teknisyeni ile iletişime geçebilirsiniz. Öncelikle TV giriş yönteminin bağlı cihazla uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca TV'nin ve bağlı cihazın (Blu-ray oynatıcı gibi bir ses / video cihazı) açık olup olmadığını kontrol edin. TV uzaktan kumandasındaki giriş düğmesine basın, ardından giriş yöntemini bağlı cihaza bağlanma şekliyle değiştirin ve görüntünün TV ekranında görünüp görünmediğini kontrol edin. Kablo TV'ye ve cihaza sıkıca bağlı mı? TV'ye bağlanan kablo ve terminallerden A/V cihazı gevşekse, ses/video TV'den düzgün oynatılamayabilir. Yedek kablonuz varsa deneyin. Belki de sorun kablodadır. TV'nin diğer giriş terminalini bağlayın ve bu soruna TV giriş terminalinin neden olup olmadığını kontrol edin. TV uzaktan kumandasındaki giriş düğmesine basın, ardından giriş yöntemini giriş terminaline bağladığınız yöntemle eşleştirin ve görüntünün TV ekranında görünüp görünmediğini kontrol edin. TV'ye başka bir A / V cihazı bağlayın ve soruna bağlı A / V cihazının neden olup olmadığına bakın.

 

Sony televizyonun görüntünün çift olması

Başlamak için 3D modunu kapatın. 3D olmayan bir uygulamayı 3D modunda izlerseniz ekran çift olur. Bu durumda uzaktan kumandadaki 3D'ye basın ve kapalı modunu seçin. TV soğuk bir yerdeyse görüntünün kalıcı olabileceğini veya ekranın karanlık olabileceğini unutmayın. Bu durumda sıcaklık yükselirse ekran normale dönecektir. Hareketsiz bir görüntü sürekli olarak görüntüleniyorsa, ekranın zaman içinde normale dönmesi muhtemeldir. Güç kaynaği açtıktan sonra lütfen TV'yi bir süre kullanın. Ardından ana TV ünitesini sıfırlamak için fişi çıkarıp yeniden takın. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. TV'nin ana ünitesine giden gücü kapatın. TV'nin fişini çekin. Yaklaşık 2 dakika sonra güç kablosunu prize takın. TV'nin ana ünitesine giden gücü açın. Sorun devam ederse, Sony TV ve bileşenlerinin onarılması gerekebilir.

 

Jetonar seyyar tablet onarım hizmeti nasıl sağlanır?

Jetonar seyyar tablet onarım ekibi, Türkiye’de kullanıcılara özel tablet onarım hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmeti almak için web sitemize veya Jetonar uygulaması aracılığıyla bir tablet onarım talebi iletmeniz yeterlidir. Ekiplerimiz gerekli işlemleri yapmak için sizinle iletişime geçecekler.

Yorumlar

onarım ön istek formu