Chat with us, powered by LiveChat

Samsun televizyon onarımı

Türkiye'de, Samsung TV onarım uzmanlar en kısa sürede evinize veya iş yerinize gönderilir. SAMSUNG LED ve LCD TV'leri uygun fiyata onarımı.

ıstakını gondar

Samsung TV'nin anında adresinizde onarımı, 1 ila 24 saat içinde Jetonar tarafından geçerli bir garanti ile sizin için yapılmaktadır. Samsung TV onarımı için, talebinizi online olarak Jetonar web sitesi üzerinde oluşturabilirsiniz veya online olarak bir Samsung TV onarım uzmanımızla danışabilirsiniz. Samsung TV'leri en yeni ekipmanlar ve en deneyimli tamir teknisyenleri ile doğru ve kusursuz bir şekilde tamir etmek için Jetonar yanınızdadır. Her tür Samsung LED ve LCD TV'nin sorunları uzman bir TV tamirhanesinde giderilir ve uzman tamirciler tarafından onarılır. Parçalar yüksek hassasiyetle optimize edilmiş olup, değişim gerektiğinde sadece orijinal numuneler kullanılmaktadır. Özel Samsung TV onarım hizmetlerini almak için talebinizi kapsamlı Jetonar web sitesinde oluşturup ve çalışma arkadaşlarımızın aramasını ve istediğiniz adreste bir teknisyenin bulunmasını bekleyebilirsiniz. Aşağıda, Samsung TV onarım süreci hakkında daha fazla ayrıntı inceleyeceğiz.

Televizyonunuzu evinizde, hareket ettitmeden onarmak istiyorsanız Jetonar yanınızda. Samsung tv tamiri evde ve istediğiniz adreste yapılır. Bu bölümden en kısa sürede adresinizde bir Samsung TV'nin tamir edilmesi hizmeti için talep oluşturabilirsiniz. Belirlenen alanlarda TV'nin modelini, markasını ve adını seçin ve istek açıklama bölümüne aklınıza gelen herhangi bir açıklamayı veya notu iletin. İstenilen bilgileri (iletişim numarası vb.) sağladıktan sonra Jetonar ekibi sizinle iletişime geçecektir. Jetonar ekipler adresinize gelerek TV arızalarını giderirken hasarlı parçaları onarır veya değiştirir. Son olarak TV tamir edilerek tarafınıza sorunsuz bir şekilde teslim edilecektir.

 

samsung televizyon onarım maliyeti

Televizyon tamiri fiyatı, cihazdaki hasarın türüne ve parçalarındaki hasarın ciddiyetine göre değişir. Aslında bir TV tamamen tamir edilmeden tamir maliyeti hakkında kesin bir fikir vermek mümkün değildir. Hatta hasar gören parçanın türü de TV onarım maliyetinin belirlenmesinde etkilidir. Örneğin, panel bozulursa, bu parçayı değiştirmek için yeni bir TV fiyatı kadar yaklaşık aynı tutarı harcamanız gerekecektir! Ancak, panolar veya hoparlörler gibi parçaların onarım maliyeti çok daha ucuzdur. Bir Samsung TV'yi tamir etmenin maliyetini daha doğru bir şekilde hesaplanmak için, tamircinin cihazdaki sorunları tamamen gidermesini beklemek en iyisidir.

 

Evde Samsung televizyon onarımı

Ekranı veya gövdesini kıran nispeten çok sayıda televizyon, hareket sırasında hasar görür. Bunun gibi durumlarda, bu tür sorunları önlemek için TV'yi evde tamir etmek daha iyidir. Jetonar, Samsung TV'leri evde tamir ederek bu tür sorunları en aza indirdi ve TV onarımlarının kalitesini ve hızını artırır. Bu sayede cihazı hareket ettirmeye gerek kalmaz. Jetonar uygulamasına veya web sitesine bir TV onarım talebi oluşturduktan sonra, en deneyimli TV tamircileri adresinize gelir ve cihazı dikkatlice incelerken ve arızalarını giderirken hasarlı parçaları onarır veya değiştirir.

 

Samsung LCD onarımı

Samsung LCD TV onarımları, yapısal farklılıkları nedeniyle eski modellerden farklıdır. Samsung LCD'nizin tamiri konusunda Jetonar TV onarım ünitesindeki deneyimli teknisyenlerden yardım alabilirsiniz. Gelişmiş cihazlar ve modern ekipmanlarla Samsung TV'lerin arıza tespiti, tamiri ve parça değişimi bu merkezde yapılmaktadır. Böylece televizyonun kapanması, açılmaması, geç açılması, görüntü gelmemesi gibi sorunların etkili bir şekilde çözüleceğinden emin olabilirsiniz. Samsung TV onarım talebi bölümüne bu model ile ilgili size en iyi şekilde hizmet verebilmemiz için cihaz modelini LCD olarak giriniz.

 

Samsung LED onarımları

Jetonar kapsamlı Samsung LED tamiri merkezi de kullanıcılara özel hizmetler sunmaktadır. Elbette LED onarımının genel süreci, LCD onarımlarından çok da farklı değildir. Arka ışık bölümünde, bu parçanın yapı tipi ile ilgili farklılıklar vardır. Ancak bu markanın LED'lerini kullanıyorsanız ve bir Samsung TV'yi tamir etmeniz gerekiyorsa Jetonar yanınızda. Deneyimli Jetonar tamircileri, adresinizi ziyaret edip cihazınızın arızalarını eksiksiz bir şekilde giderdikten sonra, televizyonunuzu sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için hizmet vermektedir.

 

Samsung televizyon arka ışık onarımı

Jetonar onarım ünitesinde Samsung TV arka ışık onarımı düzeltme olarak yapılır. Samsung TV onarım ekibinin bu merkezdeki önceliği, arka ışığı onarmaktır. Çalışma arkadaşlarımızın mümkün olduğu kadar arka ışığı onarmaya ve yeni parça ile değiştirmeye çalıştığı anlamına gelir. Ancak bu parça tamir edilemezse, Samsung TV arka ışığı orijinal parça kullanılarak değiştirilecektir. Bu amaçla panelin hasar görmemesi ve arka ışığın en iyi şekilde onarılması veya değiştirilmesi için özel ekipman ve cihazlar kullanılmaktadır.

 

Samsung televizyon panelin onarımı

Suya maruk kalması, Sıvı kristal bozulması, piksel yanması ve arka ışık arızası TV panelinin en önemli sorunlarıdır. Bu sorunların her biri tek başına panelin arızalanmasına ve bileşende ciddi hasara neden olabilir. TV paneli sorunlarını gidermek için bazen pahalı olan panelin değiştirilmesi gerekebilir. Ancak Samsung TV onarım teknisyenler, paneli onarmak ve değiştirilmesini önlemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Yanmış pikseller çoğu durumda onarılabilir ve arka ışık hasarı da onarılabilir. Fakat panel sıvı (su gibi vb.) temasli olduğu gibi durumlarda Samsung TV panelini değiştirmekten başka çare yoktur.

 

Samsung TV onarımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Samsung akıllı TV'de siyah ekran sorununu nasıl çözebilirim?

TV'yi açtıktan sonra Samsung akıllı TV'nizin siyah ekrandan başka bir şey göstermediğini görürseniz, başlangıçta uzaktan kumandadaki güç düğmesine basmanız daha iyidir. Bundan sonra, TV uyku zamanlayıcısı ayarlarının kapalı olduğunu kontrol edin. Ayrıca TV ayarlarındaki güç tasarrufu modunun kapalı olduğunu kontrol edin. Samsung TV işletim sisteminizin ayarlarının güncel olduğundan emin olun ve gerekirse güncelleyin. Herhangi bir sorunu belirlemek için Kendi Kendine Tanılama seçeneğini etkinleştirin. Samsung TV'nizi onarmak için son şansınız, sıfırlama seçeneğine tıklamaktır. Sorun devam ederse, Jetonar'daki TV onarım uzmanlarımızla iletişime geçin veya bu sayfadan TV onarım talebinizi oluşturun.

 

Samsung TV'min onarıma ihtiyacı var mı?

Hala TV'nizdeki sorunun ciddi olup olmadığını bilmiyorsanız, bu bölümde bahsedilen maddelere dikkat etmenizde fayda var. Bu işaretleri görüyorsanız, Samsung TV'nizi tamir etmeniz gerektiğinden emin olabilirsiniz. TV'nizin onarılması gerektiğine dair işaretler arasında TV ekranında ölü pikseller (aynı zamanda çok can sıkıcı olan) bulunması; Görüntülerin renk tekdüzeliği ve televizyon renklerinin sözde bozulması; Yani ekranınızdaki renkler bozuk görünüyorsa TV'nizde bir sorun olabilir. TV'de yatay veya dikey çizgileri görüntülenmesi; TV ekranında görüntü çökmesi, görüntü bozulması ve Bulanık bir ekran görünmesi, ekranın kararması ve görüntü yok olması. Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, bir TV onarım uzmanına başvurmanız en iyisidir.

 

Samsung TV'mde neden görüntü yok?

Samsung TV'nizin görüntü eksikliği çeşitli nedenlerle olabilir. Bu durumda, TV'niz muhtemelen açılacak ancak herhangi bir görüntü göstermeyecektir. Bunun en yaygın nedeni, TV'nizin yanlış girişi kullanmasıdır. Bu durumda, alınan görüntüleri başka bir cihazda alıp alamayacağınızı kontrol edin. Görüntüleri başka bir cihazda aldıysanız, alıcı sinyalinde veya kutunun kendisinde bir sorun olabilir. Bu durumda, hizmetler için cihaz sağlayıcınızla iletişime geçmelisiniz. Bunu sağlamak için cihazınız Samsung TV onarım uzmanları tarafından kontrol ve test edilmelidir.

 

Samsung TV'mi nasıl sıfırlayabilirim?

Samsung TV'nizi sıfırlamak için bu bölümdeki talimatları deikkate almalısınız. (Bu komut TV'nizle uyumlu olmayabilir, bu nedenle emin değilseniz, onu takip etmeyin ve Jetonar'daki Samsung TV onarım uzmanlarıyla iletişime geçin).

İŞLEM MENÜSÜ düğmesine basın. Sonraki adımlar, TV menüsü seçeneklerinize bağlı olarak değişecektir:

Sistem, Hakkında ←  Sıfırla ← Fabrika Verilerine Sıfırla ←  Her Şeyi Temizle ←  Evet'i seçin. Cihaz Ayarları'na gidin ← Sıfırla ←  Fabrika Verilerine Sıfırla ← Her Şeyi Temizle'yi ve Evet'i seçin. Bu muhtemelen TV'nizi sıfırlayacaktır.

 

Samsung TV'nin ekran görüntüler nasıl ayarlanır?

Samsung TV'nizin ekran boyutu her ne sebeple olursa olsun istediğiniz gibi olmayabilir. Neyse ki, bu boyutları gerektiği gibi değiştirebilirsiniz. Samsung TV'nin görüntü boyutunu değiştirmek için önce uzaktan kumandadaki HOME düğmesine basmalısınız. Ardından Ayarlar bölümünü seçin. Ardından Resim'i seçmelisiniz. Bir sonraki seçeneğiniz Resim Boyutu Ayarları olmalıdır. Bu adımda, ilginize veya TV'de görüntülenen görüntülere göre görüntü boyutunu veya Görüntü Boyutunu seçebilirsiniz. Bu, TV ekranınızda görüntülenen görüntünün boyutunu değiştirecek ve seçtiğiniz boyuta göre ayarlayacaktır.

 

Samsung TV neden geç açılıyor?

Samsung TV'lerde - tabii ki Samsung LCD TV'lerde - bazen görülen dezavantajlardan biri, cihazın geç açılma sorunudur. Bu sorun, kullanım ömrünün sonuna gelmiş ve güç kartları hasar görmüş TV'lerde yaygın olarak görülür. Ama bu sorunun işareti nedir? Genellikle sorunun başlangıcında, TV'nin birkaç dakika sonra açıldığını ve bekleme ışığının yanıp söndüğünü, ancak güç kartının zarar görmesi nedeniyle sonunda tamamen kapandığını bilmek kötü değil. Bu sorunu görürseniz, TV'yi kurcalamaktan kaçınmak ve bir Samsung TV onarım teknisyeni ile iletişime geçmek daha iyidir. Uzamn ile iletişim sırasında cihazdaki TV modelini ve arıza türünü bildirmek en iyisidir.

 

Samsung TV'min kilidini nasıl açabilirim?

Samsung TV'nizi açtıktan sonra kilitli olduğunu belirten bir mesaj görürseniz, düzeltmek için bu bölümdeki ipuçlarını kullanabilirsiniz. Cihazınızı daha fazla kontrol etmeniz ve Samsung TV'nizi onarmanız gerekirse, Jetonar sistemi aracılığıyla uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bu durumu düzeltmek için önce TV açıkken UYGULAMALAR'a gidin ve ardından Ayarlar'ı seçin. Kilitlemek veya kilidini açmak için bir uygulama seçin ve ardından Kilitle / “Kilidi Aç”'ı seçin. PIN'i girin. Varsayılan pin dört sıfır veya "0000"dır, ancak çocuklarınız gibi diğer kullanıcıların tahmin edemeyeceği şekilde değiştirmelisiniz. PIN'i kaydırarak ve Ayarlar'ı seçerek değiştirin. Gerekirse unutmamak için şifreyi bir yere not edin.

 

Samsung TV'nin görüntüsü neden açık, koyu ve ikili hale geliyor?

Samsung TV'lerde daha az görülen sorunlardan biri, koyu ve açık görüntü ve bunun tekrarlanmasıdır. Bu sorun, 5 Serisi TV'lerde ve 5500, 5550 ve 5000 modellerinde yaygındır. Yanlış bağlantılardan dolayı görüntü çoğaltma sorunu ortaya çıkabilir, bu nedenle öncelikle kablo ve anten bağlantılarınızı kontrol etmenizde fayda var. Tabii ki, cihazın suya maruz kalması ve ana kartın arızaları da bu soruna neden olabilir. Bu sorunun diğer olasılıkları ise Tikan board'un arızalanması ve TV panelinde bir problemin bulunmasıdır. Bu sorunu görürseniz, TV'nizi kapatıp bir Samsung TV onarım teknisyeni ile iletişime geçmeniz daha iyi olur. Bunun bir diğer önemli nedeni, güç dalgalanmaları sırasında TV'nin kapanmasıdır. Güç dalgalanmaları TV'nin hafızasını silebilir ve sonuç olarak kanalların düzenini bozabilir. Bu sorunu önlemek için TV'nin iki soketini doğrudan prize takmamak ve soketi mutlaka bir koruyucu ile takmak daha iyidir.

 

Samsung TV'ye alışılmadık bir renk eklenme sebebi nedir?

Bu sorunu görürseniz, TV'yi kapatmak ve mutlaka bir uzman ile iletişime geçmeniz daha iyidir ve Cihazın bir Samsung TV onarım teknisyeni tarafından incelenmesi en iyisidir. Genel olarak deneyimler, ekrana anormal bir renk eklenmesinin muhtemelen cihazın sıvısındaki bir sorundan kaynaklandığını göstermiştir. Bu sorun tespit edilirse, tamiri mümkün olmadığı için geriye kalan tek yol panelin değiştirilmesidir. Bir paneli değiştirmenin maliyeti, genellikle yeni bir TV satın alma maliyetinin yüzde seksen ila doksanıdır. Sonuç olarak, birçok müşteri paneli değiştirme konusunda isteksizdir ve bunun yerine yeni bir TV almayı tercih etmektedir.

 

Samsung TV'mde yüklü olan uygulama güncellenmeli mi?

Samsung TV'nizdeki programın güncellenmesi gerekip gerekmediğini kontrol etmek için bu bölümdeki talimatları kullanabilirsiniz. Bazı programların (uygulamaların) güncellenmediği takdirde çalışamayacağını bilmelisiniz. Bu nedenle, Samsung TV'nizde çalışmayan bir program görürseniz, onu güncelleme seçeneğini düşünmek daha iyidir. Ancak bir uygulamayı güncellemeniz gerekip gerekmediğini kontrol etmek için önce Smart Hub düğmesine basın ve Öne Çıkanlar'ı açın. Ardından, sorun yaşadığınız bir uygulama arayın. Uygulamayı bulduktan sonra Enter tuşunu basılı tutun. Bu bir alt menü getirmelidir. Bu menüde program güncelleme bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Bu, güncellemek istediğiniz programları seçmenizi sağlar. Ardından Güncelle'yi seçin ve programın indirilmesini bekleyin. Sorun devam ederse, Samsung TV onarım birimindeki uzmanlarımızla iletişime geçin ve bir sorununuz varsa gerekli talimatları alın.

 

Samsung TV'nin yanıp sönmesinin nedeni nedir?

Samsung TV'nin görüntüsünde oluşabilecek sorunlardan biri de görüntünün yanıp sönmesi veya titreme sorunudur. Samsung TV onarım uzmanlar, bu sorunu çözmek için soğuk yeniden başlatma önerir. Soğuk yeniden başlatma, TV'nizin daha iyi performans göstermesine ve çok fazla işlemden kaynaklanan ağır performans sorunlarından kurtulmasına yardımcı olur. Soğuk yeniden başlatma yapmanın iki yolu vardır. İlk yöntem, TV'yi kapatıp tekrar açmak için güç düğmesini basılı tutmak için TV uzaktan kumandasını kullanmaktır. Başka bir yol da TV'yi fişten çekip tekrar takmadan önce 30 saniye beklemektir. TV'nin görüntü yanıp sönmesi veya titremesi sorunu devam ederse, TV güç kaynağında hatalı bir atlama kablosu olabilir. Bunu sağlamak için bir Samsung TV onarım teknisyeni ile iletişime geçin ve sorunu cihazla görüşün.

 

Samsung TV neden Wi-Fi'ye bağlanmıyor?

Birçok akıllı TV'nin Wi-Fi'ye bağlanma sorunları vardır, ancak bu sorunlar genellikle biraz zamanla ve ayar değişikliği ile çözülebilir. Samsung TV'niz Wi-Fi'ye bağlanmıyorsa yapılacak ilk şey, diğer cihazlarınızın ağa bağlanıp bağlanamadığını kontrol etmektir. Diğer cihazlar İnternet'e bağlanabiliyorsa, Wi-Fi'ye bağladığınız cihazlardan birinin bağlantısını kesin ve TV'nizin bağlanıp bağlanamadığını kontrol edin. TV'niz bağlıysa, sorunun Wi-Fi ağındaki tıkanıklıktan kaynaklandığı anlamına gelir (yani Wi-Fi'nize birçok cihazın bağlı olduğu ve TV'nizin bu nedenle bağlanamadığı anlamına gelir). Aksi takdirde, TV'yi ve Wi-Fi yönlendiriciyi yeniden başlatın ve diğerini açmadan önce her bir cihazın önyüklemeyi bitirmesine izin verin. Her cihazı yeniden başlattıktan sonra ağa yeniden bağlanmayı deneyin. TV'niz Wi-Fi'nize bağlı değilse, başka bir sorun olabilir, bu durumda daha fazla talimat için Samsung TV onarım teknisyeninizle iletişime geçmeli ve gerekli talimatları almalısınız.

 

Samsung TV'nin HDMI bağlantı noktası neden çalışmıyor?

Bu bölümdeki ipuçlarına dikkat etmeniz muhtemelen Samsung TV portunuzla ilgili sorunları çözmenize yardımcı olacaktır. Birincisi, TV'niz için doğru kaynağı seçmektir. Cihazınız TV'nize bağlandığında, TV kaynağını, cihazı bağladığınız bağlantı noktasına ayarlamanız gerekir. Örneğin Xbox'ınızı TV'nin arkasındaki HDMI 1 adlı bir bağlantı noktasına bağlarsanız TV kaynağınızı HDMI 1 olarak ayarlamanız gerekir. Başka bir ipucu, bir sorunla karşılaşırsanız HDMI kablosunu çıkarıp yeniden takmaktır. Sorun devam ederse, kabloyu başka bir bağlantı noktasında deneyin. Yeni bir kaynak seçmeyi unutmayın. Bağlı cihaz başka bir bağlantı noktasında çalışıyorsa, sorun muhtemelen önceki bağlantı noktasındadır ve düzeltilmesi gerekir. Ancak cihazınız yeni bağlantı noktasında çalışmıyorsa başka bir HDMI kablosu deneyin. Çalışıp çalışmadığını görmek için başka bir harici cihaz bağlayın. Yeni cihaz çalışıyorsa, sorun orijinal cihazdadır. Her iki cihaz da çalışmıyorsa ve diğer tüm adımlar tamamlanmışsa, TV'nin servise ihtiyacı vardır. Servis için bir Samsung TV onarım teknisyenine danışmalısınız.

 

Jetonar seyyar Televizyon onarım hizmeti nasıl sağlanır?

Jetonar seyyar Televizyon onarım ekibi, Türkiye’de kullanıcılara özel Televizyon onarım hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmeti almak için web sitemize veya Jetonar uygulaması aracılığıyla bir tablet onarım talebi iletmeniz yeterlidir. Ekiplerimiz gerekli işlemleri yapmak için sizinle iletişime geçecekler.

Yorumlar

onarım ön istek formu