Chat with us, powered by LiveChat

LG televizyon onarımı

TV arızanız olağan adımlarla çözülmezse ve cihazın bir teknisyen tarafından kontrol edilip onarılması gerekiyorsa, TV onarım talebinizi tek tıkla oluşturun ...

ıstakını gondar

Jetonar'dan bir LG televizyonu onarım hizmeti almak, yeni bir TV satın alma ihtiyacınızı ortadan kaldırır! TV'niz herhangi bir şekilde hasar görürse (su basması, panel kırılması, yazılım sorunları veya bileşen arızası), sorun tamamen çözülene kadar TV onarım ekibi en kısa sürede yanınızda olacaktır. En iyi TV tamir teknisyenleri bu merkezde çalışmakta ve LG markasını en iyi şekilde gidermek ve onarmak için gelişmiş ekipman ve cihazlar, her türlü LED, LCD, ev sineması vb. Ülkedeki en büyük ve en kapsamlı onarım merkezi olan Jetonar, en uzmanlaşmış LG TV onarım hizmetlerinden yararlanmak için en kolay koşulları sağladı. Aşağıda, size özel ve profesyonel Jetonar merkezinde LG TV onarım hizmetlerini nasıl alacağınızı tanıtacağız.

 

LG televizyonu onarım talebi oluşturmak

TV arızanız olağan adımlarla çözülmezse ve cihazın bir teknisyen tarafından kontrol edilip onarılması gerekiyorsa, TV onarım talebinizi tek tıkla oluşturun. Jetonar merkezinde bir LG televizyonu onarım talebi iletmek çok basit ve hızlıdır. İstek Gönder seçeneğine tıklayın ve ilgili alanları doldurun. Ardından açıklama bölümünde TV'nizde tam olarak neyin yanlış olduğunu ve aklınızda belirli bir nokta olup olmadığını açıklayın. Şimdi kayıt ol butonuna tıklayarak çalışma arkadaşlarımızın sizinle iletişime geçebilmesi ve gerekli düzenlemeleri yapabilmesi için tıklayınız.

 

LG televizyonları adresinizde ve evde onarımı

Ekranını veya gövdesini kırılan televizyonun nispeten fazla sayıda hareket halindeyken daha fazla zarar gördüğünü biliyor muydunuz? Televizyonunuz adresinizde en ufak bir hasar görmeden tamir edilebilmesi için Jetonar yanınızda. LG TV onarım hizmetlerini yerinde ve evde kullanıyorsanız, cihazı taşımanıza gerek yoktur. LG TV tamir teknisyenleri adresinize gelip gerekli işlemler yapacaklar. Çalışma arkadaşlarımız TV'yi tamir edip eski haline döndürmek için gerekli donanıma sahiptir ve en son onarım yöntemlerini kullanmaktadır. Yani ertelemeye yer yok! Adresinizde TV onarım talebinizi Jetonar web sitesine olışturun ve işi ekip arkadaşlarımıza bırakın.

 

 

LG LED televizyonu onarımı

Jetonar'daki LG TV uzman servis merkezi, en gelişmiş TV modellerini tamir edebilecek şekilde tasarlanmış ve donatılmıştır. Böylece LG LED TV'nizi onarmak için bize güvenebilirsiniz. Jetonar teknesynler, LG LED'lerin yapısını tamamen hakimler. Arka ışığın farklı yapısını ve bu modelin diğer farklılıklarını bilirler ve parçalarını en profesyonel şekilde onarır ve değiştirirler.

 

LG LCD televizyonu onarımı

İyi yapılmış ve kaliteli LG LCD'ler kullanıyorsanız ve tamir etmeniz gerekiyorsa jetonar sitesine girip onarım talebi iletmeniz yeterlidir. Bu merkezde bulunan LG LCD TV'nin onarımları, cihazı tekrar sorunsuz bir şekilde kullanabilecek şekilde yapılmıştır. Hasarlı bileşenleri onarırken onarım maliyetlerini düşürmeye çalışıyoruz ve TV'nizi yakın zamanda değiştirmenize gerek kalmadığından emin olabilirsiniz. Elbette bazi durumlarda, parçaların değiştirilmesi gerekiyorsa, değişim orijinal parça kullanılarak yapılır.

 

LG televizyonu sorun gidermesi

Bir LG TV'yi onarmak için cihazda sorunun gidermesi gerekir. Bu durumda, hasarlı parçaları belirlenmesi ve uygun bir şekilde onarılabilir veya değiştirilebilir. Bazı TV modellerinde yerleşik bir sorun giderme sistemi bulunur. Diğer modellerde de performans sorunlarına göre sorun giderilebilir. Örneğin, TV'nin aniden kapanması genellikle ana kartın veya güç kartının arızalanmasından kaynaklanır. Gecikmeli aydınlatma, ses veya görüntünün kesilmesi, görüntünün rengi, görüntüde siyah veya beyaz noktaların varlığı ve TV'nin tüm sorunları, cihazın belirli bir bölümünde hasar olduğunu gösterir. Jetonar TV uzmanlar bu belirtilerin ve kaynaklarının çok iyi biliyorlar ve LG TV'de sorunları giderirken hasarlı parçaları onarmak veya değiştirmek için gerekli adımları atarlar.

 

LG televizyonda ses varken görüntüsünün kesilmesinin nedeni

Diğer markalarda da görülebilen LG TV'lerde görülen sorunlardan biri de görüntü kaybıdır. Bu sorun, ses çalarken herhangi bir sorun oladadan ortaya çıkıyor. Bu sorun, arka ışık arızasından kaynaklanıyor olabilir. T-board arızası, ayarların karışıklığı ve giriş ve bağlantılarla ilgili sorunlar bu sorunun diğer nedenleridir. Sorunu çözmek ve bu durumda LG TV'yi onarmak için belirtilen bölümler kontrol edilir. Bu bileşenlerin her biri daha sonra hasarın ciddiyetine göre onarılır veya değiştirilir.

 

LG OLED televizyonu onarımı

LCD ve LED TV'lerin yanı sıra LG OLED'ler de bu günlerde oldukça popüler. Bu modelin ekranı çok yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bu modelde yeni teknolojilerin kullanılması, LG'nin eski TV'lerinin onarılmasında da zorluklar yarattı. Jetonar'daki LG TV onarım ekibi, OLED TV'lerde sorun gidermek ve onarmak için teknik beceri ve bilgiye sahiptir. Uzmanlarımız sahip oldukları gelişmiş ekipmanlarla bu TV'lerin her türlü sorununu çözmektedir.

 

Jetonar'a LG televizyonlar hakkında yaygın sorunları sorun

TV'niz açılmıyor veya geç mi açılıyor? Görüntü yok veya görüntünün köşesinde olağandışı çizgiler görüyor musunuz? Endişeli ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Tek yapmanız gereken Jetonar'ın resmi web sitesine giriş yapmaktır. Artık LG TV onarım uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Siz sorunuzu sorun, ve uzmanlarımız online olaraksize yanıt versinler. Jetonar sistemindeki LG TV onarımlarının online danışmanlığı ücretsizdir ve yaygın TV sorunları hakkındaki sorularınıza deneyimli tamircilerden yanıt alabilirsiniz.

 

LG televizyonu arızasının nedeni

Bir televizyon neden bozuluyor ve düzgün çalışmıyor? Jetonar'daki LG TV onarım teknisyenler, cihazın arızalanmasına katkıda bulunan birçok neden ve faktör olduğuna inanıyor. TV arızasının veya bileşen arızasının en önemli nedeni aşırı kullanımdır. TV'nizi günün hep açık kalma alışkanlığınız varsa, arka ışığının, gücünün ve hatta ana kartının arızalanmasını beklemelisiniz. Temizleme malzemeyi doğrudan püskürtülmesinden kaynaklanan korozyon da TV arızasının ve panel hasarının ana nedenlerinden biridir. Güç dalgalanmalarını unutmayın! LG TV'lerini ve diğer markaları onarmak için Jetonar'dan yardım isteyen birçok kişi, ani kapanmalarının nedeni olarak güç dalgalanmalarını suçluyor. Sonunda, TV'lerin belirli bir ömrü vardır ve birkaç yıl sonra otomatik olarak parçaların aşınma ve yıpranma uçurumuna düşerler.

 

Jetonar'da özel LG TV onarım hizmetleri

  • LG TV arka ışık onarımı
  • LG televizyon paneli onarımı
  • TV'de dikey ve yatay çizgilerin onarımı
  • LG TV renk karmaşasını onarımı
  • LG TV'yi açmama sorununu onarımı
  • LG TV yanıp sönme sorununu onarımı
  • LG TV'nin görüntüsünü karartma sorununu onarımı
  • LG televizyonun Onarımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

 

Sıkça Sorulan Sorularınız

LG televizyonun ses eksikliği nasıl çözülür?

LG TV'nizi açtıktan sonra da sesle ilgili bir sorununuz varsa, LG TV'nizi onarmak için bu bölümde verilen yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemler uygulanıyorsa ve TV'nin ses eksikliği sorunu stabil ise, Jetonar'daki uzmanlarımızla iletişime geçin ve gerekli uzmanlardan tavsiyesini alabilirsiniz. Önce TV'yi kapatıp tekrar açmak en iyisidir. Bu bazen işe yarayan basit bir yöntemdir. Ayrıca ses ayarlarını kontrol edin ve gerekirse ses/video ayarlarını sıfırlayın. TV ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Yazılımla ilgili gerekli güncellemeleri yapın ve ayrıca ses kanallarınızı kontrol edin. Yapmanız gereken diğer şey ise LG TV'ye bağlı cihazların ayarlarını kontrol etmektir. TV'nin iç hoparlörleri çalışmıyorsa, harici ses sistemlerini kullanmak iyi bir fikirdir. Bu yöntemleri deneyip de ve LG TV'nin ses almama sorunu çözülmezse Jetonar merkezde ki uzmanlarımızla iletişime geçin.

 

LG televizyonun açılıp kapanmasının nedeni nedir?

LG TV'niz sık sık açılıp kapanıyorsa bu bölümde verilen çözümleri deneyin. Önce TV'nizi açın ve LG uzaktan kumandanızdaki Ayar düğmesini tuşlayın. Uzaktan kumandanızdaki 'Tamam' düğmesine basarak 'Tüm Ayarlar' düğmesini veya 'Tüm Ayarlar'ı seçin. Ardından "Genel" seçeneği seçin. Görüntülenen öğelerden "Eko Modu"nu seçin. Bu bölümde Otomatik Kapanma ile ilgili ayarları 4 saat boyunca kapatmak için "Otomatik Kapanma" seçeneğini seçiniz. Bu muhtemelen LG TV'nizi kapatma sorununu çözecektir, aksi takdirde LG TV onarım uzmanlarımızla iletişime geçin.

 

LG televizyonun ekranı neden siyah olup ama sesi var?

LG TV'niz siyahsa, görüntü yok, ancak sesi hala çalıyor demektir. Bu durumlarda LG TV'lerin onarımında uzmanlarımız tarafından önerilen bu bölümde önerilen yöntemleri kullanın. Öncelikle bağlantıların doğru ve bağlı olduğundan emin olun. TV'ye bağlı bir cihazınız varsa, onu TV'den ayırın ve yaklaşık 30 saniye bekletin. Başka bir öneri, HDMI kablosunu TV'den çıkarıp başka bir bağlantı noktasına takmanızdır. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için cihazı yeniden başlatıp ve TV'yi yeni bir girişe bağlayın.

 

LG televizyonlar nasıl güncellenir?

Güncellemeye başlamadan önce, yazılım yükseltmesinin yalnızca belirli modeller için TV sürücüleri ve işletim sistemi güncellemelerini içerdiğini unutmayın. Ürününüzün yazılım yükseltmelerini destekleyip desteklemediğini belirlemek için TV kılavuzunuza bakın. TV'nizin güncellenebileceğinden eminseniz, öncelikle internete bağlı olduğundan emin olun. TV'nin İnternet'e bağlı olduğundan emin olmak için Ana Ekran düğmesine basıp ve ayarlara gidin. Gelişmiş destek bölümü, bir soru işareti simgesiyle işaretlenmiştir. Bu bölümde, yazılım güncellemesini seçin. Bu, yazılımın en son sürümüne erişmenizi sağlayacaktır. Varsa bu sürüm otomatik olarak indirilecektir. Yeni güncellemelerle ilgili olası mesajlardan da aynı şekilde haberdar olacaksınız. Bu adımlar sırasında LG TV'niz güncellendi. Daha fazla destek ihtiyacınız varsa, LG TV onarım uzmanlarıyla iletişime geçmek daha iyidir.

 

LG televizyonu neden Wi-Fi'ye bağlanmıyor?

LG TV'lerde oluşabilecek bir diğer sorun da Wi-Fi'ye bağlanmamasıdır. Bu durumda TV'nin tek başına Wi-Fi ayarlarını yapılandıramadığını görüyoruz. Bu sorunun nedeni TV veya TV yönlendiricisindeki bir sorun olabilir. TV'nizin bağlantıya kuramadığını fark ederseniz, LG TV'nizin yönlendiriciden Wi-Fi'ye bağlanmaması büyük olasılıkla bir sorundur. Bunu doğrulamak için sorun giderme adımları atılmalıdır. Yönlendirici yazılımının güncellenmesi önerilir. Güncelleme başarısız olursa, sıfırlamanız gerekecektir. Yapabileceğiniz başka bir şey, TV'nizin İnternet'e bağlanıp bağlanamadığını görmek için Wi-Fi genişleticiler veya "Wi-Fi genişleticiler" almaktır. Wi-Fi sinyal gücü sorun değilse TV'niz için yeni bir "Wi-Fi adaptörü" satın almalısınız. Sorun devam ederse, TV'niz bir LG TV onarım teknisyen tarafından kontrol edilmelidir.

 

LG televizyonun yatay çizgilerinin sebebi nedir?

LG LED TV'lerde sıklıkla bildirilen bir diğer sorun, TV ekranının üstünden başlayıp altta biten yatay çizgilerin görünümüdür. Bu durumda TV ekranı bu yatay çizgilerle doluyor ve çok can sıkıcı bir hale dönüşüyör. Bu sorunun nedeni genellikle TV'nizin set üstü kutusundan aldığı düşük sinyal seviyesidir. Bu sorunu çözmenin en iyi yollarından biri, yüksek verimli sinyaller için daha yüksek giriş gücü sunan yüksek kaliteli bir set üstü kutu kullanmaktır. Bozuk bir kablo veya giriş/çıkış bağlantı noktalarına güvenli bir şekilde bağlanmamış bir kablo da sinyali bozabilir ve yatay veya dikey çizgilere neden olabilir. Kullanılan kablonun harici cihaza ve TV'ye düzgün şekilde sabitlendiğinden emin olun. Bu yöntemler, TV'nizin yatay çizgileri sorununu çözmezse, bir LG TV onarım teknisyenine başvurmak ve gerekli talimatları almak daha iyidir.

 

LG televizyonun panelini değiştirmek veya onarmak uygun maliyetli midir?

Genel olarak ekranla ilgili sorun ciddi ise hasarlı ekranın tamiri genellikle mümkün olmaz ve bu durumda TV panelinin değiştirilmesi gerekir. TV panelini değiştirmenin maliyetinin yeni bir TV almak kadar maliyetli olabilir. Bu nedenle birçok müşteri paneli değiştirmeyi reddediyor. Bir LG TV'nin onarılması durumunda, anakartın veya invertörün değiştirilmesi gibi diğer onarımlar uygun maliyetli olabilir. Ekranınız çatlamış veya kırılmış ise ekran, LCD, plazma veya LED kısmını değiştirebilirsiniz. İsrafı azaltmak ve çevreye verilen zararı önlemek isteyenler için, çatlamış bir TV ekranını onarmak faydalı olabilir ve TV modeline bağlı olarak, tüm cihazı değiştirmekten daha uygun maliyetli olabilir. Panel değiştirme maliyeti hakkında bilgi için Jetonar merkezdeki LG TV onarım teknisyenler ile iletişime geçmek daha iyidir. (irtibata geçmeden önce TV modeliniz ile ilgili bilgileri hakkında not almayı unutmayın).

 

LG televizyonun inverter kartını değiştirmek veya onarmak mümkün müdür?

TV inverter kartı aslında arkadan aydınlatma sağlayan bir parçadır. inverter kartının işlevi nedeniyle - yani arka ışık sağlama - genellikle arka ışık sorunları bu kısımla ilgilidir. Bu konuda bilgi eksikliği, birçok kişinin TV'sinin ışığında sorunları gördükten sonra TV panelinin arızalı olduğunu ve artık tamir edilemeyeceğini düşünmesine neden olur. İnvertörün TV için yaptığı şey aslında pile çok benzer. İnverter arızasının en yaygın nedeni yanlış kurulumdur.Inverter arızası genellikle üretici uyarılarının dikkate alınmaması, yanlış kablo tipi seçimi ve sigortalarda karışıklık ve arıza gibi birçok hata ve yanlışın aynı anda meydana gelmesinden kaynaklanır. Neyse ki, modern invertörlerin hepsi aynı teknolojiye sahiptir. Nasıl yapıldıklarına bakarsanız, hepsinin aynı veya benzer bileşenlere sahip olduğunu görürsünüz. Bu nedenle, hemen hemen tüm ev aletleri için invertör onarımı mümkündür. Bunu yapmadan önce, LG TV'nizin bir LG TV onarım teknisyeni tarafından incelenmesi en iyisidir.

Yorumlar

onarım ön istek formu