Chat with us, powered by LiveChat

Apple cep telefonun şarj olmaması sorunu

Siz de Apple cep telefonunuzun şarj olmama sorunu yaşıyorsanız pil sağlığını birkaç şekilde test edebilirsiniz. Herhangi bir sorun oluştuktan sonra yapmanız...

ıstakını gondar

iPhone kullanıcılarının karşılaşabileceği en büyük sorunlardan biri Apple'ın cep telefonu pilinin şarj olmamasıdır. Telefonunuzu şarj ettiğinizi hayal edin, ancak birkaç dakika sonra kontrol ettiğinizde iPhone'unuzun şarj olmadığını fark ediyorsunuz. Apple'ın cep telefonu pilinin şarj olmamasına neden olan sorun ne olabilir? Bu sorunun birkaç nedeni var. Ama merak etmeyin her sorun için çözümü de vardır. Bu yazıda, bu sorunu çözmenize yardımcı olacağız.

 

Apple cep telefonu şarj olmaması

Apple'ın cep telefonu pilinin şarj olmamasının birkaç nedeni vardır. Bunlardan biri standart altı ve orijinal olmayan aksesuarların kullanılmasıdır. Örneğin, kötü bir şarj kablonuz veya adaptörünüz varsa, telefonunuzun bununla şarj edilmemesi çok olasıdır. Veya iPhone'unuzun pili normal performansını kaybetmiş olabilir ve şimdi pili değiştirme zamanı gelmiştir. Ancak iPhone pilinizi değiştirmeye çalışmadan önce aşağıdaki yöntemleri denemenizi öneririz.

 

Apple cep telefonu pilini şarj etmeme sorununu çözümleri

Siz de Apple cep telefonunuzun şarj olmama sorunu yaşıyorsanız pil sağlığını birkaç şekilde test edebilirsiniz. Her şeyden önce, bir yazılım sorunu olmadığından emin olmak için telefonunuzu yeniden başlatın ve işletim sistemini güncelleyin. Ardından Lightning şarj kablonuzun sağlam olduğundan emin olun ve telefonunuzun altındaki Lightning soketini kontrol edin. Telefonunuz başka bir şarj adaptörü veya kablosuz şarj cihazı ile şarj olmuyor mu?

 

 

1. iPhone'u yeniden başlatın

Herhangi bir sorun oluştuktan sonra yapmanız gereken ilk şey telefonu yeniden başlatmaktır. Çünkü Apple cep telefonunu şarj etmeme sorunu, yeniden başlattıktan sonra çözülecek bir yazılım hatası olabilir. iPhone X veya sonraki modellerinde, sağ çerçevedeki düğmeyi veya ses düğmelerinden birini kısa bir süre basılı tutun, ardından parmağınızı ‘’Kapatmak için Kaydır’’ seçeneğinde kaydırın. iPhone 8'de de sağ düğmeye basabilir ve Kapatmak için Kaydır seçeneği göründüğünde parmağınızı ekranda sürükleyin.

 

2- iOS işletim sistemini güncelleyin

Telefonların işletim sistemi, yalnızca bir güncellemenin çözebileceği sorunlarla karşılaşabilir. Aynısı, Apple'ın cep telefonu pilini şarj etmemek için de geçerlidir. Telefonunuzun ayarlar sayfasına girin, ardından bir sistem güncellemesi almak için Genel> Yazılım Güncelleme'ye gidin. İndirmek ve kurmak için telefonunuzun şarjının %50'nin üzerinde olması gerektiğini unutmayın.

 

 

3- iPhone Lightning bağlantı noktasını kontrol edin

iPhone'unuzu kullandığınız veya iPhone'unuzu yerleştirdiğiniz ortam kirlenmiş olabilir ve iPhone'un altındaki Lightning bağlantı noktasına toz gibi kirletici maddeler girmiş olabilir. Bu bağlantı noktasının deliğinde kirletici maddeler biriktiğinde, kablonun bağlantı noktasına bağlanmasına izin vermez ve sonuç olarak iPhone'unuz şarj olur. Apple cep telefonunuzun şarj olmamasıyla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantı noktasını kontrol etmenizi ve kiri çıkarmak için plastik bir kürdan kullanmanızı öneririz. Tabii bunu büyük bir özenle yapmanız gerekiyor ki sorun yaşamayın.

 

4- Lightning şarj kablosunu kontrol edin

iPhone'unuzun Lightning bağlantı noktasında bir sorun yoksa Apple'ın cep telefonu pilini şarj etmeme sorununu çözmek için Lightning şarj kablosunu kontrol etmelisiniz. Bu kablonun hiçbir parçasının kesilmediğinden ve yırtılmadığından veya bükülmediğinden emin olun. Sağlığından emin olmak için başka bir lightning kablosunu deneyebilirsiniz. Apple, telefonlarının kablosu için genellikle yumuşak plastik kullanır, bu da kısa ömürlüdür ve sizi erkenden değiştirmenize zorlar.

 

5- Telefonunuzun şarj adaptörünü kontrol edin

iPhone'unuzu şarj etmek için Apple tarafından üretilen veya Apple lisansı altında çalışan markalara ait adaptörler kullanmanız gerekir. Arızalı ve orijinal olmayan bir adaptör kullanırsanız, iPhone'unuz ihtiyaç duyduğu güce sahip olmayacak ve Apple cep telefonunuzu şarj etmekte sorun yaşayacaksınız.

Yorumlar

onarım ön istek formu