Chat with us, powered by LiveChat

Sony cep telefonu Onarımı

Gerçek şu ki, bir akıllı telefonu tamir etme maliyeti, arızanın türüne ve ciddiyetine bağlı olarak nispeten yüksektir. Tabii ki, yazılım onarımları çok ...

ıstakını gondar

Bir Sony cep telefonunu en kısa sürede ve en iyi kalitede onarmak için tek yapmanız gereken şey talebinizi Jetonar web sitesinden oluşturmaktır. Bu onarım merkezinde Sony telefonların tüm sorun giderme ve onarım procedürler, bu alandaki uzun yıllardır çalışmış olan tamirciler tarafından yapılır. Ekiplerimiz tecrübesi ve teknik bilgisi, en gelişmiş ekipman ve onarım cihazlarının kullanımı ile birlikte Jetonar'daki telefonun tüm sorunları çözülmesine neden olmuştur. Bu merkezde bir Sony cep telefonunu onarmak için tek yapmanız gereken talebinizi kaydetmek ve destek ekibinin sizi aramasını beklemektir. Aşağıda, Jetonar'da bir Sony telefonun nasıl onarılacağını ve bu özel işlemin ayrıntılarını açıklayacağız.

Kapsamlı Jetonar web sitesi üzerinde bir Sony telefon onarım talebinin oluşturulması ücretsizdir ve herhangi bir ödeme yapmanıza gerekmemektedir. İstek Gönder seçeneğine tıklayın ve ilgili alanları doldurun. Cihazın kategorisini, modelini ve markasını seçmelisiniz. Ardından istek açıklama kutusunda istediğiniz açıklamayı yazabilirsiniz. Bu açıklama, cihaz sorunlarını veya diğer ayrıntıları içerebilir. Daha sonra iletişim numaranızı vb. bilgileri girersiniz, çalışma arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecektir. Bu sayede Sony cep telefonu tamiri en kısa sürede yapılır ve en büyük cep telefonu tamir merkezinden en iyi kaliteyi alabilirsiniz.

 

Sony telefon onarım yöntemleri

Sony cep telefonu onarımları, soruna bağlı olarak donanım veya yazılım olabilir. Telefondaki bazı sorunlar, bir veya daha fazla parçanın değiştirilmesini gerektirir. Bu durumda Sony telefon tamir teknisyen donanım onarımları yapmak zorunda kalacak ancak telefon ayarlarında yapılan değişikliklerle sorunlar giderilirse yazılım alanında onarımlar yapılacaktır. Telefon donanımı onarımları, Sony telefon pilinin değiştirilmesini, telefon şarj soketinin onarılmasını veya değiştirilmesini, telefon ekran koruyucu değiştirilmesini, telefonun ana kartının değiştirilmesini, telefonun sabit sürücüsünün değiştirilmesini vb. içerir. Yazılım onarımları ise bu şekilde olacaktır: Sony cep telefonu kamera sorunlarını düzeltmesi, güç kaynağı testleri gerçekleştirmeai, sıfırlama, Telefonu fabrika ayarlarına döndürme, harddisk verilerini kurtarma, telefonun aniden kapanma sorunun çözmesi, telefonda anten olmaması sorunun çözmesi, telefonu internete bağlanamama sorununu düzeltmesi, video sorunlarını gidermesi, telefondaki verilerini kurtarmasi ve vb. Değerli kullanıcılar, Sony telefon tamiri ile ilgili herhangi bir hizmet ihtiyacınız varsa Jetonar'daki uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Sony cep telefonu onarım maliyeti

Gerçek şu ki, bir akıllı telefonu tamir etme maliyeti, arızanın türüne ve ciddiyetine bağlı olarak nispeten yüksektir. Tabii ki, yazılım onarımları çok pahalı değil. Parçaların değiştirilmesi gerektiğinde Sony cep telefonlarını ve diğer markaları tamir etmenin maliyeti yüksektir. Özellikle LCD'ler ve piller gibi bileşenler daha pahalıdır ve bazen orijinal numuneyi bulmak kolay bir iş değildir. Sony Jetonar telefon tamir ünitesinin teknisyenler, önce cep telefonunuzu dikkatlice inceler ve sorunları giderecektir. Ardından, hasar gören parçaların cinsine, ciddiyetine ve tamir edilip edilemeyeceğine göre telefonun tamir maliyetini tahmini olarak hesaplanırlar. Sony cep telefonunun onarım sürecinde özel bir parçanın değiştirilmesi gerekebileceğini ve açıklanan maliyetin artacağını unutmayın.

 

Jetonar’a Sony cep telefonu onarım hakkında sorularınızı sorun

Telefon neden kapanıyor? Cep telefonunu şarj etmemenin nedeni nedir? Telefon neden internete bağlanmıyor? Uygulamalar neden indirilmiyor? Sony cep telefonu tamiri ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını bu alanda deneyimli uzmanlardan online olarak alabilirsiniz. Jetonar web sitesindeki profilinizde, soru seçeneğinizi kullanarak ilgili uzmanla iletişim kurmak için tasarlanmıştır. Sorunuzu ilettikten sonra, Jetonar teknisyen tarafından sorunu çözmek için tarafınıza yanıt sağlanacaktır.

 

Sony cep telefonun adresinizde kabulü ve teslimi

Bir Sony telefonu adresinizde kabul ve teslim hizmeti bizaat evden çıkmanıza gerek kalmadan, onarım hizmeti sağlanmıştır. Sony cep telefonu tamir talebinizi Jetonar web sitesinde kaydettikten sonra ekiplerimiz adresinize gelip telefonunuzu teslim alacaklar. Ardından cep telefon onarım merkezine aktarılır ve arızanın giderilmesi ve onarılması için gerekli önlemler alınır. Telefon sorunları çözüldükten sonra Jetonar ekipler tarafından telefon size teslim edilecektir.

 

Sony cep telefonu onarım hizmetler

 • Sony LCD telefonu onarımı ve değiştirilmesi
 • Sony cep telefonu ana kamera ve selfie kamera onarımı
 • Sony telefon pilini onarımı ve değiştirilmesi
 • Sony cep telefonu Yazılım Onarımları
 • Virüs silmesi ve yazılım sıfırlanması
 • Sony telefonu ana kart tamiri
 • Güç kaynağı IC'sinin onarımı ve değiştirilmesi
 • Şarj devresini değiştirilmesi
 • Şarj soketini onarımı ve değiştirilmesi
 • Sony cep telefonu Veri Kurtarma
 • İşletim sistemi sorunlarını düzeltmesi
 • Sabit disk ve RAM onarımı ve değiştirilmesi

 

Sony cep telefonu ekran koruyucu değişimi

Sony Glass'ı değiştirmeden önce ekranın hasarlı olmadığından ve yeni ekran koruyucu orijinal olduğundan emin olun.Bu konuda Sony'nin Jetonar'daki mobil onarım ekibinin becerisine, uzmanlığına güvenebilirsiniz. Elbette Sony telefonun koruyucu değiştirme amacının fabrikada ekrana yapıştırılmış olan koruyucu tabakayı değiştirmek olduğunu belirtmek gerekir. Çoğu durumda, telefona vurulduğunda ve ekran çatladığında, LCD aslında sağlamdır ve cam kırılır. Emin olmak için, bunun gibi durumlarda dokunma paneli deneyin. Dokunmatik paneli çalışırsa, ekranın sağlıklı olduğu ve Sony telefonun LCD ekran koruyucunun değiştirilmesinin yeterli olduğu anlamına geliyor.

 

Sony cep telefonu LCD dokunmatik panelin onarımı ve değiştirmesi

Telefonunuz herhangi dokunmatik komutlarından algılamadığına denk geldiniz mi? Veya bir program çalıştırırken dokunmatik panelin bianda çalışmaması? Bunun gibi durumlarda, dokunmatik paneli zarar görebilir. Herhangi bir yazılım sorunu yoksa Sony telefonunuzun dokunmatik LCD'sini onarmalı ve değiştirmelisiniz. Bu durumda bir Sony telefonu tamir etmeyle ilgili önemli olan şey, dokunmatik ekranın LCD'nin bir parçası olmasıdır. Bu nedenle bu parçanın onarılması için ekranın tamamen onarılması veya değiştirilmesi gerekir.

 

Sony cep telefonu Anakart Onarımları

Ana kartın bileşenlerin (göz, sensör vb.) arızalanması durumunda, ana kartın arızalanmasına sebep olur ve bu nedenler telefon kapanır veya açılmaz. Sony mobil anakartın onarımında, genellikle bu parçanın bileşenlerinin onarılması veya değiştirilmesiyle mümkündür. Ancak bazen ana kart tamamen yanmış olursa ve tamir edilmesi mümkün değildir. Jetonar'daki Sony telefon onarım uzmanların öncelığı, anakartı onarmasıdır. Fakat bu parçanın tamir edilemez ise cihazda yeni ve tabii ki orijinal bir kart kullanılır.

 

Sony cep telefonu işlemcisi onarımı

Telefonunuz açılmadığında veya açıldığında takılıyor ve kapanıyorsa, muhtemelen Sony cep telefonunuzun işlemcisinde veya CPU'sunda bir sorun vardır. Bu sorunlara darbe, aşırı ısınma ve cep telefonlarına ağır oyunların yüklenmesi neden olabilir.

 

Sony cep telefonu sabit disk onarımı

Telefonun sürekli olarak yeniden başlatılması, verileri kaydederken veya silerken hataların görüntülenmesi, telefon başlatıldığında hataların görüntülenmesi, sürekli titreşimler, fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra telefonun açılmaması ve benzerlerinin tümü, Sony cep telefonu sabit sürücü arızasının belirtileridir. Sabit disk arızasına neden olan ana faktör bu cihaz üzerindeki etkisidir. Çünkü mobil sabit sürücü veya dahili bellek, darbe durumunda hasar gören mekanik bileşenlerden oluşur.

Nem ve güç dalgalanmaları diğer faktörlerdir. Herhangi bir cep telefonun sabit disk arızası belirtisi olması durumunda Sony cep telefonunuzu herhangi bir müdahale olmadan onarmak daha iyidir.

 

Sony cep telefonu kamera onarımı

Bir cep telefonu kamerasının performansı düştüğünde veya kalitesi düştüğünde, Sony cep telefonu tamiri, sorunun doğru teşhisi ve özel sorun giderme adımları, arızalı parçanın değiştirilmesi veya onarılması çok önemlidir. Çünkü Soniy cep telefonun kameranın onarım veya değiştirme maliyeti ne olursa olsun, kalite konusunda dikkate alınmalıdır.

 

Sony cep telefonu şarj soketi onarımı

Sizi Sony telefonunuzu tamir etmeye zorlayabilecek sorunlardan biri de bu cihazın şarj soketinin arızalanmasıdır. Soket arızalanırsa, telefonu şarj etmek artık mümkün değildir veya zor olacaktır. Bu durumda, telefon soketinin değiştirilmesi gerekir. Tabii bazen bu parçanın tozunu alıp temizleyerek hem telefonun şarj olmama sorunu ortadan kalkacak hem de soketin değiştirilmesine gerek kalmayacak. Ancak şarj cihazını telefona bağladıktan sonra cep telefonunuzun şarj olmadığını görüyorsanız ihtimallerden biri soket arızasıdır. Bunu sağlamak için telefonunuzun bir Sony telefon onarım teknisyen tarafından kontrol edilmesi en iyi yoludur. Güç kaynağı, şarj kablosu ve şarj adaptörü genellikle soket arızası açısından incelenir. Tüm bu parçalar sağlam olursa, bir Sony telefonu onarmak için önümüzde duran tek seçenek muhtemelen soketi değiştirmek olur.

 

Sony cep telefon pil değişimi

Ne yazık ki telefonun arkasındaki teknoloji henüz güçlü piller tasarlayıp üretebilecek aşamaya gelmedi. Şu anda, tüm telefonlarda kullanılan piller er ya da geç performans düşüşü yaşayacaktır. Bu durumda kullanıcıya kalan tek yol pili değiştirmektir. Elbette, cihazın sahibi olarak, bu sorunu daha geç karşılanmaznı için her zaman belirli adımları takip edebilirsiniz. Örneğin, telefonunuzun hafızasını her zaman sadece standart olarak kullanabilir ve bilgilerini ve dosyalarını düzenli olarak başka bir hafızaya aktarabilirsiniz. Başka bir yol, telefonla (veya telefonu ısıtan herhangi bir şeyle) sürekli çalışmaktan kaçınmaktır. Bunlara dikkat etmeniz telefonunuzun pil ömrünü uzatabilir. Aksi takdirde telefonunuzun pil ömrü hızla azalacak ve telefonunuzun pilini değiştirmeniz gerekecektir.

 

Telefonun donma sorunu düzeltmesi

Telefonun dondurulması, sözde telefonun askıda kalması anlamına gelir. Bu durumda telefonunuz artık ekran dokunuşlarına tepki vermiyor ve olduğu gibi kalıyor. Telefonunuzun donması çeşitli nedenlerle olabilir. Telefona yeni yazılım yüklemek, telefon donanımınız için ağır programlar kullanmak, telefonun virüslü olması vb. şeyler telefonun donmasına neden olabilecek şeylerdir. Sizde de bu sorun varsa öncelikle telefonu yeniden başlatmanızı öneririz. Bu, sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Ancak, temel nedeni belirlemek ve düzeltmek için daha fazla araştırma için telefonunuzu bir Sony telefon onarım teknisyenine göstermeniz daha iyidir.

 

Jetonar seyyar tablet onarım hizmeti nasıl sağlanır?

Jetonar seyyar tablet onarım ekibi, Türkiye’de kullanıcılara özel tablet onarım hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmeti almak için web sitemize veya Jetonar uygulaması aracılığıyla bir tablet onarım talebi iletmeniz yeterlidir. Ekiplerimiz gerekli işlemleri yapmak için sizinle iletişime geçecekler.

Yorumlar

onarım ön istek formu