Chat with us, powered by LiveChat

iPhone neden güncellenmiyor?

Bazen güncelleme işleminde bir sorun olabilir ve iPhone'unuzu güncelleyemeyebilirsiniz. Bu olaydan sonra telefonunuz son sürüme güncellenemiyor...

ıstakını gondar

Bir iPhone ile çalışıyorsanız, yeni özelliklerini kullanmak için telefonunuzu güncellemeniz ve yeni sürümler geldikçe iOS sürümünü yükseltmeniz gerekir. Ancak bazen güncelleme işleminde bir sorun olabilir ve iPhone'unuzu güncelleyemeyebilirsiniz. Sonuç olarak, telefonunuz en son iOS sürümüne yükseltilemez. Apple'ın mükemmel yazılım desteğine rağmen, iPhone'u güncellememek, iPhone kullanıcılarının en yaygın sorunlarından biridir. Bu nedenle, iPhone'unuzu mümkün olduğunca güncellememe sorununu çözebilmeniz için bu yazımızda size bazı basit ve pratik yöntemler tanıttık.

 

iPhone neden güncellenmiyor

 

İPhone'u güncellememe sorununu çözmesi

Apple telefonu güncellemek karmaşık ve zor bir iş değil ancak işinizin zor olmaması için adımları yaparken dikkatli olmalısınız. Herhangi bir işlem yapmadan önce tüm verilerinizin bir yedek kopyasını almanızı öneririz, böylece orijinal veriler silinirse bunlara erişebilirsiniz. Bu yazımızda, iPhone'un güncellenmemesi sorununu gidermek için pratik çözümler sunduk, böylece bunları yaparak iPhone'unuz güncellenmeyecektir. Yöntemlerin hiçbiri telefonunuzun sorununu çözmezse, profesyonel teknisyenlere veya uzman Apple mobil onarım merkezlerine gitmelisiniz.

 

iPhone'unuzu yeniden başlatın

Küçük yazılım sorunları veya eksik işlemler nedeniyle iPhone'unuz güncellenemeyebilir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken ilk şey telefonu yeniden başlatmaktır. Bunu yapmak için telefonun Güç düğmesine basın ve ekranınızda Kapatmak için Kaydır seçeneği görünene kadar basılı tutun.Telefonu kapatmak için Sider'ı sağa sürükleyin ve bir süre bekleyin. Ardından telefonu yeniden başlatın ve cihazın ayarlar menüsüne gidin. Seçeneklerden Genel'i seçin ve iPhone'unuzu güncellememe sorununu gidermek ve güncelleme işlemini tamamlamak için Yazılım Güncelleme'ye tıklayın.

 

iPhone'daki depolama belleğini kontrol edin

Uygulamaları indirmeden veya güncelleme yapmadan önce daima telefonunuzda güncelleme için yeterli alan olduğundan emin olun. Çünkü iOS güncellemelerinin boyutu genellikle 0,5 GB ile 1 GB arasında değişmektedir. Telefon hafızasının miktarını kontrol etmek için Ayarlar bölümüne gidin ve Genel seçeneğini seçin. Genel sayfasında aşağı kaydırın ve iPhone Depolama Alanı

vurmak Artık telefonunuzdaki boş alan miktarını görebilirsiniz. Bu boş alan miktarı 1 GB'tan fazla ise iPhone telefonunuzu güncellememenizin nedeni telefon hafızasının dolu olması değildir.

 

 

iTunes'u kullanarak iPhone'u güncelleyin

Bu yöntemi izleyerek iPhone'u güncellememe sorununu çözmek için önce bilgisayarda iTunes'u açın. Ardından iPhone'unuzu bir kablo ile bilgisayara bağlayın. Telefonunuz iTunes tarafından algılandığında, iPhone simgesine tıklayın ve Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıklayın. Ardından açılan sayfada İndir ve Güncelle seçeneğine tıklayın.

 

iPhone'unuzu sıfırlayın

Önceki tüm yöntemleri uyguladıysanız ve hala iPhone'u güncellememe sorunu çözülmediyse, telefonunuzda, telefonu güncelleme işlemini engelleyen bozuk yazılımların varlığından kaynaklanıyor olabilir. Bu yöntemi yapmadan önce telefonunuzdaki tüm verileri yedekleyin; Çünkü telefonu sıfırlamak, telefonunuzdaki tüm dosya ve verileri silecektir.

iPhone'unuzu sıfırlamak için önce bilgisayarda iTunes'u açın. Ardından iPhone'unuzu bir kablo ile bilgisayara bağlayın. iTunes telefonunuzu algıladığında, iPhone simgesine tıklayın. Ardından iPhone'u Geri Yükle seçeneğini seçin. Telefonunuzu iTunes aracılığıyla fabrika ayarlarına sıfırlamak için iPhone'umu Bul'u kapatmanız ve görünen ekranda telefonunuzun geri yüklendiğini onaylamanız gerektiğini unutmayın.

Bu yöntemler iPhone'unuzu güncellememe sorunu çözmülmüyorsa, Apple'ın her türlü telefon sorununu çözmek için Jetonar yanınızda.

Yorumlar