Chat with us, powered by LiveChat

iPhone'da ekran görüntüsü almak için ilginç bir yöntem

Back Tap özelliğine sahip bir iPhone'da ekran görüntüsü almak için bir iPhone 8 veya daha yenisine sahip olmanız gerekir, ancak bu özelliği kullanarak tek başına...

ıstakını gondar

Apple'ın iOS 14'te sunduğu en heyecan verici özelliklerden biri, telefonun arka kapağına dokunarak iPhone'da ekran görüntüsü almanın ilginç hilesiydi. iPhone'daki Back Tap özelliğini kullanarak, telefon kılıfınızın arkasına iki veya üç kez dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Daha önce iPhone'da ekran görüntüsü almak için telefonun yan tuşlarını kullanmanız gerekiyordu; Ancak artık telefonun arka kapağına yapılacak birkaç basit dokunuşla bunu en kısa sürede kolay ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

 

iPhone'da ekran görüntüsü almak için ilginç bir yöntem

 

iPhone'da ekran görüntüsü alın

Kullanıcılar, iPhone'larında ekran görüntüsü almak için genellikle ses tuşlarından biriyle açma/kapama tuşuna basar. Ayrıca Touch ID ile donatılmış iPhone'larda, yan düğmeyle birlikte Ana Sayfa tuşuna basmanız gerekir. Bu yöntem hala tüm iPhone'lar için geçerlidir; Ancak aşağıda keşfedeceğimiz yeni bir özellik sayesinde, iPhone'da ekran görüntüsü almak her zamankinden daha kolay hale geliyor.

 

Back Tap özelliği ile iPhone'da ekran görüntüsü alın

iPhone'unuzda ekran görüntüsü almak için Arkaya Dokunma özelliğini kullanmak istiyorsanız, ivmeölçer ile donatılmış bir iPhone 8 veya sonraki modeliniz olmalıdır. İvmeölçer, eksen üzerindeki hareket hissinden oluşan bir cihazdır. Bu cihaz, bir yapının titreşimini veya kinetik ivmesini ölçmeye yardımcı olabilir. Tabii ki bu özellik ile sadece ekran görüntüsü alamıyor, kontrol panelini açmak gibi başka şeyler de yapabiliyorsunuz ancak burada telefonla ekran görüntüsü almaya odaklanacağız. Bu özelliği etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Her şeyden önce, iPhone'unuzun iOS 14 çalıştırdığından emin olun.
  • Telefonunuzdaki Ayarlar menüsüne girin.
  • Erişilebilirlik seçeneğini seçin.
  • Fiziksel ve Motor bölümünden Dokunma seçeneğine tıklayın.
  • Sayfanın en altına gidin ve Geri Dokun'u seçin.
  •  Ekranın arka kapağına iki kez dokunarak ekran görüntüsü almak istiyorsanız, Çift Dokunma'yı seçin veya ekrana üç kez dokunarak ekran görüntüsü almak istiyorsanız Üç Dokunma'yı seçin.
  • Ardından Ekran Görüntüsü seçeneğini seçin.
  •  Artık telefonunuzun arka kapağına dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

İran'ın en kapsamlı onarım sistemi olan Jetonar, Apple cep telefonlarını en kısa sürede onarıyor. Tek yapmanız gereken siteye kaydolmak ve bir iPhone onarımı talep etmek. iPhone'da ekran görüntüsü alma da dahil olmak üzere iPhone'un çeşitli özellikleri hakkında sorularınız varsa, Jetonar uzmanlarıyla çevrimiçi danışmanlık hizmetini kullanabilirsiniz.

Yorumlar