Chat with us, powered by LiveChat

iPhone 11 pilinin onarımı ve değişimi

Adresinizde uzman iPhone 11 pil onarım hizmeti. Türkiye’de IPhone 11 pil değişimi. Profesyonel ekipler tarafından 1 ila 24 saat arasında iPhone 11 pil onarımı.

ıstakını gondar

Apple'ın en popüler telefonlarından biri iPhone 11'dir. Bu telefon, önceki sürümlere kıyasla güncellenmiş yetenekleriyle akıllı telefon pazarında en çok satanlardan biri olmuştur. Ancak diğer akıllı telefonlar gibi iPhone 11'in de sorunları var ve özel onarımlar için Apple telefon onarım merkezlerine yönlendiriliyor. Bu telefonlar için en yaygın onarım seçeneklerinden biri iPhone 11 pilini onarmak veya değiştirmektir. Genellikle her pilin belirli bir ömrü vardır ve telefonla bir süre çalıştıktan sonra iPhone 11 pilinin değiştirilmesi yaygındır. Bu arada bazı durumlar iPhone 11 pilini değiştirmek için gereken süreyi azaltabilir. Burada Apple iPhone 11'in pil arızası belirtileri ve nasıl onarılacağı veya değiştirileceği hakkında gerekli verileri incelemek istiyoruz.

 

İPhone 11 pilini ne zaman değiştirmeniz gerekir?

iPhone 11 pilini değiştirmek için doğru zaman hakkında bilgi sahibi olmak, kullanıcıların bunu nasıl doğru yapacaklarını bilmelerine yardımcı olabilir. iPhone 11'de kullanılan pil, bir lityum iyon pildir. Bu pilin kapasitesi yaklaşık 3110 mAh ve sonuç olarak bu telefonun şarj tutma kapasitesinin yüksek olduğu ve performansının kabul edilebilir düzeyde olduğu söylenebilir. Ancak zamanla bu pilin şarjı azalır ve performansları düşer. Sonuç olarak bu işaret zamanla telefonda görülecek ve cihaz eskisinden daha kısa sürede deşarj olacaktır. Yavaş yavaş bu şarj kapasitesi 2800 mAh'ye düşürülür. Normalde, her pilin yaklaşık iki ila üç yıllık bir kullanım ömrü vardır ve bunun ardından iPhone 11 pilinin değiştirilmesi gerekir.

 

iPhone 11 pil arızasının belirtileri

iPhone 11 pilini değiştirmek için pil performansının düştüğünü ve onarılması veya değiştirilmesi gerektiğini bize bildiren bazı işaretler kullanabiliriz. Bir Apple telefon pil arızasının kesinlikle ilk işareti, kapasitesinin azalması ve cihazın pilinin daha erken boşalmasıdır. Bu, pilin normal olarak 48 saat önce şarj edilmesi durumunda bu sürenin önemli ölçüde azalacağı anlamına gelir. Bu belirtiler, telefon yeni şarj edilmiş olsa bile pilin hızla bittiği noktaya kadar giderek daha şiddetli hale gelebilir. Ayrıca telefonu şarj etmemek veya cihazın ekranını kapatmamak da iPhone 11 pilinin bozulduğuna dair diğer işaretlerdir. Pilin neden bittiği hakkında daha fazla bilgi için Telefon pilinin neden çabuk bittiği makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

 

iphone 11 pil arızasında önemli faktörler

Her pilin bir kullanım ömrü olmasına ek olarak, bazen telefonun tamamen yanlış kullanımı olan bazı şeyler iPhone 11 pilinin kalitesini etkileyebilir. Bunların en önemlileri uygun olmayan şarj cihazları, diğer telefonlar için adaptörler, orijinal olmayan şarj cihazları ve sahte kabloların kullanılmasıdır. Ayrıca telefonu fişe takılıyken kullanmak veya cihazı zamanında şarj etmemek pilin kalitesini ve kullanım ömrünü olumsuz etkileyebilir. Bu durumlara ek olarak ağır oyun ve uygulamaların yüklenmesi ve kullanılması, uygulamaların kullanılmadan aşırı açılması, mobil datanın sürekli açılması, Wi-Fi, Bluetooth vb. Telefona kötü amaçlı yazılım yüklenmesi, Telefonun ısınması, cihaza su ve nem girmesi, elektrik dalgalanmaları ve power bankların sık kullanımı da pilin kalitesini ve performansını olumsuz etkileyerek arızalanmasına ve nihayetinde kullanıcıyı iPhone 11 pilini değiştirmeye zorlayabilir.

 

iPhone 11 pilini onarımı ve değişimi

Pil arızalı olduğunda, iPhone 11 pilini değiştirmeden önce dikkate alınması gereken bir dizi başka şey vardır. Örneğin telefona virüs bulaşması, cihaza ağır programlar yüklenmesi ve bazı ayarların yapılması gibi yazılım hataları telefonun pilinin çabuk bitmesine neden olabilir ve sonuç olarak bu programları kaldırıp bir dizi değişiklik yapmak pil sorununu çözecektir. Ayrıca şarj cihazı değişimi, şarj kablosu değişimi, telefon şarj entegresi tamiri ve değişimi gibi diğer öğeler de iPhone 11 batarya tamiri için sunulan en önemli seçenekler arasında yer alıyor. Son olarak pil kapasitesi azalır ve kalitesi ve performansı düşerse iPhone 11 pilini değiştirmek sorunu çözebilir.

 

iphone11 pil değişiminde önemli noktalar

Son olarak, iPhone 11 pilini değiştirmeniz gerekirse, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var:

  • Her şeyden önce, lityum iyon pillerin değiştirilmesi kolay bir iş değildir ve özel onarım merkezlerinde yapılmalıdır.
  • Orijinal ve özel iPhone 11 pillerinin kullanılması çok önemlidir. Orijinal olmayan piller iPhone 11'in kalitesini ve genel performansını ciddi bir şekilde etkileyebilir
  • İPhone 11 pilini değiştirmek için özel araçlara ve yeterli becerilere ihtiyacınız var, bu nedenle, Apple telefonlarını onarmak için özel merkezlerdeki profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Teknisyenlerinin uzmanlığına ve iPhone 11 pilini değiştirmek için gereken özel ekipman ve araçlara dayanan bu merkezler, bu cihazların pillerini değiştiriyor.

 

iPhone 11 pil değiştirme maliyeti

Pil değiştirme maliyeti, pilin tipine (orijinal veya orijinal olmayan) ve onarım merkezine göre değişebilen bir diğer önemli konudur. Ancak kabul edilebilir kalite sunan geçerli merkezlerde iPhone 11 pil değişimi için kesinlikle en iyi ve en uygun fiyatlar sunulacaktır. Kapsamlı bir online merkez olan Jetonar’da, iPhone kullanıcıları yüz yüze görüşmeye gerek kalmadan merkezin uzmanlarının hizmetlerinden yararlanmak için talebinizi online olarak oluşturulabiliyor.

Yorumlar