Chat with us, powered by LiveChat

iPhone 6 anakart onarımı

1 ila 24 saat içinde iş yerinizde veya evinizde iPhone 6 anakart onarımı. iPhone 6 kartının garanti kapsamında anında ve uzman olarak değiştirilmesi...

ıstakını gondar

iPhone 6 kartının arızalanmasına neden olabilecek birkaç neden vardır. Bu telefonun ana kartında, her birinin arızası tüm anakartın performansını etkileyebilecek birçok parça ve devre var. Ancak iPhone 6 anakartının onarımına yol açabilecek en önemli şey nedir? Aşağıda, iPhone 6 anakartının arızalanması, iPhone 6 anakartının onarım maliyeti ve iPhone 6 ve anakartının onarımı ile ilgili diğer her şey hakkında yapılması gereken her şeyi gözden geçireceğiz.

 

iPhone 6 anakart arızasını etkileyen faktörler

iPhone 6 anakartını tamir etmenin en önemli sebeplerinden biri telefonun çökmesidir. Telefona (özellikle arka kapağa) çarpma veya basınç, cihazın kartını etkileyerek hasara neden olabilir. Elbette iPhone 6 anakartının arızalanmasına neden olan bir diğer önemli sebep de telefona su girmesidir. Ama merak ediyor olabilirsiniz, iPhone 6 kartını değiştirmenin maliyeti daha mı düşük yoksa tamir etmek daha mı ucuz? iPhone 6 anakart arızasının belirtileri nelerdir ve nasıl değiştirilir?

 

iPhone 6 anakart onarım maliyeti

iPhone 6 anakartının onarım maliyetini tahmin etmek için cihaz anakartının durumu kontrol edilmelidir. Kesinlikle, anakartınızı onarmak istiyorsanız, değiştirmekten çok daha ucuza mal olacaktır. Ancak mesele şu ki, her tamirci iPhone 6 anakartını tamir etme yeteneğine sahip değil ve çoğu durumda tamirciler bilgi eksikliğinden dolayı hasarlı parçayı onarmak yerine tüm kartı değiştirmeyi tercih ediyor. Bu nedenle ek masraflardan kaçınmak için yetkili bir servise gitmenizi ve telefonunuzu sadece arızalı parçayı onararak teslim almanızı öneririz.

 

iPhone 6 anakart arızasının en yaygın nedenleri

İPhone 6 kartına zarar verebilecek ve sizi iPhone 6'yı onarmaya zorlayabilecek birkaç neden var. Bunun ana nedenlerinden biri cihazın etkisi olabilir. Cihaza vurursanız veya arka kapağa bastırırsanız iPhone 6 kartı zarar görebilir. Su basması, Apple iPhone 6 anakart arızasının başka bir yaygın nedenidir. Bu telefonun su geçirmezlik standartları yoktur ve çerçevesine su girmesi, ellerinize pahalıya mal olabilecek zararlara neden olabilir. Tabii ki, yaşlanma da ona zarar verebilir. İPhone 6'yı birkaç yıldır kullanıyorsanız, sorun olabilir.

 

iPhone 6 anakart arızasının belirtileri

IPhone 6 anakart arızası işaretleri vardır ve telefonunuzda bu işaretleri her gördüğünüzde bunu pano arızasına bağlayabilirsiniz. Bu belirtilerden biri telefonun tamamen kapanmasıdır. Bazen telefonunuz kullanımdayken aniden kapanabilir. iPhone 6'nın aşırı ısınması, kart arızasının başka bir işareti olabilir. Zaman zaman telefon şarj olmuyor, kamera arızalanıyor, mikrofon ve hoparlörler çalışmıyor ve Wi-Fi seçeneği devre dışı kalıyor, bu da Apple iPhone 6'nın anakartında bir hasar belirtisi olabilir.

 

iPhone 6 kartını adresinizde onarımı

Telefonlarını tamir etmek için doğru tamir parçalarına ve iyi bilgiye sahip olan birçok kullanıcı, iPhone 6 anakartını kendilerinin tamir edebileceğini düşünüyor. Ancak kartı onarmak, pili veya LCD dokunuşunu değiştirmek kadar kolay değildir. Her pano, her birine aşina olmanız gereken ve onarım işlevlerini yerine getirmeniz gereken binlerce küçük ve büyük parçadan oluşur. Aksi takdirde tahtadaki diğer sağlıklı parçalara zarar vererek kendinize daha yüksek maliyetlere neden olabilirsiniz. Birçok tamirhane bile iPhone 6 anakartını tamir edemiyor ve tamir etmek için saygın ve yetenekli bir merkeze gitmelisiniz.

 

iPhone 6'nın ana kartı nasıl değiştirilir?

iPhone 6 kartını değiştirmek için P2 tornavida, vantuz, spatula, eğimli pense gibi çeşitli araçlara ihtiyacınız var. Önce kasayı gevşetin, ardından pil desteğindeki vidaları gevşetin ve desteği çıkarın, ardından pil konektörlerini, selfie kamerayı, ana sayfa düğmesini ve diğer bileşenleri dikkatlice çıkarın. Telefonun tüm parçaları, herhangi birine zarar vermemek için dikkatlice çıkarılması gereken bir konektör ile telefon kartına bağlanmıştır.

Yorumlar