Chat with us, powered by LiveChat

Cep Telefonu fotokopi makinesine nasıl bağlanır

Telefonu fotokopi makinesine bağlamak ve yazıcıya bağlamak da benzer bir işleme sahiptir. Bunun için bir OTG kablosu edinebilir, ardından printershare...

ıstakını gondar

Teknolojinin ilerlemesi ile kullanıcılar için telefonu fotokopi makinesine bağlamak mümkün hale geldi. Günümüzde çoğu kişi fotoğraf, belge vb. bilgileri akıllı telefonlarında sakladığından bazen özel bir dosya yazdırmak gerekebilir. Fotokopi makineleri, özel bir yazılım ile telefona bağlanacak şekilde tasarlanmış olup, baskı işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Bir cep telefonunu fotokopi makinesine bağlamanın farklı yöntemlerini açıklamak için bizimle kalın.

 

Cep Telefonu fotokopi makinesine nasıl bağlanır

 

Telefonu fotokopi makinesine nasıl bağlayacağınızı eğitimi

Telefonu fotokopi makinesine bağlamanın çeşitli yolları vardır. Bu cihazların bazılarında, cep telefonunu bir yazıcıya veya fotokopi makinesine kolayca bağlamak için kullanılabilecek yazılımlar tasarlanmıştır. Bazı modellerde herhangi bir programa ihtiyaç duyulmaz ve akıllı telefon doğrudan cihaza bağlanır.

 

 

1- Akıllı telefonu kablo ile fotokopi ve yazıcıya bağlama

Telefonu fotokopi makinesine ve yazıcıya bağlamak da benzer bir işleme sahiptir. Bu amaçla aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz:

Herhangi bir işlem yapmadan önce bir OTG kablosu almanız gerekir.

Ardından yazıcı paylaşımı yazılımını indirin ve telefonunuza yükleyin.

Mobil ayarlar bölümüne girin ve yazdırma seçeneğine tıklayın. Şimdi size akıllı telefonunuzda kurulu tüm cihazları gösterecek bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Görüntülenen listede, yazıcı paylaşımı seçeneğini etkinleştirin.

Bir sonraki adımda, USB kablosunu OTG'ye bağlamanız ve diğer ucunu akıllı telefonunuza bağlamanız gerekir. Artık cep telefonunuzu fotokopi makinesine veya yazıcıya başarıyla bağladınız.

  Not: Telefonunuzu bir yazıcıya veya fotokopi makinesine bağlayabilmek için en az 4 MB belleğe sahip olmanız gerekir.

 

2- Telefonu Google Cloud Print ile fotokopi makinesine bağlama

Telefonu fotokopi makinesine bağlamanın kolay bir yolu Cloud Print kullanmaktır. Bunun için öncelikle telefonunuza Google Cloud Print uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Bağlantı işleminin başarılı olması için hem cep telefonu hem de fotokopi makinesi ortak bir Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır.

Bir sonraki adımda, tarayıcıyı çalıştırın ve hesabınıza giriş yapın. Fotokopi makinesini açın. Ardından, mobil ayarlar bölümünden bir yazıcı eklemek için Yazdırma'ya tıklayın. Şimdi Google Cloud Print programını çalıştırmanız ve üç nokta simgesine tıklamanız gerekiyor. Şimdi tüm bağlı cihazlar size gösterilecektir. Akıllı telefona bağlanmak için istediğiniz fotokopi makinesini seçin.

Not: Cloud Print programını kullanabilmek için fotokopi makinesinin Wi-Fi'yi desteklemesi gerekir.

 

 

3- Cep telefonunu Wi-Fi ile fotokopi makinesine bağlama

Cep telefonunu wi-fi ile fotokopi makinesine bağlamak için cihazınızın Wi-Fi Direct'i desteklemesi gerekir. Fotokopi makinesinde bu özelliği aktif hale getirmek için ağ ayarları bölümüne girmelisiniz. Ardından WiFi-Direct seçeneğine tıklayın. Bir sonraki adımda, sonraki sayfaya yönlendirilmek için ayarları seçin. Bu sayfada, ilk seçeneği açık moduna ayarlayın.

Ardından ayarlar bölümünde WiFi-Direct şifre seçeneğini seçin; Böylece bağlantı şifresini görebilirsiniz. Dilerseniz bu şifreyi değiştirebilirsiniz. Şimdi akıllı telefonunuzdaki fotokopi makinesine bağlanmalısınız. Bunu, cep telefonunun Wi-Fi bölümünden, fotokopi makinesini arayacak ve bulduktan sonra ona bağlanacak şekilde yapın.

 

4- Fotokopi makinesinin kendi programlarını kullanmak

Telefonu fotokopi makinesine bağlamanın çok kolay ve pratik bir yolu da cihazın kendi programlarını kullanmaktır. Bu yöntemi kullanmak için fotokopi makinesinin istenen özelliklere sahip olması ve akıllı telefonunuza özel Android yazılımını yüklemeniz gerekir.

Yorumlar