Chat with us, powered by LiveChat

Cep telefonu neden ulaşılmıyor?

Cep telefonunun kullanılamazlık nedeni nedir? Yanlış anten, telefonun ulaşılmamasının en önemli nedenidir. Ancak bu sorun operatör telekomünikasyon...

ıstakını gondar

Özellikle acil durumlarda "istenilen abone bulunamıyor" cümlesini duymak son derece endişe verici; Ama hepimiz hayatımızda en az bir kez duyduk! Bazen şebekenin size neden hizmet veremediğini anlamıyorsunuz ve cep telefonunun ulaşılmamasının nedeni tam olarak nedir? Yanlış anten, telefonun ulaşılmamasının en önemli nedenidir. Ancak bu sorun cep telefonunun operatör, telekomünikasyon, donanım ve yazılım sorunlarından da kaynaklanabilir. Kişinize ulaşılamıyor mesajıyla sık sık karşılaşıyorsanız, cep telefonunun neden müsait olmadığını öğrenmek için bu makaleyi mutlaka okuyun.

 

Cep telefonu neden ulaşılmıyor

 

Cep telefonunun ulaşılmaması nedenleri

Bağlantınız orijinal alanından hareket edip iyi bir anteni olmayan veya şebeke kapsama alanı olmayan bir alanda bulunan bir yere gittiğinde, ona ulaşamayacaksınız. Ayrıca istenilen kişinin bilgilerini cep telefonu şebekesinde bulmak zorsa veya telekomünikasyon şirketine çok borcu varsa kendisine ulaşmak mümkün değildir. Bu nedenle cep telefonunun ulaşılmamasının nedeni belirlenir. İstediğiniz kişi herhangi bir nedenle telefonunun engelleme sistemini etkinleştirmişse, istediğiniz aboneye ulaşılamama nedeni bu konuyla ilgilidir.

 

 Telefonun ulaşılmaması sorununu gidermek için çözümler

Seyircilere erişememe sorunu sürekli başınıza geliyorsa ve telefonunuz pratik olarak sadece oyun oynamak için kullanışlıysa, telefonunuzun performansında bir sorun olabilir. Kişiye ulaşamama sorununu çözmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

 

Hücresel ağın manuel seçimi

Bu yöntem tüm Android sürümleri için kullanılabilir ve bunun için önce Ayarlar bölümüne gitmeniz gerekir. Ağ ve İnternet seçeneğini seçin. Mobil Şebeke bölümüne gidin ve Şebeke Operatörü seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğin durumunu Manuel olarak ayarlayın. Ardından operatörünüzün mobil ağını seçin. Bu yöntem, mobil ulaşılmamasının nedenini çözmek için çok etkilidir.

 

 Radyo sinyali modifikasyonu

Bazen telefonun radyo sinyalinde, cep telefonunun ve şebekenin ulaşılmamasının nedeni bir sorun olabilir. Bu sorunu çözmek için önce *#*#4636#*#* kodunu çevirin. Yeni bir menü açılacaktır. Ping Testini Çalıştır'a tıklayın ve GSM Otomatik (PRL) bölümüne gidin. Radyoyu Kapat seçeneğini seçin ve telefonu tekrar açın.

 

SIM kartı ve pili çıkarıp yeniden yerleştirilmesi

Bazen SIM kartı ve pili çıkarmak, telefonun ulaşılmaması sorununu çözer. İlk önce telefonunuzu kapatın ve pili ve SIM kartı çıkarın. Sonra bir süre sonra onları geri koyun ve cep telefonunu açın. Belki de cep telefonlarının ulaşılmamasının nedeni bu bölümle ilgilidir.

 

Telefon işletim sistemi güncellemesi

Cep telefonunun ulaşılmamasının nedeni bazen işletim sisteminin güncel olmamasıdır.Çözmek için Ayarlar'a ve ardından Cihaz hakkında bölümüne gidin. Bundan sonra, Yazılım güncelleme seçeneğini seçin ve Güncellemeyi kontrol et'e tıklayın.

 

 Hatayı düzeltmek için fabrika ayarlarına sıfırlanması

Cep telefonunun ulaşılmaması sorunu önceki yöntemlerle çözülmediyse telefon verilerini yedekleyerek sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için önce Ayarlar menüsüne gidin ve Yedekle ve Sıfırla seçeneğini seçin ve ardından Fabrika Verilerine Sıfırla bölümüne dokunun.

Ayrıca, telefonun ve kişinin ulaşılmamasının nedenini çözmek için adresin kilidini açmanın ikinci yöntemi, cep telefonunu kapatabilir ve ardından Ev, Güç ve Sesi Aç düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Android logosu görünene kadar Ardından düğmeleri bırakın; Seçenekleri seçmek için ses kısma düğmesini basılı tutun ve onaylamak için güç düğmesini kullanın. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini seçin ve güç düğmesini kullanarak onaylayın.

 

Seçeneklerden fabrika ayarlarına sıfırla'yı seçin ve ardından tüm kullanıcı verilerini silmek için tüm kullanıcı verilerini sil'i seçin ve onaylayın. Bundan sonra, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği görüntülenene kadar birkaç dakika bekleyin; Ardından onu seçin ve onaylayın. Bu sayede cep telefonunuz yeniden başlayacak ve ayarlarını tekrar yapmanız gerekecek.

Yorumlar