Chat with us, powered by LiveChat

Samsung cep telefonun kameranın camını değiştirmesi

Türkiye'de Samsung cep telefonu kamerasının camının orijinal kamera lensi ile değiştirilmesi. Telefonun kamera camının iş yerinizde veya evinizde deneyimli ve ...

ıstakını gondar

Cep telefonun kamerası, basit bir tıklama ile anılarımızı yakalamamızı sağlayan en önemli bileşenlerden biridir. Ancak cep telefonunuzu cebinizideki anahtarlığın yanına veya bir yere koyması nedeniyle çizilmesize sebep oldudunuz mu? Neyse ki Samsung, telefonlarının zarar görmemesi için kamera merceğinde koruyucu bir cam kullanıyor ve gerekirse Samsung cep telefonunun camını değiştirip ilk günkü gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu sorunu yaşıyorsanız ve Samsung cep telefonun kameranızın camını değiştirmek istiyorsanız bu makaleyi takip edin.

 

Samsung cep telefonun kameranın camını değiştirmes

 

Samsung mobil kamera camın işlevi

Telefonun kamerasının merceği olmasaydı, kameranın lensi herhangi bir küçük darbe ile çizilir hatta kırılırdı. Neyse ki değiştirilebilir bir cam, özellikle pahalı telefonlarda önemli kamera modülünü de koruyor. Samsung cep telefonu kamerasının camı değiştirilerek, telefonunuzun kamera merceğinin önünde oluşan ve nesnelerin iyi fotoğraf ve videolarını çekmenize izin vermeyen her türlü çizik giderilmiş olacaktır.

 

Samsung cep telefonu kameranın camı nasıl değiştirilir?

Birçok Samsung Galaxy telefon, telefonun arka kapağının açılmasını ve ardından telefonun kamerasının camının değiştirilmesini gerektirir. Ancak bazı modellerde telefonun arka kapağını açmanıza gerek kalmıyor ve sadece kamera merceği camını çekerek değiştirebiliyorsunuz. Telefonunuz arka kapağı açmaya gerek kalmayacak şekilde tasarlanmışsa telefonunuzun lens camını değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Öncelikle telefonun kamera camını saç kurutma makinesiyle iyice ısıtın. Tabi bu ısı telefonun kamerasına zarar verecek kadar yüksek olmamalı.
  • Ardından kamera camına geniş bir bant şeridi yapıştırın ve sıkıca dışarı çekin. Bu, telefon için özel emme cihazları kullanmadan kamera merceği camını çıkarmanın en kolay yoludur. Ayrıca kamera modülünün içinden kalan tüm cam parçalarını da çıkarmalısınız. Lense zarar vermemek için bunu çok dikkatli yapmalısınız.
  • Mercek camı mercekten tamamen çıkarıldıktan sonra, şimdi alanı bir bezle iyice temizleyin ve gördüğünüz fazla plastik parçaları çıkarın.
  • Şimdi yeni merceği camın etrafına yapıştırmanız ve ardından merceğin üzerindeki uygun yerine koymanız gerekiyor.
  • Son olarak lens üzerindeki camın sert olduğundan emin olduktan sonra bir bezle iyice temizleyin.

 

Telefonun kamera lensi ile ilgili önemli notlar

Bir cep telefonunun en hassas parçalarından biri olan kamera merceği, Samsung cep telefonu kamerasının camını değiştirirken yapacağınız küçük bir hata ile zarar görebilecek ve özellikle pahalı telefonlarda size çok pahalıya mal olabilecek bir parçadır. Bu nedenle, gerekli araç ve becerilere sahip değilseniz, kamera camını asla kendiniz değiştirme riskini almamanızı öneririz. Bunun için yetkili bir servise gitmenizi öneririz. Güvenilir olmayan birçok tamirci, telefonunuzun düzgün çalışmayan kamera merceğini değiştirmek için kalitesiz ve sahte cam kullanır.

 

Orijinal ve sahte kamera lensleri arasındaki fark

Piyasadaki diğer tüm malzemeler gibi, telefonun kamera merceği de piyasada sahte ve orijinaldir, çoğu durumda sıradan kullanıcıların bunları ayırt etmesi zordur ve uzun vadede bunu fark edeceklerdir. Samsung mobil kamerasının camını değiştirirken sahte bir parça kullanılırsa telefonunuzun kamerası için gerekli korumayı sağlamaz, en ufak bir basınçla basar, üzerine çizikler ve çizikler çok çabuk düşer ve kalitesi düşer. videolar ve fotoğraflar. Telefonunuzla elde etmek etkileyici. Bu yüzden telefonunuzun kamera merceği için bir bardak almak istiyorsanız mutlaka malzemesine dikkat edin ve itibarlı merkezlerden aldığınızdan emin olun.

Yorumlar