Chat with us, powered by LiveChat

Cep telefonuna Bluetooth kulaklığın bağlanması

Bir Bluetooth kulaklığı Android veya iPhone cep telefonlarına bağlamak çok basıttır. Telefonunuza kulaklık bağlamak için cihazınızın ayarlar bölümüne...

ıstakını gondar

Bluetooth kulaklıkların telefona bağlanacak kablosu yoktur. Bu nedenle, akıllı telefonunuza bir Bluetooth kulaklığı bağlarken sorun yaşıyorsanız, bu oldukça anlaşılabilir. Ancak, bir Bluetooth kulaklığı bir cep telefonuna bağlamak çok basittir. Bluetooth kulaklığı bağlama yöntemi Android ve iOS telefonlarda farklıdır. Bu yazımızda, resmi Jetonar sitesinden, Bluetooth kulaklıkların Android ve iPhone telefonlara nasıl bağlanacağını inceleyeceğiz.

 

Cep telefonuna Bluetooth kulaklığın bağlanması

 

Bluetooth kulaklığı bir cep telefonuna bağlamadan önce önemli noktalar

 • Cihazınızın ve kulaklıklarınızın en fazla üç fit (91,4 cm) uzaklıkta olduğundan emin olun. Cihaz Bluetooth kulaklığa ne kadar yakınsa, Bluetooth bağlantısı o kadar güçlü olur ve bunları eşleştirmeniz o kadar kolay olur.
 • Her iki cihazın da şarjlı olduğundan emin olun. Bu cihazların tam olarak şarj edilmesi gerekmez, telefon veya kulaklık bağlandığında aniden kapanmamaları için pilin yeterince büyük olduğundan emin olun.

 

Bluetooth kulaklıkları iPhone'a nasıl bağlanır

 • 1. Adım: Ayarları Açın

iPhone'unuzdaki ayarlar menüsüne gidin.

 

 • 2. Adım: Bluetooth seçeneğine dokunun

Bluetooth, ayarlar menüsünü açtığınızda gördüğünüz ilk seçeneklerden biridir. Devam etmek için Bluetooth seçeneğini seçin.

 

 • 3. Adım: Bluetooth'u açın

Bluetooth menüsünün üst kısmında, iPhone'unuzda Bluetooth'un etkin olup olmadığını göreceksiniz. Anahtar yeşil veya mavi ise Bluetooth açık demektir. Değilse, telefonunuzun Bluetooth'unu açmak için düğmeye dokunun.

 

 • 4. Adım: Kulaklıkları açın

Bluetooth kulaklığınızı açın. Kulaklıkları açmak için genellikle açma / kapama düğmesini daha uzun süre basılı tutmanız gerekir. Bluetooth kulaklığı cep telefonuna bağlamak için kulaklığınızda yeterli şarj olduğundan emin olun.

 

 • Adım 5: Kulaklığı algılanabilir moda ayarlayın

Bluetooth kulaklığınız yeniyse bu adımı atlayıp 6. adıma geçebilirsiniz. Bluetooth kulaklığı bir cep telefonuna bağlamak için kulaklığı algılanabilir moda manuel olarak ayarlamanız gerekir. Birçok kulaklıkta Açma / Kapama düğmesini basılı tutarak algılanabilir modu açabilirsiniz.

 

 • 6. Adım: iPhone'unuzu kulaklığa yakın tutun

Bir süre sonra diğer cihazlarda kulaklığınızın iPhone ekranında göründüğünü fark edeceksiniz ki bu çoğu durumda kulaklığınızın modelinin veya markasının adını gösteriyor. Bluetooth kulaklığı iPhone'a bağlamak için adını seçin. Telefonunuz artık kulaklığa bağlanmıştır.

 

Bir Android telefona Bluetooth kulaklık nasıl bağlanır

 • 1. Adım: Tüm uygulamaları açın

Bluetooth cihazlarını bağlamak için Android telefonunuzun ayarlar menüsüne gitmeniz gerekir. Bu seçenek, Tüm uygulamalar listesinde bulunabilir. Tüm uygulamalar listesini açmak için Uygulamalar simgesini seçin.

 

 • 2. Adım: Ayarları Açın

Ayarlar menüsüne erişmek için simgesini veya Ayarı seçin.

 

 • 3. Adım: Bluetooth seçeneğine dokunun

Bluetooth seçeneği, ayarlar menüsünü açtığınızda karşınıza çıkan ilk seçeneklerden biridir. Bluetooth'u seçin.

 

 • 4. Adım: Bluetooth'u açın

Bluetooth menüsünün üst kısmında, Android telefonunuzda Bluetooth'un etkin olup olmadığını göreceksiniz. Anahtar yeşil veya mavi ise Bluetooth açık demektir. Değilse, anahtara dokunun.

 

 • Adım 5: Kulaklıkları açın

Kulaklığınızı açın. Bluetooth kulaklığınızı nasıl açacağınızdan emin değilseniz, kullanım kılavuzuna bakın.

 

 • 6. Adım: Kulaklığı algılanabilir moda ayarlayın

Bluetooth kulaklığınız yeniyse bu adımı atlayıp 7. adıma geçebilirsiniz. Bluetooth kulaklığı bir cep telefonuna bağlamak için kulaklığı algılanabilir moda manuel olarak ayarlamanız gerekir. Birçok kulaklıkta Açma / Kapama düğmesini basılı tutarak algılanabilir modu açabilirsiniz.

 

 • 7. Adım: Android telefonunuzu kcepulaklığınıza yakın tutun

Bir süre sonra diğer cihazlarda kulaklığınızın iPhone ekranında göründüğünü fark edeceksiniz ki bu çoğu durumda kulaklığınızın modelinin veya markasının adını gösteriyor. Android telefonunuza bir Bluetooth kulaklığı bağlamak için bir ad seçin. Telefonunuz artık kulaklığa bağlanmıştır.

Hem Android hem de iPhone cihazları artık kulaklığa bağlı. Kulaklığınızı bir sonraki açışınızda, kulaklıklar otomatik olarak telefonunuza bağlanacaktır. Telefonunuzda bir müzik parçası çalarak Bluetooth kulaklığın cep telefonuna doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin. Bağlantı doğru yapılırsa, kulaklıklarınızdan müzik çıkışı olacaktır.

Yorumlar