Chat with us, powered by LiveChat

Fotokopi makinesi onarımı

Jetonar teknisyen, dikkatli bir inceleme ve sorun giderme işleminden sonra fotokopi makinesi onarımlarının fiyatını yaklaşık olarak tahmin eder. Bu ilk tahmin...

ıstakını gondar

Fotokopi makinenin Kullanıcıların, cihazın onarımı hakkında bir çök endişeleri var. Tamir masrafı, tamir esnasında orijinal parçaların gerekliliği ve düzgün ayarları vb. gibi endişeler. Fotokopi makinenizdeki her türlü arızaları mümkün oldukça en kısa zamanda ve en iyi kaliteyle çözmek için jetonar sizin yanınızda. Jetonar’da ki uzman ekibimizde fotokopi makinenin tüm arızaları çözülür, bu kurumda deneyimli ve güncel bilgiye sahip ekipmanlar tarafından, dünyanın en gelişmiş ve en yeni aletler ile cihazınız tamir edilir. Jetonar’da ki fotokopi teknisyenleri sorunu doğru ve kesin bir şekilde tespit ederek, sorunun kaynağını bularak ve kırılan parçayı onararak veya değiştirerek sorunu çözerler. Jetonar'daki diğer fotokopi hizmetleri hakkında bilgi edinmek için lütfen bu makaleyi takip edin. 

  

Fotokopi makinesi onarımı

 

Fotokopi makinesi onarımı talep oluşturmak  

Fotokopi makinenizi özel onarımı için Jetonar yanınızda. Linki tıklayarak veya Jetonar uygulaması aracılığıyla onarım talebinizi oluşturup ve Jetonar uzmanlarımızın aramayı beklemeniz gerekmektedir.  

  

Fotokopi makinesi onarım hizmetleri  

Jetonar tarafından çeşitli fotokopi makinelerinin modelleri sahiplere sunulduğu en önemli hizmetlerden, parçaların onarımı ve değiştirilmesidir. Elbette bazan sorun çok daha basit olabilir ve kartuşu şarj ederek veya parçaları temizleyerek sorun çözülebilir.    

Kağıt alma silindirinin onarımı, fuser ünitenin değiştirme ve onarımı, zarar görmüş kartuşun düzeltmesi, Baskı kafası değiştirmesi, Drum ünitesinin temizleme ve değiştirmesi (görüntü tamburu), Ductor blade tamiri, Wipper blade tamiri, Ana Kart'ın tamiri, güç kaynak kartın tamiri, Profesyonel optik tamiri, Sensor tamiri,

Arızalı kondansatörlerin değiştirmesi, Kartuş şarjı, ünitelerin profesyonel onarımı, Developer değiştirmesi, Vb gibi eylemler bizimki başka fotokopi makinenin hizmetleridir. Tek kullanımlı kartuşları olan makinelerin değiştirme hizmetleri de Jetonar'ın sorumlu ve deneyimli uzmanlar aracılığıyla yapmaktadır. 

  

Fotokopi makinesinin Kağıt alma silindirinin onarımı  

Bazen kağıt cihaza girmeyip takılıyor veya baskı işlemlerin bitişine rağmen dışarıya çıkmıyor. Bu belirtiler genellikle kağıt alma silindiri denen bir parçanın arızasını gösterir.  Makinenin görüşe ve çıkışında veya besleyici içinde kağıt sıkışması, makine kağıt alma silindiri en kısa sürede tamir etmeniz gerektiğine dair bir uyarıdır. Elbette kağıt alma silindirinin belt denen bir bölüm var ki bazen kağıt onun altında sıkışır. Ayrıca kağıdı çekerken çıkan anormal sesin, kağıdın ADF içinde buruşuk olduğuna, Kâğıdı bedleyici içinde az hızlılığına ve ADF'in kapağı'nın açıldığına farkında etmeniz gerekir. Sayılan sorunlarından birini görürseniz, fotokopi makinesi onarım ekiple danışmalısınız. 

  

Fotokopi fırın (Fuser) ünitesinin onarımı  

Bir kullanıcı olarak muhtemelen fırın (Fuser) ünitesinin doğası hakkında aşina değilsinizdir. Bu parça Tonerin kağıda yapışması için gereken ısıyı sağlar ve bu parçanın bozulması baskı kalitenin düşük olduğuna sebep olur. Eğer son günlerde fotokopi kartuşunu  şarj edip ve güvenli olduğundan emin olursanız, ancak baskı kalitesi belirgin şekilde az olursa, sigorta sistemi düzgün çalışmamanın ihtimali var. Fotokopi makinesinin onarım isteğini mümkün olan en kısa sürede Jetonar sistemine kaydetmek daha iyidir. Gerçi normalde sigorta sistemi tamir edilemez ve değiştirilmelidir.   

 

 

Fotokopi Anakart Onarımı  

Fotokopi makinesinin tamir süreci sırasında başka olası bir eylem ana kartın onarımıdır. Bunun için ilk önce ana kartın hasar görmüş parçaların incelemesi ve gerekirse tamir edilmesi veya değiştirilmesi olacaktır. Eğer ana kartı yanmışsa tamirin şansı yoktur. Bu takdirde Jetonar onarım ekibi orijinal ve yeni anaraktı, yanmış kart ile değiştiriyorlar. Gerçi bizim uzmanlarımızın önceliği direnç, kondansatör ve transistor parçaları değiştirmesi aracılığıyla kart onarımıdır. 

  

Fotokopi makinesi kartuşunun şarj ve değiştirmesi  

Fotokopi makinelerinde ya şarj edilebilir kartuşlar bulunur ya da tek kullanımlık kartuşlarla donatılmıştır. Ilk durumda kartuşlar bir kaç kere şarj edilebilir ama bir kullanımlı kartuşlara donanımlı makineler için kartuşlar değiştirilmelidir. Jetonar onarım ekibi kartuşları şarj ve değiştirmesi için hizmetinizde. Kartuşu şarj etmek gerekirse iş arkadaşlarımız en kaliteli malzemeleri kullanır.   

  

Fotokopi makinesinde sorun giderme yöntemi  

Onarım ekibimiz, doğru sorun giderme, onarımın yarısı olduğuna inanıyor. Onlar özel aletler ve modern yöntemlerle tamir süreci mükemmel yapılması için makine sorun gidermeyi yapıyorlar. Sorun giderme aşamasının bir parçası hatalar analizidir. Verilen hata koduna göre onarım teknisyeni cihazın sorununu algılayıp ve giderir. Bazen belirtilere dikkat etmeniz gerekir. Mesela mürekkep solması, fırın ünitesi sorunu veya drum 'ın kirlenmesi gibi arızaları gösterir. Bazen de fotokopi makinesinde sorunu bulmak için bazı ünitelerin özel aletlerle test edilmesi gerekir.   

  

Konumda fotokopi onarımı  

Jetonar, fotokopi makinesini yerinde onarmaya da hazırdır. Fotokopi makineniz endüstriyel tip ise ve taşınması zor ise veya yoğun iş temponuz nedeniyle bizzat tamirhaneye gidemiyorsanız, Jetonar çalışanlar adresinize gelir. Gerekli donanıma sahip ortaklarımız, verdiğiniz adrese başvurur ve dikkatli bir şekilde sorun giderme sırasında hasarlı parçaları onarır veya değiştirir. Yerinde fotokopi makine onarım hizmetleri almak için jetonar sitesinde talep oluşturup ve ekiplerimizin sizinle iletişim geçmesini bekleyin.  

 

 

Ücretsiz fotokopi makinesi onarım danışma  

Ücretsiz fotokopi makinenin onarım danışmanlığı için  resmi Jetonar web sitesinde üye olunuz. Kapsamlı Jetonar sisteminin kullanıcıları, fotokopi sorunlarını uzmanlarımızla paylaşabilirler. Meslektaşlarımız bu sevdiklerinizin sorularını online olarak yanıtlıyor ve cihazı tamir etmeleri için onlara rehberlik ediyor.  

Fotokopi makinesi onarımları konusunda ücretsiz danışmanlık para harcamadan önce, sorunu mümkün olduğu kadar kendiniz Daha basit çözümlerle çözmeye yardım eder. Sorun ciddiyse ve onarılması gerekiyorsa, fotokopi makinesi uzmanlar aracılığıyla sorun giderme yapılması gerekir.  

  

Fotokopi makinesi tamirin ücreti ne kadar? 

Bu soruyu cevaplamak için, fotokopi makinesinin ne kadar hasarlı olduğunu görmeliyiz.  Jetonar teknisyen, dikkatli bir inceleme ve sorun giderme işleminden sonra fotokopi makinesi onarımlarının fiyatını yaklaşık olarak tahmin eder. Bu ilk tahmin, cihazda sorunu çözmek için yapılması gereken eylemlere bağımlı. Tamir sırasında fotokopi makinesi tamircisi bir parçanın değiştirilmesi gerektiğini fark ederse, bu konu makine sahibi ile görüşülür. Kullanıcı onaylanırsa, istenen parça değiştirilir ve fiyatı, fotokopi makinesinin nihai onarım maliyetine eklenir. Jetonar profesyonel birimlerindeki yedek parçaların orijinalliği nedeniyle, bu durumda, fotokopi onarımlarının maliyeti ilk tahminden daha fazladır.  

  

Fotokopi tamir hizmetleri  

 • Kağıt alma silindiri  
 • Fotokopi fırın ünitenin değiştirme ve onarımı  
 • Hasarlı kartuşu onarın  
 • Fotokopi baskı kafa değiştirmesi  
 • Fotokopi drum ünitesinin temizleme ve değiştirmesi  
 • Ductor blade tamiri  
 • Wipper blade tamiri  
 •  Ana Kart'ın tamiri 
 • Güç kaynak kartın tamiri  
 • Profesyonel optik tamiri  
 • Fotokopi Sensor tamiri 
 • Arızalı kondansatörlerin değiştirmesi  
 • Fotokopi Kartuş Değiştirme ve şarjı  
 • Fotokopi lazer tamiri  
 • Ünitelerin özel onarımları  Developer Ünitesinin değiştirmesi.  

Yorumlar

onarım ön istek formu