Chat with us, powered by LiveChat

Epson Yazıcı Onarımı

Epson cihazının tüm parçalarının en donanımlı ekipmanla anında onarılması veya değiştirilmesi. Garantili orijinal parçalarla Epson yazıcı onarımı ...

ıstakını gondar

Epson markası, çeşitli lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar üretir. Bu yazıcılar piyasada çeşitli modellerde, fiyatlarda ve farklı işlevlerde mevcuttur. Bu yazıcılar lazer ve inkjet olmanın yanı sıra renkli, siyah beyaz ve tek işlevli ve çok işlevli yazıcılar olarak ayrılabilir. Tüm bunlar bir Epson yazıcıyı onarırken önemlidir. Bu cihazlardan herhangi birinde arıza veya sorun olması durumunda, yazıcının modeline bağlı olarak Epson yazıcıların onarımı için gereken servis türleri gerçekleştirilmelidir. Bu yazıcıların arızalanmasına ve sorunlara neden olabilecek birkaç şey vardır. Bu nedenle, bu cihazların özel servis ve onarım ihtiyacı, Epson yazıcı kullanıcılarının temel ihtiyacıdır. Epson Yazıcı Onarım Merkezleri, yazıcı onarımı alanında özel onarımlar için kapsamlı bir online sistem olan Jetonar Onarım Merkezi de dahil olmak üzere, kullanıcıların bu cihazlarla ilgili her türlü sorunu çözmelerine yardımcı olabilir. Bu yazıcıların çeşitli sorunlarını incelemek için burada bize katılın, çeşitli Epson yazıcı onarım hizmetlerini beraber inceleyelim.

 

Epson yazıcılara neler zarar verebilir?

Epson yazıcıların arıza çeşitlerini ve problemlerini incelemeden önce bu cihazlara zarar verebilecek durumlara değinmeliyiz. Yazıcı modeli ne olursa olsun, yazıcıyı düzgün kullanmamak, kartuş ve diğer gerekli olmayan sarf malzemeleri kullanmak, kartuşu doğru ve zamanında şarj etmemek, kalitesiz kağıt kullanmak, elektrik dalgalanmaları ve parçaların yıpranması gibi şeyler yazıcıya zarar verebilir. Diğer yandan yazıcıların belirli aralıklarla sürekli bakımlarının yapılması ve en küçük sorunlarının tespit edilip çözülmesi gerekir. Aygıta düzenli olarak servis verilmiyorsa, Epson yazıcıyı onarmak veya değiştirmek için daha fazla para harcamanız gerekecektir.

 

Epson yazıcı onarım hizmetleri

Epson yazıcı onarımları, hem yazılım onarımları hem de donanım onarımları olarak kategorize edilebilir. Tabii ki, her cihazın onarım detayları modele ve tipine bağlıdır. Yazıcının renkli veya siyah beyaz olması veya yazıcının tek veya çok işlevli olması. Lazer yazıcı onarım hizmetleri de mürekkep püskürtmeli yazıcılardan farklıdır. Genel olarak, kartuşları şarj etme ve değiştirme, yazıcı tamburlarını onarma ve değiştirme, Epson yazıcının doktor bıçağı (blade) onarma, kağıt önbelleğini onarma ve değiştirme, yazıcı hatalarını düzeltme, Epson yazıcı fırınlama ünitelerini onarma ve değiştirme vb. gibi şeyler, çeşitli onarım hizmetleri dahil. Amortisman nedeniyle değiştirilmesi gereken arızalı parçaların değiştirilmesi bu yazıcıların onarımının bir başka durumudur. Lazer cihazı, elektrikli yazıcı değiştirme, biçimlendirici değiştirme, Epson yazıcı vites değiştirme vb. gibi parçaların değiştirilmesi, Epson yazıcıların onarımı ve sorun gidermeye yönelik diğer hizmetlerdir.

 

Epson yazıcılarda özel ve uzman sorun giderme

Bir Epson yazıcıyı onarmak için, bu cihazın çeşitli sorunları dikkatlice incelenmeli ve tamamen özel bir sorun giderme ile istenen cihazı onarmanın en iyi yolu seçilmelidir. Çoğu durumda, bu cihazın arızası ve onarılması ihtiyacı baskı kalitesinde görünür. Baskı kalitesinin düşmesi, baskıda yatay ve dikey çizgilerin görünmesi, baskının solması ve baskının kararması bu durumlar arasındadır. Cihaz yazdıramıyorsa, cihazın kartuş veya drum ünitesi gibi parçalarında sorun olabileceği sonucuna varılabilir. Bu yazıcıların diğer sorunları, her biri yazıcıyla ilgili bir sorunu gösteren aygıt hataları şeklinde de tanımlanır. Epson yazıcıların onarılması gerektiğini gösteren diğer sorunlar arasında yazıcının ağa bağlanmaması, yazıcıya kağıt çekilmemesi, bağlantının kesilmesi vb. sayılabilir. Bu durumların her birinde, Epson yazıcı, cihazın belirti ve hasalarına göre onarılır.

 

Epson yazıcılarlada yazılım sorunların gidermesi

Bir Epson yazıcıyı onarmak için en önemli seçeneklerden biri, bu aygıtlardaki hataları ve yazılım sorunlarını gidermeyi içerir. Çoğu durumda sorun, yazılım ve yazıcı sürücülerinin yanlış yüklenmesidir. Sürücüler sisteme düzgün yüklenmemişse, yazıcı genellikle aygıtta algılanmayacak ve aygıta bağlanmayacaktır. Bazen yazıcı sisteme bağlanmaz, ancak tüm özellikleri kullanılamayabilir. Bu durum, yazdırma sürecini ve çalışmasını bozar. Bu nedenle, Epson yazıcıları onarmanın önemli hizmetlerinin bir kısmı, doğru yazıcı yazılımını ve sürücülerini güncellemek ve yüklemektir.

 

Epson yazıcılarda kartuşları şarj etme ve değiştirme

Bir Epson yazıcıyı onarmanın bir diğer önemli faktörü, aygıtın yazıcısı ve kartuşuyla ilgili sorunları gidermektir. Baskı kalitesi düşer veya kaybolursa, kartuş şarjı dikkate alınmalıdır. Bazı durumlarda, sorunu çözmek için kartuşu şarj etmek artık mümkün değildir ve orijinal ve kaliteli bir kartuşla değiştirilerek sorunun çözülmesi gerekir. Epson yazıcı kartuşlarını onarmanın başka bir durumu, kartuş şeridinin onarılmasını veya değiştirilmesini içerir. Kartuş şeridi aşınmışsa ve değiştirilmesi gerekiyorsa, yazdırılan çizgiler solacaktır. Sonuç olarak, yazdırma sorununu gidermek için kartuş şeridi hızla değiştirilmelidir.

 

Epson yazıcılar için doktor bıçağı (blade) onarımı

Doktor bıçağı, silindir mıknatısına yerleştirilmesi gereken toner miktarını ayarlar. Bu nedenle bu parçanın sağlığı baskı kalitesi için çok önemlidir. Bıçağın kilitlenmesi, toner atığının zamanında boşaltılmaması, cihazı temizlemek için uygun olmayan solüsyonların kullanılması gibi öğeler bu parçaya zarar verebilir. Sonuç olarak, bir Epson yazıcıyı onarmak için bu parçanın arızasını teşhis etmek ve onu onarmak ve değiştirmek gerekir. Bu parça sorunlu olması en önemli işaretlerinden biri baskı kalitesinin düşmesidir. Soluk veya gri bir baskı, parçanın hasarlı olma olasılığını artıran baskıdır. Özellikle kartuş sağlığından eminseniz. Sonuç olarak, doktor bıçağı parçasının arızası Epson yazıcılar için birçok soruna neden olabilir. Bu parçayı onarmak için özel aletler gereklidir. Hasarın çok büyük olduğu durumlarda ise ancak doktor bıçağı değiştirilerek sorun çözülebilir. Epson yazıcıların tamiri için parçanın zamanında tamir edilip değiştirilmesi ve cihazın orijinal ve uyumlu parçalarının kullanılması çok önemlidir.

 

Epson Yazıcı Onarımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Epson yazıcımı nasıl onarabilirim?

Bu bölümdeki öğelerin, yazıcı çalışmıyorsa size yardımcı olabilecek basit çözümler olduğunu unutmayın. Yazıcıyla ilgili herhangi bir sorun varsa, uzman bir Epson yazıcı onarım merkezini ziyaret etmeniz önemlidir. Peki nedir bu temel çözümler? İlk olarak, yazıcı bağlantılarınızın doğru olduğundan emin olun. Ardından, yazıcınızın sisteminizde varsayılan olarak ayarlandığından emin olun. Ayrıca yazıcı sürücünüzün güncellemesini kontrol edin ve gerekirse güncelleyin. Ayrıca Yazdırma Biriktiricisi hizmetini de kontrol edin. Tüm yazdırma işlerini temizleyin. Belgenizi yazdırmak için başka bir program da kullanabilirsiniz.

 

Epson yazıcıyı tamir etmeye değer mi?

Kısacası, bir yazıcıyı tamir etmenin maliyeti, yazıcınızın maliyetinin yarısından azsa, bir yazıcı satın almaktan daha ucuzdur. Ancak bazı durumlarda yazıcınız yeni olabilir ve çalışmasıyla ilgili yalnızca küçük sorunlar olabilir. Bu durumda, Epson yazıcınızı onarmayı düşünmek daha iyidir. Aksi takdirde, değiştirme zamanı gelebilir. Ancak, Epson yazıcı onarım uzmanlarıyla konuşmak ve onların tavsiyelerini dikkate almak en iyisidir.

 

Epson yazıcı kafası sıkışmış mı?

 Bir Epson yazıcı kafası bloğunu algılamak için, PC veya yazıcı LCD ekranınız size mürekkep kartuşlarınızın dolu olduğunu ancak kağıttan mürekkep geçmediğini söylüyorsa, bunun olma ihtimalinin yüksek olduğunu ve yazıcı kafasının tıkalı olduğunu unutmayın. Bulanık belgeler ve solmuş gibi görünen resimler de fazla mürekkebi temizleme zamanının geldiğinin söylendiğinin işaretleridir.

 

Epson yazıcım neden (siyah mürekkeple) yazdırmıyor?

Bu durumda bir Epson yazıcıyı onarmak için bu bölümde verilen çözümleri deneyebilirsiniz. Epson yazıcınız siyah mürekkep yazdırmıyorsa, önce yazıcının kirli kafasını temizlemelisiniz. Yapabileceğiniz başka bir şey, yazdırma kafasını manuel olarak temizlemektir. Ayrıca, Epson yazıcıyı varsayılan olarak ayarlayın ve gerekirse Epson yazıcı için yeni bir mürekkep kartuşu alın. Kullanılan bağlantı noktasının güvenli ve sağlam olduğundan emin olmak için Epson yazıcıyı sisteme yeniden yükleyin. Ve sonunda Epson yazıcı sürücüsünü güncelleyin.

 

Yazıcı kafasını temizlemek için alkol(dezenfekte) kullanılabilir mi?

 Evet, yazıcı kafasını temizlemek için alkol kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, mürekkep kartuşunu yazıcınızdan çıkarın ve ardından kulak temizleyiciyi sıcak suya veya izopropil alkole batırın ve yazıcı kafasına sürün. Bu, kafada kalan mürekkebi çıkarabilir ve kafanın kirlenmesinden kaynaklanan sorunları ortadan kaldırabilir.

 

Bir Epson yazıcı nozulunun tıkalı olup olmadığını nasıl anlarım?

 Sizi bir Epson yazıcıyı onarmaya zorlayabilecek başka bir şey de püskürtme ucu tıkanıklığıdır. Bu durumda, yazıcı kafasında tıkalı püskürtme uçlarını kontrol edin. Bakım düğmesine basın. Nozzle Check öğesini seçin, Check pattern için yazdırma konumunu seçin ve OK düğmesine basın. Satırlar arasında boşluk olup olmadığını görmek için yazdırılan örneği kontrol edin. Boşluk yoksa yazıcı kafası temizdir ve yazdırmaya devam edebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız Epson yazıcı onarım uzmanlarıyla iletişime geçin.

 

Tıkalı bir Epson yazıcı kartuşunu nasıl temizlerim?

Bunu kolayca yapabilirsiniz. Kartuşları çıkarın ve mürekkebin yazıcı kafasına sızacağı deliklere biraz cam temizleyici püskürtün. Yazıcı kafasının içindeki tüm kurumuş mürekkebi çözmek için bu temizleyiciyi birkaç saat, hatta gece boyunca bırakabilir ve temizleyebilirsiniz.

 

Epson yazıcı yazılımımı nasıl güncelleyebilirim?

Epson yazıcınız için mevcut en son yazılım güncellemeleri için Epson Destek web sitesini düzenli olarak kontrol etmeniz önemlidir. Güncellenmiş yazılım ve sürücüleri indirmek için Epson yazıcı ana ekranınızdan En son yazılımı indir öğesini seçin. İşletim sisteminiz Windows ise, yazıcı yazılımınız güncellemeyi otomatik olarak kontrol edecek ve gerçekleştirecektir. Gerekirse, Windows PC'nizden Epson yazılım sayfasında oturum açarak güncellemeleri manuel olarak kontrol edebilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Bu güncelleme, Windows görev çubuğundaki yazıcı simgesi aracılığıyla Bakım sekmesinde bulunur. Bilgisayarınız bir (OS X) ise, Mac OS güncellemeleri Epson yazıcınıza otomatik olarak yüklenecektir. Gerekirse, Uygulamalar altındaki Epson Software klasöründeki EPSON Software Updater'a tıklayarak güncellemeleri manuel olarak da kontrol edebilirsiniz. Bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, Epson Jetonar Yazıcı Onarım Birimi'ndeki iş ortaklarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Epson yazıcım neden çevrimdışı oluyor?

Çevrimdışı Epson yazıcınız, yazıcı ile bilgisayarınız arasındaki bağlantının kesilmesine neden olabilir. Ayrıca, Epson yazıcınızın yazdırma sırasında aniden çevrimdışı olmasına ve yazdırmayı durdurmasına neden olabilir. Bu durumda, yazıcı bağlantınızı her seferinde yeniden kontrol etmeniz ve yeniden kurmanız gerekebilir. Bu sorunları çözmek için bu bölümde verilen çözümü kullanabilirsiniz. Sorun devam ederse, Epson yazıcı onarım birimindeki uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bu durumda yazıcı onarımını başlatmak için önce Denetim Masası'na tıklayın ve ardından Aygıtlar ve Yazıcılar'a gidin. Bir sonraki pencerede, Epson yazıcıya sağ tıklayın ve Ne yazdırdığını gör'e tıklayın. Ardından araç çubuğundan Yazıcı'ya tıklayın ve yanında "Yazıcıyı Çevrimdışı Kullan" seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun. Bir onay işareti varsa, devre dışı bırakmak için üzerine tıklayın. Bunu yaptığınızda, çevrimdışı yazıcınız kesinlikle çevrimiçi moda dönecek ve sorunsuz bir şekilde yazdırmaya başlayacaktır.

 

Epson yazıcı neden mavi yazdırıyor?

Yazdırma sırasında birdenbire Epson yazıcınızın siyah yerine mavi yazdırdığını fark ederseniz şaşırmayın. Epson yazıcıları onarma konusundaki deneyimimiz, bu sorunların yalnızca Epson yazıcılarda değil, günümüz yazıcılarında da yaygın olduğunu ve elbette bunların düzeltilmesinin çok kolay olduğunu söylüyor. Bu sorunları gidermek için öncelikle yazıcının bağlı olduğu sisteminizdeki yazıcı renk ayarlarının yanlış olduğunu kontrol edin. Nozulun ön incelemesini yapın ve tıkalıysa temizleyin. Gerekirse mürekkep kartuşunu yenisiyle değiştirin. Mürekkep kartuşlarını değiştirirken yalnızca orijinal Epson yazıcı mürekkep kartuşlarını kullandığınızdan emin olun. Sorun devam ederse, "Adresinizde Epson yazıcı onarımı" hizmetini talep ederek Jetonar'daki çalışma arkadaşlarımızın yardımını kullanabilirsiniz. Jetonar onarım teknisyeni istediğiniz adreste olacak ve cihazı inceledikten sonra sorunları sizinle birlikte gözden geçirecektir.

 

Daha koyu bir baskıyı nasıl elde edebilirim?

Epson yazıcı tarafından yapılan baskı oldukça açık ise veya herhangi bir nedenle baskınızın olduğundan daha koyu olmasını istiyorsanız, bu bölümde açıklanan ayarları yapabilirsiniz. Bu sorunu gidermek çözümü çok basittir ve diğer durumlarla karşılaştırıldığında, bir yazıcıda sorun gidermek kadar karmaşık değildir. Baskıyı daha koyu yapmak için önce yazıcı programını açın ve menüden YAZDIR seçeneğini seçin. Yazıcı ayarları kutusuna erişin. Kalite'yi ve ardından Ayarlar'ı tıklayın. Şimdi sıkıştırma ölçeğini istenen konuma getirerek toner yoğunluğunu ayarlayın. Tamam'ı tıklayın. Şimdi baskı kalitesinin eskisinden çok daha koyu olduğunu görmek için yazdırın. Bu konuda daha fazla destek ihtiyacınız varsa, online olarak Epson Yazıcı onarım hizmeti için Jetonar'daki ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Jetonar seyyar ofis makineleri onarım hizmeti nasıl sağlanır?

Jetonar seyyar ofis makineleri onarım ekibi, Türkiye’de kullanıcılara özel ofis makineleri onarım hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmeti almak için web sitemize veya Jetonar uygulaması aracılığıyla bir tablet onarım talebi iletmeniz yeterlidir. Ekiplerimiz gerekli işlemleri yapmak için sizinle iletişime geçecekler.

Yorumlar

onarım ön istek formu