Chat with us, powered by LiveChat

Galaxy S10 Plus LCD Değiştirmesi

Adresinizde veya evde garantili Galaxy S10 Plus LCD Değişimi. Profesyonel bir kadro tarafından en kısa sürede en iyi orijinal parçalarla Galaxy S10 plus.

ıstakını gondar

Galaxy S10 Plus LCD'nin hasar görmesi ve değiştirilmesi, Samsung telefon modelinin başına gelen en yaygın sorunların biridir. Çünkü telefonun ekranı telefonun ön yüzünün tamamını kapladığında bu parçanın zarar görmesi veya Galaxy S10 plus ekranının değişmesine yol açması doğaldır. Elbette LCD 10 Plus'ın değiştirilmesinin yüksek maliyetinin yanı sıra bayiye veya tamir yerine göre birkaç gün sürebilen özel bir süreci de var. Ama öncelikle S10 Plus LCD değişimi hangi şartlar altında yapılıyor ve bunu değiştirmekten başka bir yolu var mı bilmemiz gerekiyor.

 

Galaxy S10 Plus LCD Değiştirmesi

 

Galaxy S10 Plus LCD’si zaman değiştirilir?

Galaxy s10 plus'ın ekranı, telefonlar arasında en küçük çerçeveye sahip LCD'lerden biri ve büyük bir kısmı ellerinize yerleştirilmiş. Bu nedenle genellikle ilk darbeler ve hasarlar telefonun bu kısmına gelir ve renklerin karışması, tüm ekranın veya bir kısmının kararması veya ekranda çizgiler oluşması gibi sorunlara neden olur. LCD'nin kırılmasının yanı sıra LCD'nin yanması, dokunmatik ekranın çalışmaması, telefonun sudan zarar görmesi nedeniyle LCD'nin açılmaması, ekranda renkli halelerin görünmesi ve diğer küçük olaylar gibi şeyler de sebep olabilir.

 

Galaxy S10 Plus LCD’si nasıl değiştirilir?

Galaxy S10 plus ekran değişimi, endüstriyel saç kurutma makinesi, spatula, plastik spatula, tornavida, plastik spatula ve düz uçlu tornavida dahil olmak üzere endüstriyel ve özel ekipmanlarla uzman gözetiminde yapılır. Son olarak, hasarlı ekranın yerini yeni, sağlıklı bir ekran alır.

 

Galaxy S10 Plus LCD değişimi mi yoksa LCD camı mı?

Bazen hasarın ciddiyeti 10 Plus LCD'yi değiştirmek için yeterli değildir ve yalnızca telefon LCD camın değiştirilmesi sorunu çözecektir. LCD camını değiştirmek, telefon ekranında onu koruyan cam katmanını değiştirmektir. Bu Samsung telefon modelinin cam malzemesi, çizilmelere karşı direnci çok yüksek olan Gorilla Glass'tır ancak çarpma anında kırılma olasılığı çok yüksektir. Telefon ekranında meydana gelen çatlaklar telefonun dokunmasına veya dokunuşuna zarar vermediyse ve her ikisi de sorunsuz çalışıyorsa LCD camını değiştirerek sorununuzu çözebilirsiniz. Ancak LCD veya dokunmatik telefona en ufak bir hasar verilmişse LCD'ı değiştirmeyi düşünmelisiniz!

 

LCD değiştirmeye kıyasla cam değiştirmenin avantajları nelerdir?

Şanslıysanız ve ana parça veya ekran hasar görmemişse ve sadece LCD camını değiştirmeniz gerekiyorsa, işinizin maliyeti üçte bir veya dörtte birine düşecektir. Ayrıca cihazın orijinal LCD'si yerinde kalıyor ve artık Galaxy S10 plus ekranını değiştirmeniz gerekmiyor.

 

LCD değiştitme maliyeti ne kadar?

10 Plus benzersiz bir tasarıma ve kaliteye sahiptir ve fiyatı çok yüksektir. Bu, değiştirme fiyatını arttırır ve bu telefonun neredeyse en pahalı onarımıdır.

 

Orijinal LCD değiştirme veya kopyalama?

Galaxy S10 plus ekranını tamir ederken ve değiştirirken, maliyetleri azaltmak için orijinal olmayan veya kopya LCD'ler kullanmanız önerilebilir. Ancak unutmayın, orijinal olmayan veya kopya LCD'ler takmak telefon görüntüsünün kalitesini, netliğini ve şeffaflığını büyük ölçüde azaltacağından bunlara hiç dikkat etmeyin. Ayrıca orijinal olmayan bu LCD'lerin çoğu parmak izi tarama özelliğini desteklemez ve ömürleri orijinal LCD'lerden çok daha kısadır.

 

Galaxy S10 plus ekranının değiştirilmesinde bayilerin rolü nedir?

Dokunmatik LCD zarar görmesi veya düşme nedeniyle telefonun kırılması, su hasarı ve LCD onarımı ve değişimi dahil ihmal gibi sizinle ilgili diğer faktörlere karıştıysanız S10 Plus'ı onarım veya değişim ücreti tarafınızdan öndecektir. Ancak cihaz kendi kendine ve sizin müdahaleniz olmadan bir sorun yaşarsa, telefonunuzu ücretsiz ve garanti kapsamında tamir etmekten resmi Samsung cep telefon onarım merkezker sorumludur.

Yorumlar