Chat with us, powered by LiveChat

A10s parçalarını onarımı veya değişimi

İş yerinde veya evde Galaxy A10s cep telefonun parçalarını onarımı veya değişimi. A10s telefon parçalarının Samsung telefon onarım merkezinde 1 ila 24 saat ...

ıstakını gondar

Galaxy A10s, yüzlerce farklı parçadan ki her biri belirli bir amaca sahiptir diye oluşuyor. A10'ların bu parçalarından biri arızalanırsa, o parçayı onararak veya değiştirerek tekrar kullanabilirsiniz. Galaxy A10'larınız’da bir sorun mu var yedek parçalarını mı arıyorsunuz? Bu makalede, Samsung Jetonar cep telefon onarım merkezin takip etmeye devam edin.

 

A10s Galaxy telefon parçaları

A10s parçalarının piyasada çoğu şu anda Samsung'un en çok satan düşük maliyetli ürünlerinden biri olarak. SIM kart yuvasından düz düğmelere ve hatta bu telefonun arka kapağına kadar hepsi hasar gördüğünde değiştirebileceğiniz. Tabii ki, her tamirhane veya mağaza bu telefon için parçalar sunmaz ve bunları almak için bir Samsung yetkili bayisine gitmeniz gerekir.

 

A10s telefon parçalarının değiştirilmesi

A10'larınızın herhangi bir parçası hasar görürse, önce onarılacaktır. Tamiri mümkün değilse, mesela arka kapağı kırılmışsa, değiştirmekten başka çare yoktur. Aynısı, LCD dokunmatik, hoparlör ve telefonun diğer parçaları için de geçerlidir. Elbette istenilen parçanın sağlığının kontrol edilebilmesi için bir uzman tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Parçaların değiştirilmesi de yeterli bilgiye ve uygun aletlere sahip tamirciler tarafından yapılmalıdır. Çünkü bunu yaparken yapacağınız bir hata telefonun diğer parçalarına zarar verebilir ve size daha pahalıya mal olabilir.

 

A10s LCD dokunmatik panelin değiştirilmesi

LCD dokunmatik, hasara karşı en savunmasız parçalardan biridir. Telefonlar her zaman ve her yerde yanımızda olduğu için hasar görme veya kırılma olasılığı daha yüksektir. Bu yüzden A10'ların parçaları arasında, cihazınızın dokunmatik LCD'si konusunda her şeyden daha dikkatli olmalısınız. Hasar derinse ve ekranın alt katmanlarına nüfuz etmişse, dokunmatik ekranın hiçbir yerinde çalışmıyorsa, doğal olarak maliyetli olan A10s LCD touch'ı tamamen değiştirmekten başka bir yol yoktur. Ancak hasar fabrika tarafından telefon ekranına yerleştirilen camla sınırlıysa, çok daha düşük bir maliyetle değiştirebilirsiniz.

 

A10s hoparlör değişimi

A10s hoparlöründeki toz, su veya kendi kendine çarpma, hoparlörün arızalanmasına neden olan ana faktörlerden biridir. Telefonun hoparlörü hasar gördüğünde, hem konuşma sırasında hem de müzik çalarken kalitesiz ses duyacaksınız. Neyse ki hoparlör, A10'ların Türkiye piyasasında bulunabilecek parçalarından biri ve hasarlı parçayı yenisiyle değiştirmek için yetkili bir tamirhaneye gidebilirsiniz.

 

A10s kamera değişimi

Galaxy A10S'niz yere düştü ve kamerası mı bozuldu? A10'ların piyasada bulunabilecek parçalarından biri de bu telefonun arkasında ve önünde bulunan kamera. Yani telefonunuzun kamerası bozulursa veya herhangi bir nedenle onunla kaydedilen görüntülerin kalitesinin eskisi gibi olmadığını düşünüyorsanız, Samsung cep telefonu kameranızı değiştirebilir veya onarabilirsiniz.

 

A10s pil değişimi

Her pilin bir kullanım ömrü vardır. Ne kadar çok ilgilenirseniz ve telefon kapanana kadar pilin tamamen bitmesine izin vermezseniz, pil o kadar sağlıklı olacaktır. Öte yandan, uzun vadede, telefonu birkaç yıl kullandıktan sonra pilin ömrü azalabilir ve ilk günkü gibi şarj edemeyebilir. Neyse ki pil, A10'ların değiştirebileceğiniz başka bir parçasıdır. Samsung cep telefonunuzun pilini değiştirerek telefonunuzun şarjını ilk günkü gibi artırabilirsiniz.

 

A10'ların diğer parçalarının değiştirilmesi

Bunların dışında A10'ların diğer parçaları da piyasada mevcut ve bunları değiştirebilirsiniz. Bunlardan biri de telefonun en önemli parçalarından biri olan telefon mikrofonudur. Mikrofon bozulursa, arkadaşlarınızla ve tanıdıklarınızla telefonla veya online olarak konuşamazsınız. Arka tarafta, güç düğmesi, ses düğmesi, titreşimli motor, esnek düz kablou, ana çerçeve ve SIM kart yuvası Samsung Galaxy A10S'deki diğer değiştirilebilir parçalardır.

Yorumlar