Chat with us, powered by LiveChat

Telefon CPU onarımı

Türkiye'de 24 saat hizmet veren telefon CPU onarım onarım merkezi. En kısa sürede adresinize teknisyen göndermekteyiz. Telefonun CPU'sunu modern teknoloji ve...

ıstakını gondar

CPU bir akıllı telefonun beynidir ve tüm talimatları bu bölümden alır. Bu nedenle mobil CPU arızası sizi rahatsız edebilir. Bu parçanın arıza belirtileri bazen öyle oluyor ki birçok sıradan kullanıcı yanılıyor ve sorunun telefonun bataryasında veya diğer parçalarında olduğunu düşünüyor. Bu nedenle telefonlarının CPU'sunu onarmak için herhangi bir işlem yapmazlar ve zamanla cihazlarının performansı düşer. Telefonunuzu kullanırken iyi bakmanız önemlidir ve telefonunuzda en ufak bir arıza varsa CPU arızasından şüphelenip telefonunuzun CPU'sunu hemen onarın.

 

Telefon CPU onarımı

 

Telefon CPU onarımı

Telefonunuzun tüm etkinlikleri CPU'ya bağlıdır. Yani telefonunuzla yaptığınız her şey, mobil CPU çöktüğünde farklı olabilir. Ancak telefonun CPU'sunu onarmak, akıllı telefonlardaki en karmaşık ve zor onarımlardan biridir. Genellikle tamirciler bu parçayı tamir edemezler ve sonuç olarak telefonunuzun CPU'sunu değiştirmeniz gerekir. Ancak yetkili bir tamirhaneye giderseniz, mobil CPU'yu tamir etme olasılığı yüksektir ve sonuç olarak size daha az maliyetli olacaktır.

 

Telefon CPU onarım maliyeti

Birçok kullanıcı, tamirhaneye gittiklerinde telefonlarının CPU'sunu tamir etmenin maliyeti konusunda endişeleniyor. Bu parçanın onarım maliyetinin tamamen işlemcinin hasar ve arıza derecesine bağlı olduğunu unutmayın. Telefonunuzun işlemcisini onarmak mümkünse size çok pahalıya mal olmaz. Ancak işlemciyi veya CPU'yu değiştirmek zorunda kalırsanız maliyeti artacaktır. Telefonunuzun CPU'sunu tamir etmenin maliyetini etkileyebilecek bir diğer önemli şey, tamircinin yaptığı işin kalitesidir.

 

CPU nedir?

Mobil CPU'dan bahsederken "bir çip üzerindeki sistem" veya SOC terimini kullanmak daha iyidir. Çünkü telefonun tüm aktiviteleri tamamen bu işlemciye bağlı. Kamera görüntüsünün kalitesi, telefonun çalışan programlardaki performansı ve her şey mobil CPU'ya bağlıdır. Farklı şirketler mobil CPU'lar üretir. Örneğin Apple, A adıyla kendi iPhone işlemcisini üretiyor, Samsung telefonlar bu şirkete ait Exynos işlemciyle, Huawei telefonlar ise bu şirkete ait Kirin çipiyle donatılıyor. Diğer markaların ürünleri Qualcomm ve Mediatek yongaları tarafından desteklenmektedir.

 

Telefon CPU arıza belirtileri

Telefon yanlış kullanılırsa CPU'su zarar görür. Telefonunuzun işlemcisine zarar verebilecek en önemli şeylerden biri aşırı ısınmadır. Telefon çerçevesinin altına çok fazla ısı girmesi ona zarar verebilir. Ancak mobil CPU arızasının belirtileri nelerdir ve bunları gördüğünüz anda hangi belirtiler onarılmalıdır?

 

1- Telefonub sürekli kapanıp açılması

Telefonunuz rastgele açılıp kapandığında, CPU'nun arızalı olma olasılığı yüksektir. Bununla birlikte, bir pil arızası, anakarttaki bir arıza ve hatta telefondaki bir virüsün buna neden olma olasılığı bulunduğundan, bir tamirci sorunu araştırmalıdır. Bu nedenle, bu sorun ortaya çıkarsa, telefonun CPU'sunu onarabilirsiniz.

 

2- Telefonun kilitlenmesi

Telefonun CPU'sunu onarmak için ciddiye alınması gereken bir başka işaret de telefonun alışılmadık şekilde askıda olmasıdır. Ancak telefonun kilitlenmesinin çeşitli nedenleri olabileceğinden, bir tamircinin telefonu dikkatli bir şekilde kontrol etmesi gerekir.

 

3- Telefonun yavaşlanması

Telefonunuzda ağır bir yazılım çalıştırdığınızda ancak telefonunuzun çalışırken yavaşladığını fark ettiğinizde CPU'nun arızalı olduğundan şüphelenmeli ve telefonun CPU'sunu onarmalısınız. Elbette herhangi bir şey yapmadan önce telefonunuzu bir kez yeniden başlatmanızı ve sorunu tekrar kontrol etmenizi öneririz.

 

4- Telefonun açılmaması

Bir CPU arızasından şüphelenmenizin bir başka nedeni de telefonun açılmamasıdır. Herhangi bir denemeden sonra telefonunuzu açamazsanız, telefonunuzun CPU'sunu onarmalısınız.

Yorumlar