Chat with us, powered by LiveChat

iPhone X LCD'nin değiştirilmesi

Türkiye'de iPhone X LCD değiştirme merkezi. Anında iPhone X LCD değiştirme 1 ila 24 saat. Adresinizde profesyonel personel tarafından iPhone X LCD tamiri.

ıstakını gondar

Jetonar telefon onarım merkezinde iPhone X LCD değişimi profesyonelce ve sadece orijinal ekran kullanılarak yapılır. Bu nedenle, telefonunuzun ekranı hasar görmüşse ve değiştirilmesi gerekiyorsa, Apple telefon onarım talebinizi hemen Jetonar'ın kapsamlı sistemine oluşturun, böylece iş arkadaşlarımız gerisini halledebilir. Bu makalenin geri kalanında size iPhone X LCD'yi değiştirme ve bunun nasıl yapılacağı hakkında pratik ipuçları sunacağız. Bir Apple telefonun ekranını değiştirmenin çok özel bir iş olduğunu ve özel ekipman ve araçlar ile elbette beceri ve uzmanlık gerektirdiğini unutmayın.

Apple'ın iPhone X'i yüksek sayıda ekran arızası ve hasarı olan telefonlardan biri. Elbette bu modelin ekran kalitesi çok iyi ancak devrelerin boyutu ve kurulum şekli ve dahili bileşenler gibi faktörler kırılganlığını artırdı. Bazen küçük bir darbe veya düşük basınç bile iPhone 10 LCD'ye zarar verebilir veya bazı kısımlarını karartabilir. Bu bölümdeki sorunlara düşme nedeniyle ekran kırılması ve su hasarı ekleyin. Tüm bu durumlarda, iPhone X'i onarmak için ekranın değiştirilmesi gerekir. iPhone X LCD değişimi profesyonel tamirciler tarafından özel ekipmanlar ve tabii ki orijinal parçalar kullanılarak yapılmalıdır. Bu nedenle, bu amaçla saygın tamir atölyelerini ziyaret etmek daha iyidir.

 

iPhone X LCD'nin değiştirilmesi.jpg

 

iPhone X LCD'nin değiştirme maliyeti

En başta, iPhone X LCD'yi değiştirmenin maliyetinin yüksek olduğunu bilmelisiniz! Ancak Jetonar'daki meslektaşlarımız iPhone X LCD değiştirme maliyetini sizin için daha makul hale getirmeye çalışıyor. Bunun için orijinal ekranı kullanmanız gerekir ve orijinal Apple LCD'ler genellikle yüksek fiyatlara sahiptir. Bu markanın telefonlarının hassasiyetleri nedeniyle her iPhone modelinde farklı ekran kullanılması mümkün değildir. iPhone onarım ekibi, telefon ekranınızı mümkün olduğunca onarmaya çalışır ve değiştirmekten kaçınır. Ancak mobil LCD'yi değiştirmeniz gerekirse, yeni ekranın orijinal olduğundan ve telefonunuzda en yüksek kalite ve verimliliğe sahip olacağından emin olacaksınız.

 

Apple iPhone X ekranını ne zaman değiştirmeliyiz?

Hemen hemen her durumda, telefon ekranının hasar ve arıza tipi, bu parçayı değiştirmekten başka bir yol kalmayacak şekildedir. Bu telefonun ekranının büyük olduğu ve çevresinde herhangi bir çerçeve bulunmadığı düşünülürse, en ufak bir darbe veya basınç ona zarar verebilir, hatta kırabilir. Cep telefonunun ıslanmasından dolayı ekran tamamen kırılabilir veya yanabilir. Bazen üzerine uygulanan baskı nedeniyle ekran görüntüleri düzgün göstermeyebilir veya üzerinde yeşil çizgiler belirebilir. Elbette bazen güç devresinin ve diğer parçaların arızalanması, iPhone X LCD'nin değiştirilmesini gerekli kılıyor. Sadece bir durumda sorun, ekranı değiştirmeden çözülebilir. İşte o zaman telefonun ekranı sağlıklı ve sadece koruyucu camı kırılmış oluyor. Ekran çatlamış ancak dokunmatik çalışıyorsa, iPhone 10 LCD'yi değiştirmenize gerek yok demektir.

 

iPhone X ekranı nasıl değiştirilir

iPhone X LCD'yi değiştirmek için belirli adımların sırayla, dikkatli ve özel aletler kullanılarak yapılması gerekir. Bu adımlar aşağıdaki sırayla yürütülür:

 • telefonu kapatılması
 • Telefonun altındaki vidaları sökmesi (şarj portunun yanında)
 • Ekranın özel cihazlarla ısıtılması
 • Bir spatula kullanarak kasa ve ekran arasında boşluk oluşturması
 • Telefon ekranını açılması (tıpkı bir kitap gibi)
 • Farklı parçaların (akü, keçe, sensörler vb.) konektörlerinin açılması
 • Apple telefonun düz esnek kablosunu ayırması
 • Ekranı kasadan ayırması
 • Dahili hoparlörü çıkarılması
 • Hasarlı ekranı çıkarma ve yeni bir LCD takması
 • iPhone X LCD'yi değiştirmenin son adımı olarak tüm kabloları, konektörleri ve bağlantıları önceki gibi kapatılması

Yorumlar