Chat with us, powered by LiveChat

TV HDMI bağlantı noktasının değişimi

Adresinizde TV HDMI portunu en kısa sürede değiştirmek. Türkiye'de deneyimli bir ekip tarafından HDMI bağlantı noktasının hemen değiştirilmesi....

ıstakını gondar

HDMI bağlantı noktası, alıcılar, DVD oynatıcılar ve hatta ses çubukları gibi çoğu çevre biriminin bağlı olduğu TV'nin en önemli girişlerinden biridir. Bu nedenle, TV'nin HDMI bağlantı noktasının arızalanması size büyük bir sorun getirebilir. Bir TV'deki HDMI bağlantı noktasını onarmak, içindeki çok küçük parçalar nedeniyle neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, bu bağlantı noktası arızalandıktan sonra yapılması gereken tek şey TV'nin HDMI bağlantı noktasını değiştirmek. Ancak TV'nin HDMI bağlantı noktasının değiştirilmesi konusunu tartışmadan önce, bu bağlantı noktasının arızasının nedeni kontrol edilmelidir. Ardından, mümkün değilse HDMI bağlantı noktasını onarabilir veya değiştirebilirsiniz.

 

TV HDMI bağlantı noktasının değişimi

 

TV'nin HDMI bağlantı noktasının arızalanmasının nedenleri

TV'nin HDMI bağlantı noktasını değiştirmeden önce, arızasının nedenini bilmelisiniz. Güç dalgalanmaları, TV HDMI bağlantı noktası arızasının en yaygın nedenlerinden biridir. TV'nize bağlamak için düşük kaliteli HDMI kabloları kullanırsanız, yalnızca bağlantı noktasına zarar vermez, zamanla TV'nin ana kartına da zarar verebilir. TV'nize ve elektrik prizinize giderken yüksek kaliteli bir voltaj koruyucu kullanmanızı öneririz. Ayrıca, çevre birimlerini TV'nize bağlamak için her zaman yüksek kaliteli ve orijinal HDMI kabloları kullanın.

  • Çevresel cihaz TV'nizle uyumlu değil
  • Düşük kaliteli bir HDMI kablosu kullanma
  • Standart olmayan cihazları HDMI bağlantı noktasıyla bağlama
  • TV HDMI bağlantı noktası boşaltılıyor
  • HDMI bağlantı noktasına giren toz

 

TV'nin HDMI bağlantı noktasını onarma

Alıcınızı veya oyun konsolunuzu TV'nin HDMI bağlantı noktasına bağladıysanız ancak çalışmıyorsa, yapmanız gereken ilk şey kabloyu TV'deki başka bir bağlantı noktasına bağlamaktır. TV'nin diğer portları çalışıyorsa, istenen port bozuk demektir. Bu durumda, TV'deki HDMI bağlantı noktalarından birine bir HDMI hub bağlayabilir ve onu iki bağlantı noktasına dönüştürebilirsiniz. Ancak bundan memnun değilseniz, TV'nin HDMI bağlantı noktasını değiştirebilirsiniz. Bir TV'deki bozuk bir HDMI bağlantı noktasını onarmak mümkün olsa da, onarılması çok zor ve olası değildir.

 

TV'nin HDMI bağlantı noktası nasıl değiştirilir

TV'nizin HDMI bağlantı noktasını değiştirmek için yeterli beceriye ve doğru araçlara sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde, yetkili bir tamirhaneyi ziyaret ettiğinizden emin olun. Her şeyden önce, HDMI bağlantı noktalarına erişmek için TV'nizi düz bir yüzeye koyun. Ardından aşağıdaki adımları izleyin:

 

  • adım bir:

TV'nin arkasındaki tüm vidaları sökün. Vidalara zarar vermemek için vidaları yavaşça gevşetin. Ardından vidaları kaybolmamaları için güvenli bir yerde saklayın.

 

  • İkinci adım:

HDMI bağlantı noktası ile ana kart arasındaki bağlantıda bir kopukluk olup olmadığına bakın. Açık yoksa, devreyi kontrol etmek için bir voltmetre kullanın. Ardından, bağlantı noktasına lehimlenmiş pimleri nazikçe çıkarmanız gerekir.

 

  • Üçüncü adım:

Kırık lehim noktaları HDMI bağlantı noktasının çalışmamasına neden olduysa, bu noktaları yeniden lehimleyerek bağlantı noktasını onarabilirsiniz. Ancak bağlantı noktası genel olarak bozuksa ve değiştirmeniz gerekiyorsa, hatalı bağlantı noktasını yeni bir HDMI bağlantı noktasıyla değiştirin ve ana karta yeniden lehimleyin. Bağlantı noktasının giriş piminin devre kartına doğru şekilde bağlandığından emin olun.

 

TV HDMI bağlantı noktası hatası sorununu değiştirmeden çözme

Bazen bağlantı noktasının arızası, TV'nin HDMI bağlantı noktasını değiştirmeye gerek kalmayacak şekildedir. Yapmanız gereken ilk şey, tüm HDMI kablolarını TV'den çıkarmak, cihazı kapatmak ve ardından bir saatliğine çıkarmaktır. Bir saat sonra TV'yi açın ve kabloları bağlayın ve sorunu tekrar kontrol edin. Sorunu çözmenin ikinci yolu, TV ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmek veya Fabrika Ayarlarına Sıfırlamaktır. Bazen yanlış ve yanlış bir ayar, HDMI bağlantı noktasının çalışmamasına neden olur ve ayarları sıfırlayarak iptal edersiniz. Ayrıca TV'niz akıllıysa işletim sisteminin en son sürüme güncellendiğinden emin olun.

Yorumlar

onarım ön istek formu