Chat with us, powered by LiveChat

Dizüstü bilgisayar pili doğru şekilde nasıl çıkarılır

Dizüstü bilgisayar pilinin çıkarılması, dahili pili olan modellerde biraz farklıdır. Cihazınızın pili harici değilse biraz daha zor olacaktır. Bu modellerde...

ıstakını gondar

Çeşitli nedenlerle dizüstü bilgisayarın pilini çıkarmanız gerekebilir. Örneğin, pili hiç kullanmamak ve dizüstü bilgisayarı güç kaynağına bağlamak isteyebilirsiniz. Veya pil hasar görmüş ve pili onarmanız veya değiştirmeniz gerekiyor. Bu nedenle, dizüstü bilgisayar pilini çıkarmanın doğru yolunu bilmelisiniz. Aksi takdirde, bir hata yapabilir ve pile ve hatta dizüstü bilgisayarın diğer parçalarına zarar verebilirsiniz. Bu yazının devamında size laptop pilini çıkarmanın doğru ve temel işlemini öğreteceğiz. Dizüstü bilgisayar tamir teknisyenleri, pilin zarar görmemesi için tam olarak aynı şekilde cihazdan pili çıkarır.

Dizüstü bilgisayarınızın pili çıkarılamıyorsa, Jetonar dizüstü bilgisayar onarım ekibi bunu sizin için yapacaktır. Siteye üye olmnız ve dizüstü bilgisayar onarımı talebinizi oluşturmanız yeterlidir.

 

Dizüstü bilgisayar pili doğru şekilde nasıl çıkarı

 

Dizüstü bilgisayar pilini doğru şekilde çıkarılması

Dizüstü bilgisayarın pilini doğru ve ilkeli bir şekilde çıkarmak için herhangi bir işlem yapmadan önce cihazın fişini çekmeniz gerekir. Ardından dizüstü bilgisayarı kapatın ve güç tamamen kesilene kadar birkaç dakika bekleyin. Düz ve tamamen temiz bir yüzeyde dizüstü bilgisayarı ters çevirin. Ardından arka gövdenin üst veya alt kısmındaki mandalı veya mandalı açın. Pil serbest kalana kadar mandalı tutmanız yeterlidir; ardından çıkarabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar pilini çıkarma işleminin devamında cihazınızda iki mandal varsa ikisini aynı anda tutun. Ancak bazen pili çıkarmak için bir mandal veya anahtar yoktur. Bu durumda ne yapılmalı? Bu soruyu bir sonraki bölümde cevaplayacağız.

 

Dizüstü bilgisayarın dahili pilini çıkarılması

Dizüstü bilgisayar pilinin çıkarılması, çıkarılamayan pili olan modellerde biraz farklıdır. Cihazınızın pili harici değilse ve mandalı bırakarak pili bırakamıyorsanız işiniz biraz daha zor. Bu modellerde laptopun özel aletler kullanılarak ve özel bir şekilde açılması gerekir. Daha önce laptop açma deneyimi yaşamadıysanız bu konuda laptop tamir teknikerlerinden yardım almanızda fayda var; Jetonar bu alanda hizmet vermek için hizmetinizdedir. Ancak bu alanda deneyiminiz varsa, dizüstü bilgisayarın kullanım kılavuzunu kullanarak açın ve pili çıkarın. Cihazı BIOS modunda başlatmak ve her ekranın ayarlarının resmini çekmek daha iyidir. Ardından ayarlar sayfasından çıkın ve dizüstü bilgisayarı kapatın ve fişini çekin. Statik elektriğin etkisini en aza indirmek için antistatik bir bileklik kullanmak da daha iyidir. Son olarak vidaları ve bağlantıları dikkatlice açın ve pili özel yuvasından çıkarın. Dizüstü bilgisayarı açtıktan sonra BIOS ayarlarını kontrol ettiğinizden emin olun ve gerekirse bu bölümü tekrar ayarlayın.

Yorumlar