Chat with us, powered by LiveChat

hp yazıcıda yanıp sönen sarı ışık

hp yazıcıda Yanıp Sönen Dikkat Işığı veya yanıp sönen sarı ışık, yazıcının hatalı olduğunun bir işaretidir, bu hatalar kartuşun bitmesi, takılması gibi....

ıstakını gondar

Sayfanızın yazdırılmasını bekliyor ve uzun bir süre bekliyorsanız, ancak baskı haberi gelmiyorsa ve yalnızca hp yazıcıda yanıp sönen sarı ışığı görüyorsanız, bir iş gecikiyor demektir! Çünkü yazıcının kontrol panelindeki ışıklar durumunu gösterir ve açık, kapalı veya yanıp sönebilir. Bir HP yazıcıda yanıp sönen uyarı ışığı, hem size bir hata olasılığını gösterir hem de onu ciddiye almanız için sizi uyarır. Ancak hp yazıcıda sarı ışığın yanıp sönmesi için farklı nedenler vardır ve bunların her biri kullanıcıya belirli bir uyarı mesajı verir. Bu nedenle, bir HP yazıcı ile çalışıyorsanız ve HP yazıcıda yanıp sönen sarı ışığın nedenlerini öğrenmek ve sorunu çözmek istiyorsanız bu makaleyi okuyun.

 

hp yazıcıda yanıp sönen sarı ışık-.jpg

 

hp yazıcıda sarı ışık hangi durumlarda yanıp söner?

HP yazıcıda Yanıp Sönen Dikkat Işığı veya yanıp sönen uyarı ışığı yazıcının hatalı olduğunu gösterir.Bu hatalar kartuşun bitmesi, yazıcıda kağıt sıkışması, yazıcıda kağıt olmaması, gönderme sırasında bilgisayardan yazıcıya yönlendirilen bilgi ve yazdırma istekleri veya yazıcı hatası gibi sebeplerden kaynaklanabilir.

 

HP yazıcıda kağıt yok olması

Yazıcının giriş haznesindeki kağıt bittiğinde, hp yazıcıda sarı ışık yanıp sönmeye başlar, bu nedenle bu sorunu ciddiye aldığınızdan emin olun ve yazıcınızın kağıt giriş haznesini her zaman kağıtla dolu tutmaya çalışın.

 

Boş HP kartuşu

Toner kartuşu boşsa veya doğru takılmadıysa, yeniden yüklemeniz gerekir. HP yazıcıda sarı ışığın yanıp sönmesinin nedeni buysa, kartuşu çıkarıp yeniden takmanız gerekir.

 

HP yazıcının üst kapağı açık olması

Yazıcı kapağı açık veya düzgün kapatılmamış olabilir. Bu nedenle, yazıcı kapağının kapalı olduğundan emin olun.

 

Kağıt yazıcıya doğru yerleştirilmemiş olması

Üst giriş tepsisi veya yazdırma önceliği bölmesi boş olduğunda, hp yazıcıdaki sarı ışık yanıp sönmeye başlar. Bu sorunu çözmek için beyaz kağıtları tepsiye yerleştirin.

 

HP yazıcının içinde kağıt sıkışması

HP yazıcıda yanıp sönen sarı ışığı gördüğünüz durumlardan biri, yazıcının içinde kağıt sıkıştığı zamandır. Bu nedenle, eğer yapabilirseniz, yazıcıyı sıkıştıran kağıdı bulun ve yazıcıda sıkışmış kağıt yoksa, sıfırlayın.

 

HP yazıcıya bilgi ve yazdırma isteği gönderilirken hata oluşması

Bir bilgisayardan veya cep telefonu veya tablet gibi diğer cihazlardan HP yazıcıya yazdırılmak üzere bir dosya veya belge gönderdiğinizde, HP yazıcıda sarı ışık, bilgilerin gönderildiği tüm süre boyunca yazdırma anına kadar yanıp sönmeye başlar. . Bu, bilgisayar ile yazıcı arasındaki bağlantının doğru şekilde kurulduğunu ve yazıcı tarafından yazdırma talebinin alındığını gösterir. Bu işlem, dosyanın türüne ve boyutuna bağlı olarak HP yazıcıdaki uyarı ışığının yanıp sönme süresini artırabilir veya azaltabilir.

Yorumlar

onarım ön istek formu