Chat with us, powered by LiveChat

Telefon neden şarj olmuyor?

Cep telefonunu şarj etmeme sorunu belli bir marka ile sınırlı değildir ve birçok kişi bununla karşı karşıyadır. Telefon şarj olmaması birçok nedeni olabilir...

ıstakını gondar

Bugün Jetonar, telefonun şarj olmama nedenini ve bu sorunu nasıl çözeceğinizi bilmenize yardımcı olacak. Elbette Jetonar mobil onarım ekibi, şarj edilmeyen telefonun arıza teşhisi ve tamiri için yanınızda. Ancak bu alanda bilginiz varsa endişeniz daha az olacaktır. Cep telefonunun şarj olmaması yaygın bir sorundur; Yani belirli bir marka ile sınırlı değildir ve birçok kişi bununla karşılaşabilir. Telefonun şarj olmamasının birçok nedeni var; Bir yazılım sorunu nedeniyle olabilir ve sorun kolayca çözülebilir. Ancak bazen bu bir donanım sorunudur ve özel cep telefonu sorun giderme ve onarım gerektirir. Her durumda Jetonar, problemin tamamen çözülmesi için yanınızda ve telefonunuzu normal bir şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Telefon neden şarj olmuyor

 

Telefonu şarj etmeme nedenleri

Telefon şarj olmadığında bunun sebebi bataryada, şarj cihazında, şarj kablosunda, şarj portunda ve hatta mobil ayarlarda aranmalıdır. Pil hasar görmüş veya tam oturmamış olabilir. Soketlerin ve pil bağlantılarının arızalanması da ikinci kademe suçlu olarak kabul edilir. Virüsler, eski işletim sistemi ve hatta bazen dolu hafıza gibi yazılım kusurları, telefonun şarj olmamasının diğer nedenleridir. Kart arızası, şarj soketi, şarj devresi, şarj entegresi ve kırık şarj kablosu veya adaptör arızası ihmal edilmemelidir. Tabii ki, ana işaretçi hala bataryaya doğru.

 

Cep telefonunu şarj etmeme sorunu nasıl çözülür?

Şarj cihazını değiştirin

Jetonar teknisyenleri, telefon şarj olmadığında kullanıcılara önce şarj cihazını değiştirmelerini tavsiye ediyor. Telefonu başka bir şarj cihazıyla şarj etmek anlamına gelir. Bu sayede şarj aletinin sağlıklı olduğundan emin olabilir ve sonraki yöntemlere tam bir güvenle geçebilirsiniz.

 

Telefon kapalıyken şarja takın

Jetonar uzmanlarının önerdiği işlemlerden biri de telefonu kapalı durumda şarj etmektir. Özellikle sisteme bir virüs bulaşmışsa veya bir yazılım hatası varsa bu yöntem çok etkili olacaktır. Cep telefonu kapalıyken bile şarj olmuyorsa donanımsal bir sorun var demektir.

 

Pili kalibre edin

Kalibrasyon, telefonun şarj olmama sorununu çözebilecek bir diğer etkili önlemdir. Bunun için telefonu birkaç kez tam olarak şarj etmeniz ve pilini boşaltmanız gerekir. Bunu yaparak, pil daha fazla güçle çalışacak şekilde yeniden canlandırılır.

 

Şarj soketinin onarımı ve değiştirilmesi

Bazen cep telefonunu şarj etmeme sorununu çözmek için şarj soketini veya usb portunu onarmanız veya değiştirmeniz gerekir. Nem, standart olmayan bir şarj cihazı kullanmak, şarj aletini aniden telefondan çekmek, USB kablosunu telefona zorla sokmak veya çarpmak şarj yuvasına zarar veren ve düzgün çalışmasını engelleyen etkenlerdir.

 

telefonu yeniden başlatın

Bazen sadece yeniden başlatarak telefonunuzu şarj etmeme sorununu çözebilirsiniz! Bu, telefonun işlemlerini normale döndürecek ve şarj işlemini düzeltecek ve normalleştirecektir.

 

Şarj devresinin onarımı

Şarj devresinin onarılması veya şarj IC'sinin değiştirilmesi de farklı markalardaki akıllı telefonların şarj olmama sorununu çözmeye yardımcı olur. Elbette bir kullanıcı olarak bu parçaları test etmek, onarmak ve değiştirmek için gerekli araçlara sahip değilsiniz. Ama Jetonar orada olduğu sürece endişelenecek bir şey yok.

 

Pil tamiri ve değişimi

Telefonu şarj etmeme sorununu çözmenin son yolu ise pili onarıp değiştirmektir. Tabii ki arkadaşlarımız size çok pahalıya mal olmaması için pili tamir etmeye çalışacaklardır. Ancak bazen bu parçayı değiştirmekten başka bir yol yoktur. Jetonar, yeni pilin orijinal olduğunu ve telefonunuzda orijinal olmayan hiçbir parçanın kullanılmadığını garanti eder.

Yorumlar