Chat with us, powered by LiveChat

Dokunmatik cep çalışmıyorn neden çalışmıyor?

Telefonu yeniden başlatmak, ekran koruyucuyu çıkarmak, Dokunmatik cep çalışmıyor sorununa çözüm örnekleridir. Dokunmatik cep telefonunun çalışmaması sorununu...

ıstakını gondar

Dokunmatik cep telefonunun çalışmaması hiç hoş değil; Dokunma komutları uygulanmadığında, telefonla pratik olarak çalışamazsınız. Bu durumda telefonun dokunmatik ekranının neden çalışmadığını bulmanız ve sorunu çözmeniz gerekiyor. Jetonar bugün touch mobile'ın çalışmamasının nedenlerini inceliyor. Bu yazıda, telefonunuzun dokunuşunun neden çalışmayı bıraktığını ve bu sorunu çözmek için neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Dokunmatik telefonunuzun tamiri için elbette Jetonar'ın mobil onarım ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

 

Dokunmatik cep çalışmıyorn neden çalışmıyor

 

Cep telefonun dokunmatığın çalışmaması nedenleri

Çeşitli faktörler Touch'ın hasar görmesine veya çalışmamasına neden olabilir. Yazılım sorunları ve donanım arızaları, dokunmanın performansını etkiler ve bozar. Örneğin, dokunma ayarlarını bozmak, çalışmasını engelleyebilir. Telefona virüs bulaşması, dokunmanın çalışmamasının başka bir nedenidir. Hasarlı veya kırık LCD de dokunmanın çalışmasını engeller. Bazen, telefonun ekranına basınç uygulansa bile dokunmatik çalışmayı durdurur veya dokunmatik komutlar düzgün yürütülmez. Bazen dokunma, önceki makalelerde tartışılan cep telefonunun susuz kalması nedeniyle çalışmaz. Cep telefonunuz çalışmıyorken sorun giderme ve özel onarım için deneyimli mobil onarım teknisyenlerinden yardım istemek daha iyidir. Jetonar sistemindeki kullanıcı panelinizde, çevrimiçi bir telefon onarım uzmanıyla bağlantı kurmak için sorularınıza tıklayın.

 

Cep telefonun dokunmatığın arıza sorununu çözmek için çözümler

telefonu yeniden başlatılması

Dokunmatik cep telefonunun çalışmaması sorununu çözmenin en iyi yolu bu cihazı yeniden başlatmaktır. Tabii ki, bu mutlaka sorunu çözmez; Ama bazen etkilidir. Dokunma çalışmadığında, ilk adım olarak yeniden başlatın. Bazen yeniden başlatma, sistem sorunlarını ve tutarsızlıkları giderecek ve bu şekilde dokunma işlemi normale dönecektir.

 

Ekranın temizlemesi

Belirli bir yazılım veya donanım sorunu olmaması ve telefonunuzun dokunmatik ekranının yalnızca ekran kirli olduğu için çalışmaması olasıdır. Bu durumda ekranı rutubetsiz ve rutubetsiz temiz ve kuru bir bezle temizlemek yeterlidir. Temizleme sıvısı kullanıyorsanız, doğrudan LCD'ye püskürtmeyin.

 

Ekran koruyucuyu çıkartması

Dokunmatik cep çalışmıyorsa, ekran koruyucuyu çıkarmak fena değil. Ayrı olarak satın aldığınız ve ekrana yapıştırdığınız aynı koruyucu tabakayı veya camı kastediyoruz. Bu katmanın altına hava girmiş veya başka bir nedenle dokunma işlevini bozmuş olabilir.

 

Ekranın köşelerine dokunmak

Bazen ekranın kenarlarına hafifçe vurursanız telefonun dokunmatik çalışmama sorunu çözülecektir. Elbette darbeler çok sakin olmalı; ekran zarar görmesin diye. Bu yöntem, ekrana uygulanan basınç nedeniyle dokunma devre dışı bırakıldığında etkilidir.

 

 SIM kartı ve aksesuarları çıkarma

Dokunmatik cep telefonunun çalışmaması sorununu çözmenin bir başka yolu da SIM kartı ve çevre birimlerini ayırmaktır. SIM kart, hafıza kartı vb. dokunmatik ekranın çalışmasını bozmuş olabilir ve bunlar ayrılarak sorun çözülebilir.

 

Güvenli modu etkinleştirme

Telefonun sorunu hatalı bir program veya yazılımın yüklenmesinden kaynaklanıyorsa cihazı güvenli modda başlatmak dokunmatik telefonun çalışmama sorununu çözmenize yardımcı olacaktır. Güvenli modu etkinleştirdiğinizde telefonunuz otomatik olarak ek programlar indirmeyecek ve yalnızca ana telefon programları kullanılacaktır.

 

Telefon ekranın onarımı ve değişimi

Dokunmatik mobil çalışmadığında son çözüm, LCD'yi onarmak ve değiştirmektir. Çoğu akıllı telefondaki dokunmatik ve LCD birbirine bağlıdır ve bu nedenle aynı anda onarılmaları veya değiştirilmeleri gerekir. Jetonar, mobil LCD ve dokunmatik ekran onarımını değiştirmek için yalnızca orijinal parçalar kullanır.

 

Cep telefonun ekranı kalibre edin

 Dokunmatik mobil ve tabletin çalışmaması sorununu çözmek için ekranı kalibre etmek etkili çözümlerden biridir. Telefon ekranını kalibre etmek zor bir iş değil. Bu amaçla, dokunma işleminin hızını artırmak için birkaç hareket komutu yürütmek yeterlidir.

 

GPU 2D Oluşturmayı Etkinleştirin

Telefonunuzun dokunuşu, dokunma komutlarını doğru şekilde yürütmezse, GPU oluşturma seçeneğini etkinleştirmek kötü bir fikir değildir. Bu seçeneği görmek için Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirin ve ardından Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri'ne gidin. Bu yöntemin bir onarım yöntemi olmadığını unutmayın; Ancak, dokunmatik komutların aktarım hızını ve yürütülmesini artırmaya yardımcı olur.

 

Android çoklu dokunma testi (Multi Touch)

Mobil dokunmatik çalışmama sorununu da Android çoklu dokunma testi kullanarak çözebilirsiniz. Akıllı telefonlar aynı anda 5 ila 10 dokunma noktasını destekler. Multi Touch Tester gibi bir yazılım kullanarak bu noktaların sağlığını test edin ve düzgün çalıştıklarından emin olun.

Yorumlar

onarım ön istek formu