Chat with us, powered by LiveChat

Xiaomi telefonunun dokunma hızının arttırılması

Bir Xiaomi telefonunuz var ve bir süredir dokunma hızını azaltmasını mı hissediyor musunuz? Endişelenmeyin çünkü basit yöntemler ile Xiaomi telefonun dokunmatik...

ıstakını gondar

Bir Xiaomi telefonunuz varsa ve dokunma hızının eskisi gibi olmadığını düşünüyorsanız endişelenmeyin. Çünkü bu sorun kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan biri ve hatta bazı kişiler Xiaomi telefonunun hızını artırmak için telefonunu değiştirmeyi bile düşünüyor! Ancak basit yöntemlerle Xiaomi dokunmatik hız artışını görebilirsiniz. Bu yöntemlerden bazıları o kadar basit ki, sadece telefonun ayarlar paneline giderek artan Xiaomi dokunmatik ekran hızına şaşıracaksınız. Yani Xiaomi telefonunuzun ilk günkü gibi yüksek hızlı bir dokunuşa sahip olmasını istiyorsanız bu yazımızda sizlere anlatmış olduğumuz Xiaomi dokunmatik ekran yöntemlerini takip edin.

 

Xiaomi telefonunun dokunma hızının arttırılması

 

Xiaomi telefonun dokunmatik hızını arttırılması neden yapılır?

Xiaomi telefonun dokunmatik hızı çeşitli nedenlerle yavaşlıyor. Telefonun uzun süre kullanılması veya çok fazla yazılım yüklenmesi telefonu yavaşlatabilir. Telefonunuzun yavaşlaması çarpma, ıslanma ve diğer etkenler gibi donanımsal sorunlardan kaynaklanmıyorsa aşağıdaki yöntemler kesinlikle Xiaomi telefonun dokunma hızını artıracaktır.

 

Dokunmatik telefon sağlık testi

 Telefon ekranıyla ilgili sorunların çoğu donanımsaldır. Telefonunuzun düzgün çalıştığından emin olmak için, telefon modeliniz eskiyse, önce * # * # 2664 # * # * komut kodunu girin, böylece gizli Servis Testi menüsü görünecektir. Bu öğedeki seçeneklerden Dokunmatik Ekran seçeneğini seçin ve ekrana dokunarak telefonun dokunmatik sağlığını test edin ve ardından Xiaomi telefonun dokunmatik hızını artırma yöntemlerini uygulayın.

Yeni model telefonlarda Dokunmatik Ekran sağlık testi Dokunmatik Ekran Test yazılımı ile yapılmakta olup kullanımı oldukça kolaydır. Bu yazılım, bir kalem gibi, parmaklarınızın ekrandaki yerini beyaz noktalarla işaretler. Dokunmatik ekran yanıtı gecikmeliyse veya düşük doğruluktaysa, ekranı kalibre etmek sorunu çözebilir.

 

Ekranın dokunmatik hassasiyetini ayarlanması

Telefonunuz için nano cam ve kalın koruyucular kullanıyorsanız bu seçenek ile telefonun dokunma hızını arttırmanız daha doğru olacaktır. Bunu yapmak için önce telefon ayarlarına girin. Ardından Gelişmiş özellikler seçeneğini seçin ve açılan menüde Dokunma duyarlılığı seçeneğine dokunun. Bu seçeneğin diğer seçeneklere göre biraz daha aşağıda olduğunu ve görmek için sayfayı yukarı kaydırmanız gerektiğini unutmayın. Ardından Xiaomi telefonun hızlanma oranını ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi ekranına dokunma hassasiyetini ve hızını artırmanın bir başka yolu da telefonun Ayarlar bölümüne gidip menüsünden Diller ve giriş seçeneğini seçmek. Fare / izleme dörtgeni bölümünde İşaretçi hızı seçeneğini tıklayın. Çubuğu sağa sürükleyerek dokunma hassasiyetini artırabileceğiniz bir kaydırıcı görüntülenir.

Yorumlar