Chat with us, powered by LiveChat

iPhone parça numaralarındaki farkı

iPhone parça numaralarındaki farkıbiri de bu akıllı telefonlardaki SIM kartın yeridir. Örneğin... model numarası bölümünde kullanabileceğiniz bir kod var...

ıstakını gondar

İPhone parça numaralarındaki farklılık, bu markanın akıllı telefonlarını almayı düşünenlerin zihinsel endişelerinden biri. Bu farklılıklar telefonun kalitesiyle ilgili değil, daha çok cihazın yazılım kısmındaki farklılıkla alakalı. Bu yazıda bu konu hakkında daha fazla konuşacağız, bu yüzden lütfen tartışmanın sonuna kadar bizimle kalın.

 

iPhone parça numaralarındaki farkı

 

iPhone parça numaraları arasındaki fark nedir?

Bugün Apple, tüm kullanıcılar arasında bir Amerikan markası olarak biliniyor ancak bu telefonların tamamı Amerika'da üretilmiyor. İnsanlar Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ana Apple şirketinde yapılan cihazların LLA parça numarasına sahip olduğunu düşünüyor ancak bu tamamen yanlış.

Bu akıllı telefonların donanım kısmında bir takım küçük farklılıklar olsa da iPhone parça numaralarındaki farklılık cihazın yazılım kısmı ile alakalı. Örneğin eski cihazlardaki bu farklılıklar arasında, sonunda telefon kutusunun boyutunda bir değişikliğe yol açan şarj adaptörünün görünümünden bahsedebiliriz. Şu sıralar şarj cihazlarıyla ilgili bir haber yok artık, bu yüzden tüm iPhone modellerinin kutu boyutları aynı boyutta geliyor.

iPhone parça numaraları arasındaki farklardan biri de bu akıllı telefonlardaki SIM kartın yeridir. Örneğin bu telefonlar bazı ülkelere tedarik için iki SIM kart şeklinde üretilmektedir.

 

 

iPhone ürünleri hangi ülkede üretiliyor?

Tüm Apple fabrika ürünleri iki Tayvanlı şirkette, Foxconn ve Pegatron'da üretilmektedir. Bu iki fabrikanın da Çin'de şubeleri var. Bu nedenle İran iç pazarında sunulan Apple ürünlerinin çoğu Çin fabrikalarında monte ediliyor. iPhone'unuzun kutusuna dikkatli bakarsanız, cihazın Amerika'da tasarlandığını ancak Çin'de monte edilip paketlendiğini göreceksiniz.

Tüm iPhone telefonların montajının Çin'de yapılmasının yanı sıra Apple firması, cihaz parçalarını farklı bir yabancı firmadan tedarik ediyor.

 

iPhone parça numaraları ne anlama geliyor?

 iPhone parça numaraları, hedef ülkelerini gösterir. Aslında Apple şirketi her bir cihazın hangi ülkede satılacağını belirliyor ve buna göre Apple telefonlarında bir dizi farklılık yaratıyor. Dolayısıyla iPhone parça numaralarındaki farkın daha çok cihazın yazılım kısmında olduğu söylenebilir.

Başka bir deyişle, bu akıllı telefonlar her ülkenin yasalarına göre ayarlanıyor ve son olarak hedef ülkelere gönderiliyor. Örneğin Japonya'daki düzenlemelerden biri, konunun fotoğrafını izinsiz çekmenin yasa dışı olduğudur. Bu nedenle bu ülkede iPhone telefonlarında kullanılan kameralar, sessiz modda bile kameranın sesi durmayacak şekilde tasarlanmıştır.

 

 

İPhone'unuzun parça numarası nasıl belirlenir?

iPhone'unuzun parça numarasını öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

  • Ayarlar bölümüne girin ve hakkında seçeneğini seçin.
  • Ardından model numarası alanındaki kodu kontrol etmeniz gerekir. Bu kod aslında akıllı telefonunuzun parça numarasını temsil eder.
  • Cihaz kutusundan iPhone'unuzun parça numarasını bile tanıyabilirsiniz. Model Numarası alanına cihazın hangi ülkeye tedarik edileceğini gösteren parça numarası yazılır.

 

iPhone parça numarası türleri

Model numarası bölümünde, iPhone'unuzun parça numaraları ile diğer telefonlar arasındaki farkı anlayabileceğiniz bir kod bulunmaktadır. Bu kodun beş farklı bölümü vardır:

M: yeni iPhone'u temsil eder.

F: aygıtın Apple tarafından yenilendiğini gösterir.

N: Bu mektup, cihazın yeni olduğunu ve garantisi olan arızalı bir cihazı değiştirmek için sağlandığını belirtir.

P: Bu, iPhone'un tamamen özel yapım olduğu anlamına gelir.

C: Bu kelimeyi görürseniz, cep telefonunun Apple mağazalarında satışa hazır olduğu anlamına gelir.

Yorumlar