Chat with us, powered by LiveChat

Kapalı ekran telefonun verilerine erişimi

Ekran kapalıyken telefon bilgilerine erişmenin farklı yolları vardır. Ancak çok çeşitli cihazları destekleyebilecek en iyilerden biri yazılımdır...

ıstakını gondar

Telefonunuzun başına gelebilecek en büyük zararlardan biri dokunmatik LCD'nin kırılması veya yanmasıdır. Telefonunuzun dokunmatik ekranı bozulduğunda, cihaz neredeyse işe yaramaz hale gelir ve en kötüsü verilerinize erişemezsiniz. Telefonunuzda çok önemli bilgiler varsa ve henüz dokunmatik ekranı değiştirmek istemiyorsanız, neyse ki ekran kapalıyken telefon bilgilerine erişmenin bir yolu var. Elbette, ekran kapalıyken telefon verilerini kurtarmanın uyulması gereken hüküm ve koşulları vardır, aksi takdirde ekran kapalıyken telefon verilerine erişim başarısız olur.

 

Kapalı ekran telefonun verilerine erişimi

 

Ekran kapalıyken telefondan verilerinin çıkarması

Diyelim ki telefonunuz yanlışlıkla yere düştü ve ekranı çatladı. Veya herhangi bir nedenle telefonunuza bir virüs bulaştı ve kişilerinize, mesajlarınıza veya herhangi bir bilgilerinize erişemiyorsunuz. İyi haber şu ki, ekran kapalıyken telefon bilgilerine erişmenin farklı yolları var. Bu yöntemleri gözden geçirmek için Jetonar'da kalın.

 

Yazılımlar ile ekran kapalıyken telefon bilgilerine erişimi

Ekran kapalıyken telefonun verilerine erişmek için çeşitli araçlar var ancak en iyilerinden biri basit bir arayüze sahip ve çok çeşitli cihazları destekleyebilen Dr Fone yazılımı. Tabii ki, Dr Fone şifreli bir telefondan verilerini kurtaramaz; Bu nedenle, verilerinizi şifrelememiş olduğunuzu umarız. FonePaw yazılımı, Android telefonunuzdan resimler, videolar, ses dosyaları, metin mesajları, kişiler, arama geçmişi vb. dahil olmak üzere verilerinizi kurtarmak için başka bir harika yazılımdır. Ancak biz Dr Fone yazılımını tercih ediyoruz.

 

Dr Fone yazılımı nasıl kullanılır?

Dr Fone yazılımı ile çalışmak çok karmaşık değildir. Bu yazılım, bilgi aktarma, telefonu rootlama, hasarı onarma ve tüm kişisel dosyalarınızı telefonunuzdan silme yeteneğine sahiptir. Ancak burada, bu yazılımda ekran kapalıyken telefon bilgilerine erişme yeteneğine odaklanacağız. Bu yazılımı kullanmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Telefonunuzu bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.
 2. Telefonunuzda USB Hata Ayıklamanın etkinleştirildiğinden emin olun.
 3. Bilgisayarınızda Dr Fone yazılımını çalıştırın.
 4. Veri Kurtarma seçeneğini seçin.
 5. Ayıklamak istediğiniz dosya türlerini seçin. Varsayılan olarak, tüm dosyalar kontrol edilir.
 6. Silinen dosyalar arasında tarama yapmak için "Silinen dosyaları tara" veya telefonunuzdaki tüm dosyalar arasında tarama yapmak için "Tüm dosyaları tara" seçeneklerinden birini seçin.
 7. Ekran kapalıyken telefon bilgilerine erişim işlemine girmek için İleri düğmesine tıklayın. Telefonunuzu analiz ettikten sonra, yazılım dosyaları çıkarmak için taramaya başlayacaktır.
 8. Ardından, elde edilen dosyaların bir önizlemesi size sağlanacaktır. İstediğiniz bilgileri tek tek seçebilir veya hepsini seçebilirsiniz.
 9. Son olarak, kurtarılan dosyaları bilgisayarınıza çıkarın. Bunun için, istenen seçenekleri işaretleyin ve seçilen tüm dosyaların bilgisayarınıza kaydedilmesi için Kurtar düğmesine tıklayın.

 

 Telefonda USB debugging’e etkinleştirmeye gerek kalmadan Dr Fone yazılımı nasıl kullanılır?

USB hata ayıklama modu, Android SDK aracılığıyla Android cihazınız ve bilgisayarınız arasında doğrudan iletişimi kolaylaştırır. Bu mod, uygulamalarını test etmek isteyen geliştiriciler için gelişmiş eylemlere ve derin düzey ayarlara erişim sağlar. Telefonunuzdaki tüm verilere erişmeniz gerektiğinde, USB hata ayıklama çok önemlidir. Kötü haber şu ki, bu mod tüm telefonlarda varsayılan olarak devre dışıdır ve telefonunuzun ekranı bozuksa ve erişiminiz yoksa etkinleştiremezsiniz. Ancak Samsung Galaxy S veya Galaxy Note serisi telefonlar kullanıyorsanız, Dr Fone yazılımı, USB hata ayıklaması olmadan telefon verilerinizi çıkarabilir. Kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Telefonunuzu bir USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlayın.
 2. Bilgisayarınızda Dr Fone yazılımını çalıştırın.
 3. Veri Çıkarma (Hasarlı Cihaz) seçeneğini seçin.
 4. Taramak istediğiniz dosya türünü seçin. Varsayılan olarak, tüm dosya biçimleri kontrol edilir. İstemediklerini kaldır.
 5. Telefonunuzun takılı kaldığı durumu seçin. Telefonunuzun dokunuşu çalışmıyorsa, "Dokunma çalışmıyor" seçeneğini seçin ve ekran bozuk veya kapalıysa "Telefona erişilemiyor ve Siyah/kırık ekran" seçeneğini seçin.
 6. Cihazınızın tam adını ve modelini seçin.
 7. Bilgiler doğruysa, onay kelimesini girin ve Onayla düğmesine basın.
 8. İndirme Moduna girin. Ekrandaki yönergeleri izleyin Veri kurtarma işlemine girmek için İleri düğmesine basın. Telefonunuzu analiz edip kontrol ettikten sonra yazılım dosyaları taramaya başlar.
 9. Bir sonraki adımda, taranan bilgilerin bir önizlemesi size gösterilecektir.Çıkmak istediğiniz her dosyanın yanındaki işaretleyin ve ardından bilgisayarınıza kaydetmek için Kurtar düğmesine tıklayın.

Yorumlar