Chat with us, powered by LiveChat

Kişiler bilgiler Samsung'dan iPhone'a nasıl aktarılır

Kişileri Samsung'dan iPhone'a aktarmak karmaşık bir işlem değildir. Kişileri Samsung'dan iPhone'a aktarmanın farklı yolları vardır. Yani bunu yapmak için...

ıstakını gondar

Bir Apple telefonu almayı düşündüyseniz veya Samsung ürünlerini uzun süre kullandıktan sonra bir iPhone telefon aldıysanız, muhtemelen Samsung'dan iPhone'a kişileri nasıl aktaracağınız sizin için büyük bir endişe haline geldi! Ancak korkmayın çünkü kişileri Samsung'dan iPhone'a aktarmak karmaşık bir işlem değil. Bu yazıda, kişileri Samsung'dan iPhone'a aktarmak için farklı yöntemler tanıttık. Bu nedenle, hala bu konuda şüpheleriniz varsa veya aktarım işlemi sırasında korkuyorsanız bu makaleyi kaçırmayın.

 

Kişiler bilgiler Samsung'dan iPhone'a nasıl aktarılır

 

Kişileri Samsung'dan iPhone'a aktarma yöntemleri

Kişileri SIM kart ile aktarın

Kişileri SIM kart aracılığıyla aktarmak, kişileri Samsung'dan iPhone'a aktarmanın en kolay yoludur. Ve bu bilgileri Android sistemli bir Samsung telefondan iOS sistemli bir iPhone'a aktarırken, öncelikle telefonunuzdaki tüm kişilerin yedeğini almalı ve SIM karta kaydetmelisiniz. Bu depolama, öncelikle iletişim menüsüne gidilerek ve menüye tıklanarak yapılır. İçe Aktar / Dışa Aktar seçeneğini seçin ve ardından SIM karttan içe aktar'a tıklayın.

Bu adımları tamamladıktan sonra, kişileri Samsung'dan iPhone'a aktarma yöntemini tamamlamak için SIM kartı telefondan çıkarabilir ve iPhone'a takabilirsiniz. iPhone'da Ayarlar'a gidin ve Mail, Kişiler, Takvimler'i seçin. Ardından SIM Kişilerini İçe Aktar seçeneğini seçin ve listenin aktarımı bitene kadar birkaç dakika bekleyin. Artık Telefon bölümünde, tüm kişilerin bilgileri mevcuttur.

 

Kişileri Google Mail ile Samsung cep telefonundan Apple'a aktarın

Bunu yapmak için, kişileri Samsung'dan iPhone'a nasıl aktaracağınızı, her şeyden önce bir Google hesabınızın olması gerekir. Bununla, listenize her yeni kişi eklendiğinde, cihaz sizden numarayı SIM karta mı yoksa Gmail'e mi kaydetmenizi ister? Sebebi ise daha sonra bu bilgileri iOS sistemine aktarabilmenizdir. Bu aktarımı gerçekleştirmek için öncelikle Samsung telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin ve Hesaplar ve Senkronizasyon seçeneğini seçin. Sağlanan seçeneklerden Google'ı seçin ve bilgileri girerek hesabınızı girin. Aynı zamanda, SIM karttan ve cihazdan kişilerinizin bilgileri Gmail'inize girilecek ve aslında senkronizasyon gerçekleşecektir.

SIM kartınızı iPhone'unuza taktığınızda, Ayarlar'a gidin ve Mail, Kişiler, Takvim'i seçin. Gmail seçeneğine tıklayın ve kullanıcı bilgilerinizi girin. Ardından cihaz size Mail, Kişiler, Takvimler ve Notlar seçeneklerinden hangisini etkinleştirmek istediğinizi soracak ve Mail, Kişiler, Takvimler seçeneğini seçmelisiniz. Artık Gmail ve iPhone'daki kişileriniz senkronize edildi ve kişileri Samsung'dan iPhone'a aktarmanın bu yöntemiyle, bilgiler SIM kartın müdahalesi olmadan tamamen yeni telefonunuza girecek.

 

Kişileri Gmail'den iCloud'a aktarın

Kişileri Gmail'den iCloud'a aktarmak, kişilerin Gmail hesabından indirilmesini ve iCloud hesabına yeniden yüklenmesini içerir. Kişileri bu yöntemle Samsung'dan iPhone'a aktarmanın yolu, tarayıcınızda Google Kişiler'e gidip şifrenizi girmektir. Tüm hedef kitlenizin bir listesini görebilirsiniz. Sayfanın sol tarafında, Google kişilerinizden kopyalamak için Dışa Aktar seçeneğini tıklayın. Ardından, size üç seçenek sunulur: Google CSV, Outlook CSV ve vCard (iOS kişileri için), arasından vCard'ı seçmeniz gerekir.

Başka bir pencere, tüm kişileri veya yalnızca seçilenleri aktarmanıza olanak tanır. İstediğiniz seçeneği seçtikten sonra, dosyayı cihazınıza indirmek için Dışa Aktar'a tıklayın. Artık iCloud web sitesine gidebilir ve tüm uygulamalarınızın bir listesini görebilirsiniz. Ardından, Kişiler'i seçin ve Kişiler uygulaması yüklendikten sonra sol alt köşedeki Dişli simgesine tıklamanız gerekir. Ardından açılır menüden vCard'ı İçe Aktar'ı seçin. İndirdiğiniz kişiler dosyasını bulun ve Gmail kişilerini iCloud hesabına aktarmaya başlamak için Aç'ı tıklayın. Bu adım tamamlanır tamamlanmaz, tüm Google kişilerinize iPhone'unuzdaki Kişiler uygulamasında hemen ulaşabilirsiniz.

 

Move to iOS uygulamasını kullanın

Apple şirketi, Android sisteminden iPhone'a geçiş yapmak ve bilgilerini yeni sisteme aktarmak isteyen kullanıcılar için yeni bir uygulamayı indirmeye koydu. Google Play Store'daki iOS'a Taşı uygulaması, yeni iPhone kullanıcılarının Samsung'dan iPhone'a kişileri aktarmalarını kolaylaştırdı. Bu yöntemi yapmak için Google Play Store'dan Move to iOS uygulamasını indirin ve çalıştırın. iPhone'u Samsung telefonunuzun yanına yerleştirin ve iPhone'daki dahili Wi-Fi ağ bilgilerini girin.

 

Ardından Samsung telefonunuzdan aktarmak istediğiniz tüm bilgileri seçin. Bunu yaptığınızda karşınıza Aktarım Tamamlandı mesajı gelecek ve aslında seçtiğiniz tüm veriler iPhone'a aktarılacaktır. Kişileri Samsung'dan iPhone'a aktarmanın bu yönteminde, bilgi aktarımı kablosuz ve tamamen güvenli bir şekilde yapılır ve bu nedenle bir Wi-Fi kodu ve bir güvenlik şifresi gerektirir. İki cihaz yan yana yerleştirildiğinde, Android cihaz iOS tarafından otomatik olarak tanınacak ve güvenlik kodu girildiği anda veri aktarımı başlayacaktır.

Yorumlar