Chat with us, powered by LiveChat

Dizüstü bilgisayar WİFİ çalışmadığı durumda ne yapmalı?

Dizüstü bilgisayar kablosuz bağlanıtı ve Wi-Fi bağlantısı çalışmadığı durumda, yazılım ve bazen donanım nedenlerine sahiptir. Çoğu durumda, bu sorunun ….

ıstakını gondar

Bu yazıda wireless’ın çalışmamasını, sebeplerini ve çözümlerini inceleyeceğiz. Elbette dizüstü bilgisayar kablosuz olarak çalışmadığında ağa erişim mümkün olmuyor ve internete bağlanmıyor. Bu durumda, dizüstü bilgisayarın neden kablosuz çalıştığını ve bu sorunu nasıl çözeceğimizi görmeliyiz. Aşağıda, dizüstü bilgisayarın internete bağlı olmama nedenlerini inceleyeceğiz ve bu sorunu çözmek için sizi etkili çözümlerle tanıştıracağız. Daha özel bir hizmet almanız gerekiyorsa, en gelişmiş cihaz ve ekipmanları kullanarak sorunu en kısa sürede çözmek için Jetonar laptop tamir ekibi hizmetinizdedir.

 

Dizüstü bilgisayar WİFİ çalışmadığı durumda ne yap

 

Dizüstü bilgisayarın kablosuz olarak çalışmamasının nedenleri

Dizüstü bilgisayar kablosuz bağlanıtı ve Wi-Fi bağlantısı çalışmadığı durumda, yazılım ve bazen donanım nedenlerine sahiptir. Çoğu durumda, bu sorunun yazılım kökleri vardır ve nadiren donanım arızalarıyla ilgilidir. Elbette modem veya router ve ilgili ekipman ve bağlantıların arızası da göz ardı edilmemelidir. Çünkü bazen dizüstü bilgisayar interneti sadece bu nedenle bağlı değildir. Ancak yazılımda sorun olduğu durumlarda laptoptaki wireless ayarları bozulabilir. Sistemin saldırıya uğramış olması ve başka birinin dizüstü bilgisayarınızı sabote etmesi de mümkündür. Bu durumda, Wi-Fi arızası ve İnternet bağlantısının kesilmesi olasılığı vardır. Dizüstü bilgisayar, bazen bir sistem virüsü veya hatta eski bir sürücü nedeniyle kablosuz olarak çalışmıyor.

 

Dizüstü bilgisayardaki kablosuz çökme sorunlarını gidermeye yönelik çözümler

modemin kontrol etmesi

Dizüstü bilgisayarın kablosuz çalışmama sorununu çözmek için herhangi bir işlem yapmadan önce modemi kontrol edin. Modemin açık olduğundan ve belirli bir donanım sorunu olmadığını, telefonun kabloları ve bağlantıları ve modemin özel bir donanım sorunu olmadığından emin olmanız gerekir.

 

Kablosuz anahtarın kontrol etmesi

Modem sağlam ise laptop üzerindeki wireless tuşunun açık olduğundan emin olmanız gerekir. Kullandığınız dizüstü bilgisayarın modeline ve markasına bağlı olarak kablosuz anahtarı belirli bir yerde olabilir. Kontrol edin ve gerekirse açın.

 

Kablosuz sürücüyü yeniden yüklenmesi

Dizüstü bilgisayarın kablosuz arızasını düzeltmenin başka bir yolu da sürücüyü yeniden yüklemektir. Kablosuz sürücü güncel değilse veya bir sorunu varsa, internet bağlanmayacak veya sorun yaşayacaktır. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarınızın üreticisinin web sitesini ziyaret ederken ve cihaz modeline uygun bir sürücü bulurken bu bölümü güncelleyin ve yeniden yükleyin.

 

Ağ kartı onarımı ve değişimi

Ağ kartını onararak veya değiştirerek dizüstü bilgisayarın kablosuz çalışmama sorununu da çözebilirsiniz. Ağ kartının düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek dizüstü bilgisayar onarım teknisyenlerine kalmıştır. Jetonar özel koleksiyonundaki meslektaşlarımız, ağ kartını dikkatlice incelerken, onarır veya gerekirse yeni bir modelle değiştirir. Tek yapmanız gereken, en iyi hizmeti en kısa sürede almak için Jetonar sitesi veya uygulaması üzerinden bir dizüstü bilgisayar onarım talebi göndermek.

 

dizüstü bilgisayarın virüslerin temizlemesi

Kablosuz kesintileri gidermek için kullanabileceğiniz başka bir çözüm de sistemi virüslemektir. Birçok virüs, İnternet'i kesme ve Wi-Fi ve kablosuz bağlantı özelliğini devre dışı bırakma gücüne sahip olacak şekilde çalışır. Bu nedenle, İnternet sorununu ancak dizüstü bilgisayara virüs taraması yaparak çözmek mümkündür.

Yorumlar