Chat with us, powered by LiveChat

Dizüstü bilgisayar RAM yükseltmesi

Laptop RAM'i yükseltmek zor ve karmaşık bir iş değil ama yaparken dikkatli olmalısınız çünkü cihaz zarar görebilir... Laptop RAM'i takmak için cihazı kurmanız ...

ıstakını gondar

RAM terimi Rastgele Erişim Belleği anlamına gelir, bir bilgisayar sisteminde bu bellek, işlemci ve işletim sistemi tarafından gereken işlevsel verileri depolamak için kullanılır. Dizüstü bilgisayar RAM'ini yükseltmek, dizüstü bilgisayarınızı yükseltmek için en olası önlemlerden biridir. Dizüstü bilgisayarın tasarımına bağlı olarak, dizüstü bilgisayarın RAM'ini yükseltmek basit veya karmaşık olabilir. Bu yazımızda laptop nasıl upgrade edilir ve onunla ilgili tüm püf noktaları anlatmaya çalışıyoruz. Asus, Lenovo, HP, Dell, Sony, Samsung, Fujitsu vb dizüstü bilgisayar RAM'lerini yükseltmek için Jetonar uzmanlarıyla iletişime geçebilir veya dizüstü bilgisayar yükseltme talebinizi Jetonar onarım sistemine kaydedebilirsiniz. Siteye kayıt olduktan sonra Jetonar laptop tamir uzmanları ile online danışmanlık hizmetlerinden yararlanabileceğinizi belirtmek gerekir.

 

Dizüstü bilgisayar RAM yükseltmesi

 

Dizüstü bilgisayar RAM'ini yükseltme imkaninin kontrol edilmesi

Dizüstü bilgisayar RAM'inin yükseltilebilirliğini kontrol etmenin iki yolu vardır, zor yol ve kolay yol! Zor yol laptopunuzun arkasını açıp RAM yükseltme için boş bir yuva olup olmadığına bakmaktır, kolay yol ise Crushal web sitesi adresine başvurmaktır, bu sitede Krushal firması (RAM üretim firması) tarafından dizayn edilmiştir. dizüstü bilgisayar modelinizin, cihazınızın RAM'ini yükseltme olasılığını öğrenebilirsiniz. Elbette boş bir slot olmaması yükseltmenin mümkün olmadığı anlamına gelmediğini unutmayın, ancak bu durumda önceki RAM modülünü çıkarmanız ve daha yüksek kapasiteli bir modül ile değiştirmeniz gerekiyor.

 

Dizüstü bilgisayar RAM yükseltme parametreleri

RAM bellek miktarı

Bir dizüstü bilgisayarın RAM'ini yükseltmek için gereken RAM miktarının belirlenmesinde, oyun oynama, grafik çalışması, web'de gezinme, film izleme gibi uygulama türü ve ayrıca işletim sistemi türü gibi çeşitli faktörler söz konusudur. Örneğin, grafik uygulamaları ve oyunlar genellikle daha fazla RAM gerektirir. İşletim sistemi ile ilgili olarak, ne kadar modern olursa, o kadar fazla RAM'e ihtiyaç duyacaktır, örneğin Windows 10'u sorunsuz ve en iyi şekilde kullanmak için en az 4 GB RAM önerilir.

 

RAM bellek türü

Piyasadaki çoğu dizüstü bilgisayar DDR3 ve DDR4 RAM ile uyumludur. Mesele şu ki, RAM belleği, hacme ek olarak, dizüstü bilgisayar RAM'ini yükseltirken dikkate alınması gereken gecikmenin yanı sıra frekans veya hız adı verilen parametrelere sahiptir. Hızı seçerken işlemcinin RAM hızını destekleyebilme yeteneğine dikkat etmelisiniz. Ayrıca upgrade yaparken cihazda bir önceki RAM modülünün hızına ve gecikmesine dikkat etmek uyumluluk oluşturmak için çok önemlidir. Bu parametreler aynı olmalıdır, aksi takdirde sık takılmalar ve sık BSOD'leri beklemeniz gerekir.

 

Bir dizüstü bilgisayara RAM nasıl kurulur

Bir dizüstü bilgisayara RAM yüklemek zor ve karmaşık bir iş değildir, ancak bunu yaparken dikkatli olmanız ve ipuçlarını doğru bir şekilde takip etmeniz gerekir. Öncelikle cihazı kapatın ve pili çıkarın, ardından cihazın arkasındaki RAM erişim kapağını açın, eğer eski modülü yeni modül ile değiştirecekseniz, her iki taraftaki metal klipsleri hafifçe itin. Yanlara RAM yuvası RAM modülünün bir tarafı dışarı fırlayacak şekilde bükün. Modülü çıkarın ve yeni modülü ortadaki boşluğa göre önceki RAM'in çıkarıldığı açıyla aynı açıda (yaklaşık 30-40 derece) yuvaya yerleştirin, şimdi modülün yuvanın dışındaki kenarını yavaşça aşağı doğru itin . mandalların kilitlenme sesini duyana kadar. Zaten boş bir yuva varsa, modülü belirtildiği gibi kurmanız yeterlidir. Şimdi dizüstü bilgisayarınızın RAM yükseltme işlemini tamamlamak için valfi ve vidalarını kapatın.

 

Bir dizüstü bilgisayara RAM takmanın önemli bir nokta

Bir dizüstü bilgisayara RAM yüklerken önemli olan nokta dizüstü bilgisayar tasarımının türüdür, eğer normal dizüstü bilgisayarlar kullanıyorsanız, genellikle RAM'e kolay erişim için bir kapak ve gövdenin altında 2 veya 3 açılarak erişilebilen dizüstü bilgisayar sabit diski vardır. vidalar Kolay açılır. Ancak pili ve gövdesi entegre edilmiş ince dizüstü bilgisayarlar (ultrabooklar) kullanıyorsanız, cihazı açma işlemi karmaşık ve riskli olabilir. Bu durumda dizüstü bilgisayarınıza herhangi bir zarar gelmemesi için laptop RAM yükseltme işlemini Jetonar Center uzmanlarına bırakmanız ve laptop RAM yükseltme işlemini en kısa sürede ve risksiz bir şekilde garantili bir şekilde gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. 

Yorumlar