Chat with us, powered by LiveChat

Şarj cihazını ve dizüstü bilgisayar pilini doğru kullanmanın püf noktaları

Şarj cihazını ve dizüstü bilgisayar pilini nasıl düzgün kullanacağınızı biliyor musunuz? Dizüstü bilgisayar şarj cihazını ve pilini doğru bir şekilde kullanmak ...

ıstakını gondar

Şarj cihazını ve dizüstü bilgisayar pilini nasıl düzgün kullanacağınızı biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise, bir dizüstü bilgisayarın yakında bozulmasını veya hatta çökmesini beklemelisiniz! Ancak laptop şarj cihazının ve pilin doğru kullanımı ile ömrünü birkaç yıla kadar uzatabilirsiniz. Şüphesiz, elektronik piyasasının mevcut durumu ve fiyatların artması ile dizüstü bilgisayarınızı hiç kaybetmek istemezsiniz! Şarj cihazının ve laptop pilinin doğru kullanımını biliyorsanız ve bununla ilgili ipuçlarını takip ediyorsanız yeni bir laptop almanıza gerek yok. Jetonar bugün, bu bileşenlerin ömrünü uzatmak ve dizüstü bilgisayarınızla daha uzun süre çalışmanıza olanak sağlamak için bir dizüstü bilgisayar şarj cihazının ve pilin nasıl kullanılacağını anlatıyor. Elbette, dizüstü bilgisayar onarım ekibimiz, özel tavsiyeler vermek ve pili onarmak ve değiştirmek için hizmetinizdedir.

 

Şarj cihazını ve dizüstü bilgisayar pilini doğru

 

Şarj cihazı ve dizüstü bilgisayar pili nasıl düzgün kullanılır?

Dizüstü bilgisayar şarj cihazını ve pilini doğru ve prensipte kullanabilmek için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu ipuçları, pil türünden pilin nasıl kullanılacağına kadar değişir. Şarj cihazının ve dizüstü bilgisayar pilinin doğru kullanımı için en önemli noktalar şunlardır:

 

Dizüstü bilgisayar pili kullanılması

Birçok kullanıcı, pilin sürekli kullanımı nedeniyle bu bileşenin zarar görebileceğinden endişe duymaktadır. Bu kullanıcılar, dizüstü bilgisayarı sürekli olarak prize takmayı ve pili çıkarmayı tercih eder. Bunun mutlaka laptopa zarar vereceği veya sürekli kullanımda pilin bozulacağı söylenemez! Dizüstü bilgisayarın pili, ona güç sağlamak için tasarlanmıştır; Dolayısıyla üreticilerin bu konuya yeterince dikkat etmiş olmaları gerekir.

 

Şarj cihazının doğru kullanımı

Şarj cihazı ve laptop bataryasının doğru kullanımında önemli noktalardan biri de şarj cihazının bu cihaza nasıl bağlanacağıdır. Hiçbir koşulda şarj cihazını bağlamak için güç kullanmayın. Yavaşça ve basınç uygulamadan şarj cihazını takılı olduğu bağlantı noktasına veya konektöre bağlayın. Ayrıca önce şarj cihazını prize takmak ve ardından diğer ucunu dizüstü bilgisayara takmak en iyisidir.

 

Dizüstü bilgisayarı şarj etmek için doğru zaman

Dizüstü bilgisayarı doğru zamanda şarj etmek çok önemlidir. Bu, hem şarj cihazını sağlam tutacak hem de pilin hasar görme riskini ortadan kaldıracaktır.

 

Dizüstü bilgisayar için uygun sıcaklık

Şarj cihazının ve laptop pilinin doğru şekilde kullanılabilmesi için cihazın doğru sıcaklıkta olması gerekir. Aşırı sıcaklıklar dizüstü bilgisayara zarar verebilir ve bileşenlerini riske atabilir.

 

Dizüstü bilgisayar pilin kullanma ortamı

Dizüstü bilgisayarı pilsiz ve yalnızca şarj cihazıyla kullanmaya karar verirseniz, pili doğru yerde tutun. Dizüstü bilgisayar pili nemli bir ortama yerleştirilmemelidir çünkü bu durumda sülfatlanma olasılığı yüksektir.

 

Pil şarj süresi

Farklı piller, farklı süreler için şarj cihazına bağlanmalıdır. Pilin türü, malzemesi ve kapasitesi, dizüstü bilgisayarın kaç dakika veya saat şarj edilmesi gerektiğini belirler. Ayrıca pilin şarj olma süresi laptopun aynı anda kullanılıp kullanılmadığına göre değişir. Ortalama olarak, normal dizüstü bilgisayarların pillerini tam olarak şarj etmeleri için 3 ila 6 saat fişe takılı olmaları gerekir.

 

Pilim ömrü

Dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan ve üretilen dizüstü bilgisayarların belirli bir kullanım ömrü vardır. Ancak laptop şarj cihazı ve pilin doğru kullanımı ile bu parçanın ömrü büyük ölçüde arttırılabilir. Öte yandan, bir dizüstü bilgisayarın pil ömrü, onu ne kadar kullandığınıza bağlıdır. Dizüstü bilgisayarın pili uzun süre çalışmazsa, ömrü azalacaktır. Ayrıca bu kısmı çok fazla ve yanlış kullanırsanız arızalanmasını beklemelisiniz.

Şarj cihazını veya dizüstü bilgisayar pilini kullanırken herhangi bir sorun yaşarsanız Jetonar uzmanlarıyla iletişime geçin. Ayrıca yorum ve sorularınızı aşağıdaki kutudan da sorabilirsiniz!

Yorumlar