Chat with us, powered by LiveChat

İPhone açılmadığında ne yapmalı?

Apple'ın cep telefonu veya başka bir markanın telefonu açılmadığıda, pilinden ana kartına kadar neredeyse tüm parçalar buna sebep oluyor. Ana nedenini ...

ıstakını gondar

iPhone'un açılmaması, telefonun donanımında ciddi bir sorun olduğunu gösterebilir. Ancak bir yazılım sorunu veya tutarsızlık olasılığı da yüksektir ve bu konu göz ardı edilemez. Aynı zamanda, bazen iPhone belirli bir nedenden dolayı açılmaz ve sorun kolayca çözülebilir. Aşağıda, iPhone'un neden açılmadığını ve bu sorunu çözmek için hangi adımları atmanız gerektiğini size daha ayrıntılı olarak anlatacağız. Elbette Jetonar cep telefon onarım ekibi de daha özel hizmetleri sunmak için yanınızda.

 

İPhone açılmadığında ne yapmalı?

 

İPhone'un açılmamasının nedenleri

Apple'ın cep telefonu veya başka bir markanın telefonu açılmadığında pilden ana karınata, LCD'den güç anahtarına kadar neredeyse tüm parçaların sorunu gösterebilir. Ana sorunu belirlemek için telefonda sorun giderilmelidir. Güç anahtarıyla ilgili bir sorun olabilir ve bu düğme düzgün çalışmayabilir. Bazen telefonunuz açılıyor ancak LCD hasar gördüğü için ekran kararıyor ve telefonun kapalı olduğunu düşünüyorsunuz. İPhone'un açılmaması, bozuk bir pilden de kaynaklanabilir. Bu, pilin düzgün çalışmadığı ve telefonun şarj olmadığı anlamına gelir. Elbette virüsler, eski işletim sistemi sürümleri, hatalı dosya ve programlar ve bunlara benzer yazılım sorunları da telefonun açılmasını engelleyebilir.

 

Apple iPhone'u açmama sorununu çözmenin yöntemleri

Telefonun şarj etmesi

iPhone açılmazsa, başka bir işlem yapmadan önce cihazı şarj edin. 15 ila 20 dakika sonra, telefonu şarj cihazına bağlıyken açın. Cihaz hala açılmıyorsa sorun başka bir parçadandır ve sonraki adımları atmanız gerekmektedir.

 

Force Reboot

Apple iPhone'u açmama sorununun ikinci çözümü, iPhone'u Güç ve Ana Sayfa tuşlarına aynı anda basarak başlamaya zorlamaktır. Ekranda Apple logosu görüntülenene kadar tuşları basılı tutmanız gerektiğini unutmayın.

 

DFU modundan çıkması

İPhone'un açılmamasının nedenlerinden biri, cihazı jailbreak yapmak ve DFU Moduna almaktır. Bu durumdan kurtulmak için özel bir yazılım kullanmanız gerekir. Böyle bir durumda özel programlar ve yazılımlar kullanarak sorunu çözmek için Apple mobil onarım teknisyenlerinden yardım almak daha iyidir.

 

Pil tamiri ve değişimi

iPhone'un açılmama sorununu çözebilecek başka bir çözüm de pili onarmak veya değiştirmek. Elbette pilin gerçekten hasarlı olup olmadığını ve onarılması veya değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için mobil tamircilerden yardım almalısınız.

 

Ana kartın onarımı ve değişimi

Bazen iPhone'u açmamak, bu parçanın bir kart arızası veya arızasından kaynaklanır. Bu durumda, Apple mobil kartını mümkün olan en kısa sürede onarmayı veya değiştirmeyi düşünmelisiniz.

 

iPhone LCD'yi değişimi

Tamirci, telefonun tüm parçalarının iyi durumda olduğundan ve LCD'nin arızalı olduğundan emin olursa, bu parçayı yeni bir ekranla değiştirir. Bu şekilde sorun çözülür ve telefonunuzu sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabii ki, yeni LCD orijinal olmalı. Aksi takdirde telefonda düzgün çalışmayacaktır ve cep telefonunuzun başka sorunları ve arızaları olabilir.

Yorumlar

onarım ön istek formu