Chat with us, powered by LiveChat

IOS güncelleme eğitimi

IPhone 2 yöntemle güncellenebilir. Telefonunuz veya bilgisayarınız aracılığıyla. İOS'u PC üzerinden güncellemek için telefonu bir şarj kablosu ile ona ve...

ıstakını gondar

Apple, iPhone'larında iOS işletim sistemi kullanıyor. iPhone'lar için özel olarak tasarlanmış ve örneğini başka hiçbir telefonda görmediğiniz bu işletim sistemi Android'den tamamen farklı. Farklı ayarlardan iOS'un nasıl güncelleneceğine kadar her şey Android'den farklıdır. Dolayısıyla, acemi bir iPhone kullanıcısıysanız veya yakın zamanda Android'den iOS'a geçiş yaptıysanız, iOS güncellemesinin nasıl çalıştığını merak ediyor olabilirsiniz. iPhone'unuzu güncelleyerek birçok yazılım sorununu çözebilir ve ayrıca ona eklenen yeni özellikleri kullanabilirsiniz.

 

IOS güncelleme eğitimi

 

iOS güncellemesi

Apple, kullanıcılarının iPhone'larını iki şekilde güncellemelerine izin verir. İOS'u telefonun kendisi aracılığıyla güncelleyebilir ve ayarlar sayfasına gidebilirsiniz. Veya müsait bir bilgisayarınız varsa, telefonunuzu bir şarj kablosu ile ona bağlayabilir ve iPhone güncelleme yazılımını telefonunuza indirip kurabilirsiniz. Telefonunuzdan iOS güncellemek istiyorsanız, veri SIM internetinizi kullanamayacağınızı ve bir Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerektiğini unutmayın.

 

Telefon üzerinden iOS güncellemesi

Telefonunuzda iOS güncelleme mesajını alırsanız, ona dokunabilir ve ardından güncellemeyi indirip yüklemek için Şimdi indir’a (Install Now) tıklayabilirsiniz. Genel olarak, iPhone'u güncelleme işlemi aşağıdaki gibidir:

 1. Telefonunuzu şarj edin ve bir Wi-Fi ağına bağlanın.
 2. Telefonunuzda Ayarlar'a gidin, ardından Genel> Yazılım Güncelleme'ye gidin.
 3. İndir ve Yükle'ye dokunun. Telefonunuzun dahili deposu doluysa, güncellemeler için yer açmak için bazı uygulamalarınızı geçici olarak silmenizi söyleyen bir mesaj alabilirsiniz. Devam'ı tıklayın. Güncellemeyi yükledikten sonra silinen programlarınız tekrar telefona yüklenecektir.
 4. Güncellemeyi indirdikten sonra, şimdi yüklemelisiniz. iOS güncellemesini hemen yüklemek istiyorsanız, Yükle'ye dokunun. Ancak kurulum işleminin gece sonunda yapılmasını istiyorsanız Bu Gece Yükle seçeneğini veya kurulumunun daha sonra hatırlatılmasını istiyorsanız Daha Sonra Hatırlat seçeneğini seçin. Bu Gece Yükle seçeneğini seçerseniz, telefonunuzu uyumadan önce şarj edin, sabah uyandığınızda telefonunuz güncellenmiştir.
 5. Kurulumu tamamlayıp telefonu açtıktan sonra sayfanın şifresini girmelisiniz.

 

Telefon verileriyle iPhone güncellemesi

Birçok kullanıcı, iPhone'u telefon verileriyle güncellemenin mümkün olmadığını düşünüyor. Elbette, güncelleme sırasında internetin kesintiye uğrama olasılığını en aza indirmek için bunu yapmak için mümkün olduğunca Wi-Fi kullanmak en iyisidir. Ancak gerekirse, telefon verilerini kullanarak Apple telefon işletim sistemini en son iOS sürümüne güncelleyebilirsiniz. Bunun için yüksek hacimli bir internet paketi satın almanız ve telefon güncellemesini yapacağınız yerin güçlü ve iyi bir antene sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

Telefonunuz güncel değilse! Jetonar uzmanıyla iletişime geçin !!

 

Telefonun iOS güncelleme sorunları

iOS güncellemesi sırasında telefonun kendisinde sorun yaşıyorsanız ikinci yöntemi kullanabilirsiniz. iPhone'unuz yetersiz bellek alanı nedeniyle güncellenmiyorsa, telefon belleğinizi boşaltabilir veya bu güncellemeyi PC üzerinden telefonunuza yükleyebilirsiniz. Her iki durumda da, telefon belleğinizden fazladan dosyaları silmeniz gerekecektir.

 

Otomatik güncellemeyi etkinleştirin

Güncelleme yöntemini telefonun kendisi aracılığıyla belirleyebilirsiniz; iOS güncellemesi yayınlandığında, telefon otomatik olarak indirip yükleyecektir. Yalnızca iOS güncellemesini indirmek ve ardından kendiniz manuel olarak kurmak istiyorsanız, Genel> Yazılım Güncelleme> Otomatik Güncellemeleri Özelleştir'e gidin ve iOS Güncellemelerini İndir seçeneğini etkinleştirin. Ancak müdahaleniz olmadan otomatik olarak indirip kurmak istiyorsanız, bu seçeneğe ek olarak iOS Güncellemelerini Yükle'yi etkinleştirin.

 

iPhone'u PC'ye bağlayarak iOS güncellemesi

İOS'unuzu telefonunuzla güncelleyemiyorsanız, bunu güvenli bir bilgisayardan da yapabilirsiniz. Telefonunuzu bu şekilde güncellemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. macOS Catalina 10.15 çalıştıran bir Mac bilgisayarda Finder'a girin. iTunes yazılımını MOSave 10.14 veya daha eski sürümleri çalıştıran bir Mac'te veya Windows PC'nizde çalıştırın.
 2. Telefonu bilgisayara bağlayın.
 3. iTunes'da telefon ayarlarınızı girin.
 4. Ardından Genel veya Ayarlar'a gidin ve Güncellemeyi Kontrol Et'e tıklayın.
 5. Yeni bir güncelleme bulduktan sonra İndir ve Güncelle'ye tıklayın.
 6. Sizden şifre istendiyse, şifreyi girin.
 7. İş tamamlandı ve telefonunuz güncellenecek.

Yorumlar