Chat with us, powered by LiveChat

Dizüstü bilgisayar pilin doğru çıkarma yöntemleri

Dizüstü bilgisayar pilinin çıkarılması, entegre pili olan modellerde biraz farklıdır. Cihazınızın pili harici değilse biraz daha zor olacaktır. Bu modellerde ...

ıstakını gondar

Dizüstü bilgisayar pilini çeşitli nedenlerle çıkarmanız gerekebilir. Örneğin, pili hiç kullanmak istemeyebilir ve dizüstü bilgisayarınızı prize takabilirsiniz. Veya pil hasar görmüş ve pili onarmanız veya değiştirmeniz gerekiyor. Bu nedenle, dizüstü bilgisayar pilinin nasıl düzgün şekilde çıkarılacağını bilmeniz gerekir. Aksi takdirde bir hata yapabilir ve pile ve hatta dizüstü bilgisayarın diğer parçalarına zarar verebilirsiniz. Bu yazının devamında size laptop pilini çıkarmanın doğru ve ilkeli sürecini öğreteceğiz. Dizüstü bilgisayar tamir teknisyenleri, pilin zarar görmemesi için tam olarak aynı şekilde cihazdan pili çıkarırlar.

 

Dizüstü bilgisayar pilin doğru çıkarma yöntemleri

 

Dizüstü bilgisayarın pilini doğru şekilde çıkarma yöntemi

Dizüstü bilgisayarın pilini düzgün şekilde çıkarmak için herhangi bir şey yapmadan önce aygıtın fişini çekmeniz gerekir. Ardından dizüstü bilgisayarı kapatın ve gücün tamamen kesilmesi için birkaç dakika bekleyin. Dizüstü bilgisayarı düz, tamamen temiz bir yüzeyde ters çevirin. Ardından arka gövdenin üstündeki veya altındaki mandalı açın. Pil serbest kalana kadar düğmeyi basılı tutun ve pili çıkarabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar pilini çıkarma işlemine devam edin, cihazınızda iki geçiş varsa ikisini de aynı anda tutun. Ancak bazen pili çıkarmak için bir geçiş veya anahtar yoktur. Bu durumda ne yapmalı? Bir sonraki bölümde bu soruya cevap vereceğiz.

 

Dizüstü bilgisayarın dahili pilini çıkarılması

Dizüstü bilgisayar pilinin çıkarılması, entegre pili olan modellerde biraz farklıdır. Cihazınızın pili harici değilse ve açma/kapama düğmesini bırakarak pili bırakamıyorsanız işiniz biraz daha zor olacaktır. Bu modellerde laptop özel bir alet kullanılarak ve özel bir şekilde açılmalıdır. Daha önce dizüstü bilgisayar açma deneyimi yaşamadıysanız, dizüstü bilgisayar onarım teknisyenlerinden yardım istemek en iyisidir; Jetonar bu alanda hizmet vermek için hizmetinizdedir. Ancak bu alanda deneyiminiz varsa, açmak ve pili çıkarmak için dizüstü bilgisayar kılavuzunu kullanın. Cihazı BIOS modunda başlatmak ve her sayfanın ayarlarının resmini çekmek daha iyidir. Ardından ayarlar ekranından çıkın ve dizüstü bilgisayarı kapatın ve fişini çekin. Statik elektriğin etkisini en aza indirmek için antistatik bir bileklik kullanmak da en iyisidir. Son olarak vidaları ve bağlantı parçalarını dikkatlice sökün ve pili yuvasından çıkarın. Dizüstü bilgisayarı açtıktan sonra BIOS ayarlarını kontrol ettiğinizden emin olun ve gerekirse bu bölümü sıfırlayın.

Yorumlar