Chat with us, powered by LiveChat

Macbook için Apple Kimliği Oluşturma

Macbook için Apple Kimliği Oluşturma , App Store yazılımına girip Gmail gibi ücretsiz yazılımları indirebilirsiniz. MacBook için Apple Kimliği oluşturmanın...

ıstakını gondar

Hizmetlerinden yararlanmak için bir MacBook kullanırken, MacBook için bir Apple Kimliği oluşturmak gerekir. MacBook için Apple Kimliği, aslında kullanıcıların kimliğini doğrular ve onlara tüm Apple hizmetlerine erişim sağlar. Yakın zamanda Apple kullanıcılarına katıldıysanız ve MacBook kullanmak için bir Apple Kimliği oluşturmanız gerekiyorsa, bizimle kalın. MacBook Apple ID'nin kilidini açmak için de makaleye başvurabilirsiniz.

 

Macbook için Apple Kimliği Oluşturma

 

MacBook için Apple Kimliği kullanma gerekliliği

Apple Kimliği, Apple cihazlarının tüm kullanıcılarının Apple tarafından sunulan hizmetleri ve ürünleri kullanması için oluşturulan bir kullanıcı hesabıdır. MacBook için Apple Kimliği, içinde bilgi depolayarak oturum açmak ve Apple hizmetlerine erişmek için bir e-posta adresi ve parola içerir.

 Kullanıcılar MacBook için bir Apple Kimliği oluşturarak Apple'ın web sitesinde alışveriş yapabilir, Apple Music hizmetini kullanabilir, iCloud hizmetini kullanabilir ve App Store'dan en sevdikleri uygulamaları indirebilir ve kullanabilir.

Aslında Apple firması bu çalışma ile kullanıcının kimliğini tespit etmekte ve kullanıcılara buna göre hizmet vermektedir. MacBook için Apple Kimliği, kişisel ve geçerli bir e-posta ile oluşturulan kişisel bir hesaptır. Yahoo ve Google, Macbook için Apple Kimliği oluşturmak için kullanılabilir.

 

MacBook için Apple Kimliği oluşturma adımları

MacBook için bir Apple Kimliği oluşturmak için aşağıdaki adımlardan geçmek gerekir:

  • Kişisel ve geçerli bir e-posta oluşturma

MacBook için Apple Kimliği oluşturmanın ilk adımı, kendiniz için kişisel bir e-posta oluşturmaktır. Bir e-postanız yoksa, Yahoo ve Google web siteleri aracılığıyla bir tane oluşturabilirsiniz.

  • İstediğiniz cihazı veya hizmeti seçme

Apple Kimliği, Apple ürünlerinden biri aracılığıyla oluşturulduğundan, oluşturmak için istediğiniz aygıtı, yani MacBook'u seçmelisiniz.

 

Banka kartı bilgilerine ihtiyaç duymadan MacBook için Apple Kimliği oluşturma

MacBook için bir Apple Kimliği oluşturduğunuzda, banka kartı bilgilerinizi girmeniz gerekir. Ancak banka kartı bilgilerinizi girmek istemiyorsanız bahsi geçen numarayı kullanabilirsiniz.

Bu amaçla Apple ID oluşturmak için önceki adımdaki cihazlardan biri olan MacBook'u seçtiyseniz, AppStore yazılımına girip Gmail gibi ücretsiz bir yazılım seçebilirsiniz.

 

Apple Kimliği oluşturma ile ilgili formu doldurma

Bu aşamada Gmail yazılımını seçtiğinizde bir mesaj göreceksiniz. Bu mesajda iki seçenek vardır. Yeni Apple Kimliği Oluştur seçeneğini seçiyorsunuz ve bir sonraki adıma geçiyorsunuz.

Açılan yeni sayfada e-posta adresiniz, şifreniz ve yaşadığınız ülke gibi bilgileri girmeniz gerekiyor.

Ayrıca cinsiyetinizi, adınızı ve soyadınızı ve doğum tarihinizi içeren kişisel bilgilerinizi de girmelisiniz. Doğum tarihinizi girdikten sonra 3 adet güvenlik sorusu seçip hepsini dikkatli bir şekilde cevaplamanız gerekmektedir.

Doğum tarihi ve soruların cevapları doğru değilse, Apple ID MacBook ile ilgili bir sorun olduğunda bu bilgiler sizden tekrar istenecektir. Gerçek bilgiler ile girilen bilgiler arasında tutarsızlık olması durumunda telafisi mümkün olmayan zararlara uğrarsınız ve MacBook'u kullanamazsınız.

Bu aşamada bilgileri girdikten sonra tik seçeneğini aktif hale getirmeniz ve Devam butonuna tıklayarak çalışmaya devam etmeniz gerekmektedir.

 

Kullanıcının banka kartı ve ikametgahı ile ilgili bilgileri girmesi

Önceki adımlarda bahsettiğimiz hileden yola çıkarak, banka kartı bilgilerini girmeden MacBook için Apple Kimliği oluşturmak mümkün. Bunun için banka kartı seçimi için ekrana gelen sayfada Yok seçeneğini seçiniz.

Bir sonraki bölümde, adres bilgilerinizi girmelisiniz. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'nde belirli siteleri kullanmanız ve adres bilgilerini seçmeniz gerekir.

Ayrıca telefon numarasını girmek için ön ekli ev telefonu numaranızı da girebilirsiniz. İstenen bilgileri girdikten sonra Devam'a tıklayın.

 

E-posta adresinin onaylanması

Bahsedilen tüm adımları doğru bir şekilde takip ettiyseniz, bu aşamada e-posta adresiniz doğrulanacak ve Apple size bir kod gönderecektir. Ardından kodu gerekli alana girebilir ve Doğrula seçeneğini seçebilirsiniz. Artık MacBook'unuz için başarıyla bir Apple Kimliği oluşturdunuz.

Yorumlar

onarım ön istek formu