Chat with us, powered by LiveChat

Android telefondan bilgisayara yedekleme

Bir Android telefonu bir bilgisayara yedeklemek, telefondaki bilgilerin bir kopyasını bilgisayarda bulundurmanızı sağlayan en basit yöntemlerden biridir.

ıstakını gondar

Bir gün telefonunuz kaybolursa veya verileri kaybolursa, içindeki verileri nasıl kurtaracağınızı biliyor musunuz? Bir Android telefonu bir bilgisayara yedeklemek, telefonunuzdaki bilgilerin bir kopyasını bilgisayarda bulundurmanızı sağlayan en kolay yollardan biridir. Telefon bilgilerini bir bilgisayarla yedeklemek, gerektiğinde erişebilmeniz için bilgileri kaydetmenin en yaygın yollarından biridir. Bu nedenle, Android telefonun bilgisayarla yedeklenmesi çok önemlidir, çünkü veri kaybını önler. Bu yazıda, bir Android telefonu bir bilgisayara nasıl yedekleyeceğinizi ve kurtarma yazılımı kullanarak nasıl yedekleyeceğinizi anlattık, böylece bunu yaparak telefon verilerinizi güvende tutma konusunda rahat hissedeceksiniz.

 

Android telefondan bilgisayara yedekleme

 

Android telefon bilgisayara nasıl yedeklenir?

Bir Android telefonu bir bilgisayara yedeklemek ve telefondaki fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları USB kablosuyla bilgisayara aktarmak en kolay yoldur çünkü dosyaları aktarmak için bir programa ihtiyacınız yoktur ve sadece birkaç dakika beklemeniz yeterlidir. kal Ardından bilgilerinizi bilgisayar dosyalarından birine kopyalayın.

 

Bir Android telefonunn verilerini bir bilgisayarla yedeklemek için hangi programları yüklemeliyiz?

Telefon verilerini bir bilgisayarla yedeklemenin bir sonraki yöntemi, verilerinizi geri yüklemek için kullanabileceğiniz kurtarma programları yüklemektir. Bu yöntem, veri kurtarma işlemini onun yardımıyla gerçekleştirmek için veri kurtarmanın yan programlarından birini indirip bilgisayarınıza kurmanız şeklindedir.

 

Syncroid yazılımı

Syncroid, SMS'leri, kişileri, kişi listesini, tarayıcı yer imlerini, albümleri, fotoğrafları, müzikleri ve videoları yedekleyebilen ücretsiz ve verimli bir uygulamadır. Windows'ta bu programı kurduktan sonra telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın ve programı çalıştırın. Açılan pencere veya kutuda, Yöntem 1'e bakan ve bir kablo ile bağlanma ile ilgili olan bağlan seçeneğine tıklayın.

Bu programın telefonunuzu tanıması ve bağlanması için biraz bekleyin. Ardından Yedekleme seçeneğini seçin. Yedeklenecek kategoriyi seçin bölümünden yedeklemek istediğiniz dosyaları seçin. Yedek adı girin bölümünde, yedeğinizin adını seçin. Son olarak, Android telefondan bilgisayara yedekleme işlemini başlatmak için Yedekleme seçeneğine tıklayın ve bitmesini bekleyin. Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra Bitir'e tıklayın.

 

Wi-Fi FTP Server programını yükleyin

Bir Android telefonu bilgisayara yedekleme yöntemlerinden biri de telefonunuza Wi-Fi FTP Sunucusu programını yüklemektir, bilgisayardaki herhangi bir tarayıcı üzerinden telefonunuza bağlanabilir ve Android üzerinden bilgisayara dosya aktarabilirsiniz. . Bunun için telefonunuzu açmanız ve bir USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlamanız gerekir. Ardından telefon ayar öğesine gidin ve Telefon Hakkında bölümünde, Geliştirici seçeneği menüsünü sizin için etkinleştirmek için yapı numarasına 7 kez dokunun. Ardından Geliştirici seçeneği bölümüne gidin ve USB hata ayıklama veya Android hata ayıklama seçeneğine tıklayın ve etkinleştirin.

 

Son adım, Android telefonu bilgisayara yedeklemektir

Android telefonu bilgisayara yedeklemenin bu aşamasında size bir mesaj gelecek ve eğer USB ile ilgili bir seçenek görürseniz üzerine tıklayarak diğer çeşitli seçenekleri görüntüleyebilirsiniz. Ardından, aralarından, dosyaları aktarmak için Dosyaları aktar'ı seçin. Bu adımdan sonra, telefonunuzu Bilgisayarım veya Bu PC'de bir sürücü olarak göreceksiniz. Telefonunuzdaki tüm dosyaları görmek için girin. Bu bölümden, sahip olduğunuz herhangi bir önemli dosyayı seçin, kopyalayın ve sürücülerinizden birine kaydedin.

 

Bir Android telefonu bir bilgisayarla yedeklemenin diğer yöntemleri

DR.Fone, Gobackup, CM Backup, Smart Switch, Helium vs. gibi diğer programlar Android telefonların bilgisayara yedeklenmesinde oldukça kullanışlı olan yazılımlar arasındadır.Yedekleme için bir diğer seçenek de alan kullanmaktır. telefonların kendisinde yapılan Google Drive, Dropbox veya OneDrive gibi bir bulut.

Yorumlar