Chat with us, powered by LiveChat

Android güncelleme eğitimi

“Hakkında” seçeneğini seçtikten sonra bir pencere açılacaktır. Android güncellemesi için yeni bir sürüm mevcutsa sistem güncelleme veya yazılım güncelleme...

ıstakını gondar

Android telefonlar nasıl güncellenir diye, Jetonar sisteminde birçok kişinin günlük olarak sorduğu bir sorudur. Elbette bu soru size soruldu, Android telefonlar nasıl güncellenir? Bu amaçla, Android telefonun sürümünü yükseltmek veya Android'i manuel olarak yükseltmek için programı indirebilirsiniz. Neyse ki, Android'i güncellemek kolaydır. Android güncellemesini kısa sürede görmek için önde gelen makaledeki adımları dikkatlice izlemeniz yeterlidir.

 

Android güncelleme eğitimi

 

Android'i güncellemeden önce sistem bilgilerini yedeklemesi

Android güncelleme ayarlarına bile gitmeden önce Android telefonunuzu veya tabletinizi koruma altına almalı ve verilerini yedeklemelisiniz. Genel olarak, Android'i güncellemek basit bir işlemdir ve sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Ancak bazen güncelleme sırasında sorun olabilir. Bu nedenle, olası riskleri ortadan kaldırmak için bilgilerin yedeği gereklidir. Sistemdeki ek RAM, PC'ler veya otomatik ayarlarla Android sistemi içindeki verileri ve bilgileri yedekleyin. Otomatik yedekleme yönteminde telefona uygulanan tüm şifreler ve ayarlar korunacak olup, işletim sistemi güncelleme işlemi başarılı olursa eski sürümün tüm ayarları yeni sürüme uygulanacaktır ve herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. sıfırla.

 

Genel Android güncelleme işlemi

Android telefonunuzun veya sisteminizin genel ayarlarını girin

Android güncellemesinin ilk adımında cihaz ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Ayarlar penceresine erişmek için telefonda yüklü olan uygulamalar arasında bulabilirsiniz. Genellikle farklı cep telefonlarında ve tabletlerde ayarlar dişliler şeklindedir veya açılır çubuğu bildirimler alanından sürükleyip ayarlar seçeneğini seçin. Android'in yeni bir güncellemesi olup olmadığı sadece telefonun kendisi tarafından belirlenebilir.

 

“Telefon Hakkında” seçeneğini seçin

Genellikle Android güncellemesiyle ilgili simgesi "Telefon hakkında" bölümünde veya tablet bölümüne yerleştirilir.

 

Sistem güncelleme seçeneğine seçin

“Telefon Hakkında” seçeneğini seçtikten sonra bir pencere açılacaktır. Android'i güncellemek için yeni bir sürüm varsa sistem güncelleme veya yazılım güncelleme seçeneğini seçmelisiniz. Bunu yapmak için, “şimdi kontrol (check now)” et düğmesine tıklayın. Telefonunuz mevcut en son güncellemeleri bulacaktır.

 

Cihazı yeniden başlatın ve güncelleme işlemini tamamlayın

Yazılım ve işletim sistemlerinin yeni sürümlerinin kullanılabilirliği geliştiricilere ve sağlayıcılara bağlıdır. Ama merak etmeyin. Yeni güncellemeler genellikle tüm cihazlar için mevcuttur. Güncelleme seçeneğini seçin ve bir süre sonra sisteminizin güncellenmesine izin verin. Tabletinizi veya cep telefonunuzu şarj etmenin de makul olması gerektiğini unutmayın. Daha fazla destek için Jetonar'daki uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar