Chat with us, powered by LiveChat

Telefon neden açılmıyor?

Telefonun açılmaması önemli bir sorundur ve pilde veya cihazın diğer bileşenlerinde hasar olduğunu gösterebilir. Telefonun açılmaması bir yazılım arızasından ....

ıstakını gondar

Telefonun açılmaması önemli bir sorundur ve pilde veya cihazın diğer bileşenlerinde hasar olduğunu gösterebilir. Bu nedenle bu konunun takibinin yapılması ve cep telefonunun açılmama nedenlerinin bir an önce tespit edilerek ortadan kaldırılması gerekmektedir. Telefonun açılmaması bir yazılım arızasından kaynaklanıyor olabilir; Ancak bazen sorun çok daha ciddidir ve parçaların parçalandığını gösterir. Bu yazımızın devamında size cep telefonunuzu açmamanızın en önemli nedenlerini ve tabii ki çözümlerini öğreteceğiz.

Telefonunuza yeni vurulduysa veya başka bir nedenle açılmıyorsa, en deneyimli mobil teknisyenlerin sorunu çözmek için size özel hizmetler sunabilmesi için Jetonar Kapsamlı Sistem'e bir mobil onarım talebi gönderin.

 

Telefon neden açılmıyor

 

Telefonun açılmama nedenlerin incelenmesi

Akıllı telefonlar genellikle pil arızası nedeniyle açılmaz. Yani telefonunuz kapanıyor ve darbeye veya ıslanmaya maruz kalmadan açılmıyorsa, pili zarar görmüş olabilir. Bu gibi durumlarda telefonun arkasını kontrol edin ve herhangi bir şişlik veya şişkinlik görürseniz cep telefonunuzun pilini hemen onarın veya değiştirin. Telefonunuz yakın zamanda ciddi şekilde hasar gördüyse veya su döküldüyse ve şimdi açılmıyorsa, kart yanmış, LCD arızalı olabilir veya devreler kopmuş olabilir. Bazen ekran bile zarar görür ve yanlışlıkla telefonun açılmadığını düşünürsünüz. Elbette güç düğmesi arızası, kart arızası veya yanması, devre hasarı ve IC'nin şarj edilmesi, sistem virüsü ve yazılım sorunları gibi diğer faktörler de telefonun açılmamasına neden olabilir.

 

Cep telefonunun açılmama sorununu çözümler

Telefonu şarj etmesi

Telefon açılmadığında yapmanız gereken ilk şey, şarj etmektir. Telefonunuz şarj olmadığı için açılmayabilir. Bu durumda sorunu şarj ederek çözebilirsiniz. Ancak telefon tamamen şarj olmuş ve hala açılmıyorsa başka yöntemleri denemekte fayda var.

 

Güç düğmesini onarım veya değişimi

Telefonun açılmama sorununu çözmenin bir diğer çözümü de güç butonunu onarmak ya da değiştirmek. Tabii bunu yapmadan önce güç düğmesinin gerçekten hasarlı olduğundan emin olmalısınız. Güvenli olup olmadığından emin olmak için güç düğmesini çeşitli aralıklarla basılı tutun. Bu düğmenin hasar gördüğünden eminseniz, tamir etmek veya değiştirmek için yetenekli ve deneyimli mobil tamircilerden yardım alın.

 

pili çıkartması

Telefonunuz eskiyse ve pil bağlantısı kesilmişse, pili çıkarmanız yeterlidir. Birkaç dakika sonra pili tekrar takın ve telefonu açın. Sorun devam ederse, sonraki adımlara geçmelisiniz.

 

Pil değişimi

Telefonunuzu açmama sebebinin pil arızası olduğundan eminseniz en kısa zamanda bu parçayı değiştirmelisiniz. Genellikle mobil pil tamir edilemez ve değiştirilmesi gerekir. Bunun saygın onarım merkezlerinde ve kendini adamış tamirciler tarafından yapılması gerektiğini unutmayın. Yeni pil orijinal olmalıdır; Aksi takdirde, telefon ciddi hasara maruz kalabilir. Jetonar'ın en deneyimli mobil tamir teknisyenleri, orijinal parça kullanırken, mobil akü değiştirme işlemlerini profesyonelce gerçekleştirmektedir.

 

Fabrika ayarları

Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa ve belirli bir donanım sorunu olmadığından eminseniz fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Ancak fabrika telefonu nasıl sıfırlanabilir? Bunu yapmak için kurtarma modunu kullanmanız gerekir. Telefonunuzu kurtarma moduna geri döndürmek için ses açma ve ses kısma düğmelerini aynı anda basılı tutmanız gerekir. Ardından güç tuşunu birkaç saniye basılı tutun. Tabii ki, bu farklı telefonlarda farklı şekilde yapılabilir. Marka logosunu görür görmez tüm tuşları bırakın ve art arda fotoğraf tuşuna birkaç kez basın. Kurtarma moduna girdikten sonra cihazı sıfırlayabilirsiniz.

Yorumlar