Chat with us, powered by LiveChat

Yazıcı biçimlendirici kartının onarımı veya değişimi

En iyi teknisyenleri göndererek 1 ila 24 saat yazıcı biçimlendirici kartı onarımı için onarım merkezi. Türkiye'nin her yerinde garantili formatter board tamiri

ıstakını gondar

Yazıcı formatlayıcı kartının onarılması ve değiştirilmesi çok önemlidir çünkü bu parça tüm yazıcı bileşenlerini kontrol eder ve bir sorun çıkarsa yazdırma işlemi yapılmayacaktır. İşiniz yazıcıyla çok uğraşacak şekildeyse, muhtemelen her biri cihazın bir parçasında bir sorun olduğunu gösteren çeşitli hatalarla karşılaşmışsınızdır. Bu hatalardan biri, yazıcı biçimlendirici kartının onarılması gerektiği konusunda sizi uyarır. Bu nedenle, size formatlayıcı kartının ne zaman onarılacağı veya yazıcı formatlayıcı kartının onarımının nasıl önleneceği sorulursa, bu makaleyi kaçırmayın.

 

Yazıcı biçimlendirici kartının onarımı veya değişi

 

Yazıcı biçimlendirici kartı neden onarılmalıdır?

Yazıcıdaki biçimlendirici kartı, aygıtın farklı parçalarını ve bölümlerini birbiriyle koordine eder. Ayrıca formatlayıcı, yazıcıya verilen komutları bir bilgisayara veya başka bir cihaza ihtiyaç duymadan yürütebilme özelliğine sahiptir. Örneğin, yazıcı üzerindeki kopyala düğmesine bastığınızda, komut tarayıcıya, yazıcıya ve fotokopi makinesine bir bilgisayara veya ağa ihtiyaç duymadan ve sadece biçimlendirici kartının gücü kullanılarak gönderilir. Biçimlendirici kartı USB girişlerini, LAN ağını, kablosuz ağı ve hatta hafıza kartı girişini kontrol eder. Aslında bu parça her alanda etkilidir. Bu nedenle, yazıcı biçimlendirici kartı onarımı çok önemlidir ve deneyimli profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

 

Yazıcı biçimlendirici kartının ne zaman onarmak gerekir?

Yazıcıyı bir USB kablosuyla dizüstü bilgisayara bağlarken, Unrecognized USB Device (Tanınmayan USB Aygıtı) hatasıyla karşılaşabilirsiniz, bu da aygıtın USB kablosunu tanıyamayacağı anlamına gelir. Bu durumda yazıcıyı bilgisayara bağladığınızda hiçbir şey olmuyor ve cihaz tanınmaz. Bu sorunu çözmek için önce USB kablosuna ve bağlantı noktasına gidin ve sağlıklı olup olmadıklarını kontrol edin. Sağlamlarsa, bu hata muhtemelen biçimlendirici kartındaki bir sorundan kaynaklanıyordur. Böyle bir durumda, yazıcı biçimlendirici kartı onarılmalı veya daha kötü durumlarda değiştirilmelidir.

Ağ bağlantı noktasının çalışmaması, bizi yazıcı biçimlendirici kartını onarma zamanının geldiği konusunda uyaran başka bir şeydir. Çünkü bu esnada bu parçanın hasarlı olduğunu varsaymalı ve bir an önce tamir ettirmelisiniz.

 

Yazıcı biçimlendirici kartı hasarının belirtileri nelerdir?

Biçimlendirici kartı arızasının en önemli belirtisi, yazıcının bilgisayarda veya dizüstü bilgisayarda tanınmamasıdır. Ağ bağlantı noktası çalışmıyor, yazıcı biçimlendirici kartını onarmak için başka bir uyarı işareti. Hatta voltaj dalgalanmasının ve buna bağlı oluşan hasarın, kartın IC'lerinin arızalanmasına ve yanmasına neden olması bile mümkündür.

 

Yazıcı biçimlendiricisinin bozulmasının sebepleri nelerdir?

Yazıcıya USB veya LAN üzerinden giren elektrik dalgalanmaları, formatlayıcı kartının arızalanmasının en önemli nedenlerinden biridir. Bu girişler doğrudan formatlayıcı kartına bağlı olduğundan ve bu nedenle içlerinde herhangi bir sorun olması bu önemli parçaya zarar verecektir. Yazıcı biçimlendirici kartını onarmadan önce, teknisyenler ve uzmanlar bu parçadaki hasarın nedenini belirlemek için bu girişleri kontrol eder.

 

Yazıcı biçimlendirici kartının hasar görmesi ve onarılması nasıl önlenir?

Başta formatlayıcı kartı olmak üzere çeşitli parçaların arızalanmasını önlemenin ana çözümlerinden biri, yazıcı için yüksek kaliteli bir elektrik koruyucu kullanmaktır. Elektrik koruyucu kullanılması, elektrik dalgalanmalarının cihaza zarar vermesini engellediği için, yazıcının formatlayıcı kartını onarmaya gerek yoktur. Ayrıca yazıcıda biriken elektrik yükünü topraklama konnektörü olan prizler kullanarak boşaltabilir ve çeşitli parçaların zarar görme olasılığını azaltabilirsiniz.

Ayrıca, periyodik yazıcı hizmetleri için özel çizelgeler şeklinde veya belirli sayıda yazdırılan sayfaya dayalı olabilen uygun bir programınız varsa, gelecekte ihmalden kaynaklanan sorun veya arızaların önüne geçebilirsiniz. yazıcı biçimlendirici kartı, kolay gelsin.

 

Yazıcı biçimlendirici kartını değiştirmek gerekli mi?

Formatlayıcı kartını teşhis etmek ve ana sorununu bulmak yüksek uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu nedenle, yazıcı formatlayıcı kartının onarımını kendi markası olan yazıcı onarım acentesine bırakmanızı öneririz. Aksi takdirde, yazıcı biçimlendirici için oluşturulan sorun, yaptığınız manipülasyonla çok daha kötü hale gelebilir ve iş, parçanın onarımını atlayacaktır. Bu durumlarda tek çözüm, çoğu durumda ekonomik olmayan parçanın değiştirilmesidir.

Yorumlar