Chat with us, powered by LiveChat

Garantili yazıcı baskı kafası onarımı

İşyerinde veya evde garantili uzman yazıcı baskı kafası onarımlarının temsili. Yazıcı kafasının orijinal parçalar ve modern teknolojilerle değiştirilmesi ...

ıstakını gondar

Kafa, yazıcının mürekkebi yazmasına, püskürtmesine veya basmasına izin veren dahili bir parçasıdır. Bu kısım, devreleri ve elektrikli püskürtme uçlarını içeren ve yazıcı mürekkebine doğrudan erişimi olan ana parçalardan biridir. Kafa mürekkep püskürtmeli yazıcılar içindir. Mürekkep kartuşlarını yerleştirir ve yazıcının veya bilgisayarın ana işlemcisinden yazdırma talimatlarını alır. Ama kafa bozulunca ne oluyor, yazıcı kafasını tamir etmemiz veya yazıcı kafasını değiştirmemiz gerekiyor ve kafa yazıcısı nasıl tamir ediliyor? Bizimle kal.

 

Garantili yazıcı baskı kafası onarımı

 

A’dan Z’ye kadar yazıcı kafası onarımı

Bir yazıcı kafasının tamiri söz konusu olduğunda, birçok kişi parçaların tek tek sökülüp onarılması gerektiğini düşünüyor. Ama aslında bu, kafanın açılması, temizlenmesi ve mürekkebin tıkadığı oyukların ve deliklerin açılması anlamına gelir. Kartuşların kafadan nasıl düzgün bir şekilde çıkarılacağı ve ardından kafanın kendisinin yazıcının içinden nasıl çıkarılacağı çok önemlidir. Bazen bunu yapmak kolaydır, bazen yapmak kolay değildir ve önce durumun kilidini açmanız gerekir.

Jetonar Kapsamlı online bir uzman onarım merkezi, yazıcı kafası bozulursa, tek yapmanız gereken Jetonar sitesine kaydolmak ve kötü bir yerde onarım talebinde bulunmak. Jetonar uzmanları çok hızlı bir şekilde istenilen yere sevk edilecek ve garantili onarımlar yapacaktır.

 

Yazıcı baskı kafasını onarmak için yazıcı kafasının çıkarılması

Yazıcınızın kilidi açıksa, kartuşları tek tek çıkarmak için başlığı çıkarın ve ardından başlığın kendisini yavaşça çıkarın. Ancak durum kilidi etkinse, önce yazıcıyı açmanız ve tam kafa hareket ederken aygıtın fişini çekmeniz gerekir. Başlığı cihazdan çıkarmanın çok önemli bir işlem olduğunu ve en ufak bir hatanızın kafa kırılmasına neden olabileceğini unutmayın. Bu nedenle yeterli bilgiye sahip değilseniz, yazıcı kafanızı kendiniz tamir etmemenizi öneririz.

 

Yazıcı baskı kafası nasıl onarılır

Kafayı çıkardıktan sonra, şimdi yazıcı kafasını tamir etme zamanı. İyice kontrol etmeniz ve deliklerin ve oyukların içindeki tıkanıklıkları aramanız gerekir. Bu delikleri fazla mürekkepten temizlemeniz gerekir. Bunu yapmak için bir su ve alkol çözeltisi ve uygun bir peçete veya havlu kullanabilirsiniz. Kanalları temizledikten sonra, birkaç dakika sonra açıldıklarını fark edeceksiniz. Ardından kafayı açık havaya çıkarın ve iyice kurumasını bekleyin. Sonra kafayı yavaşça yerine koyabilirsiniz.

Ancak kafa yazıcınızdan çıkmıyorsa ve durum kilidi aktif ise yazıcı kafasının tamiri daha zahmetli ve tehlikeli olacaktır. Yukarıda anlatıldığı gibi cihazı açın ve kafa hareket ederken cihazı kapatın. Artık yazıcı kafasını suya ve alkole batırılmış bir bezle nazikçe temizleyebilirsiniz.

 

Yazıcı baskı kafası değiştirilmesi

Yazıcı kafalarının iç yapısı çok karmaşık ve hassastır. Ortam sıcaklığındaki ani bir değişiklik performanslarını doğrudan etkileyecek şekilde. Yazıcı kafasını tamir ederken delik ve oluk açamadığınızı ve temizleme işleminin düzgün çalışmadığını fark ederseniz, yazıcı kafanızı değiştirme zamanı gelmiştir. Tabii ki, yine de yazıcınızı bir uzmana götürmenizi ve değiştirmeye çalışmadan önce kapsamlı bir temizleme işlemi yapmasını sağlamanızı öneririz. Bunun için Jetonar da dahil olmak üzere ülkedeki yetkili servislere başvurabilirsiniz.

Yorumlar

onarım ön istek formu