Chat with us, powered by LiveChat

İPhone'u ön yükleme yapmaması

DFU modunu kullanarak, Apple telefonunun önyükleme yapmak sorununu çözebilir. Bu yöntem, iPhone'u başlatmama sorununu çözmek için çok etkili olabilir ...

ıstakını gondar

iPhone'lar özel bir yazılım ve donanım yapısına sahiptir. Bu nedenle, diğer akıllı telefonlara benzeseler bile sorunları genellikle farklıdır ve herkes bu cihazları tamir edemez. Her türlü Apple cep telefonu onarım seçeneği arasında bu cihazların zahmetli sorunlarından biri de iPhone'u açamama sorunudur. iPhone kapatma sorunu çeşitli nedenlerle aranabilir. Telefon yazılımının ve donanımının çeşitli bölümlerindeki arızalar ve sorunlar, cihazın önyüklemesinde sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, iPhone'un açılmama sorununu gidermek için nedenlerini ve çözümlerini burada incelemek istiyoruz. Jetonar, online bir onarım merkezi olarak, çeşitli sorunları çözmek için bu cihazların kullanıcılarına kaliteli ve istediği adreste hizmetler sunabilmektedir.

 

İPhone'un önyükleme yapmaması ne anlama geliyor?

Telefonun önyükleme sorunu olduğunda, aslında cihaz kilitleniyor. Bu durumda cihaz üretici logosuna kilitlenir ve çalışması durur. Telefon bu modda kapalıdır ve onunla hiçbir şey yapılamaz. Düğmelerin hiçbiri çalışmıyor ve cihaz ekranında yalnızca üretici logosu görüntüleniyor. Bu şekilde, iPhone'un açılmama sorunu pratik olarak cihazı işe yaramaz hale getirir ve onunla hiçbir şey yapılamaz.

 

Apple telefonun açılmamasının nedenleri nelerdir?

Dediğimiz gibi iPhone'u kapatıp üreticinin logosunu kilitleme sorunu çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Çoğu durumda, uzmanlar telefonu başlatma sürecindeki sorunu cihazı jailbreak yapmaya bağlar. Bu, Apple telefon kullanıcılarının cihazlarındaki Apple ve iOS kısıtlamalarını aşmak için kullandıkları bir işlemdir ve bu, bazı durumlarda sorunlu olabilir. Öte yandan, bazıları bu durumda telefonun düzgün şekilde kapatılmadığına inanıyor. Kötü amaçlı programları kullanmak ve yüklemek, iPhone'un önyükleme yapmamasının bir başka önemli nedenidir, bu da kurulum ve yürütmeden sonra telefon önyükleme işleminin bir bölümünde takılır ve bu nedenle kilitlenir. Yazılım hataları ve bazı donanım arızaları, iPhone'un açılmasının diğer nedenleridir. En önemli donanım nedenlerinden biri, telefonun güç devresinde veya sabit diskinde bir arıza ve sorun olmasıdır.

 

İphon’un kapatma sorun giderme çözümleri

Telefon üreticinin logosuna takıldığında bu sorunun çözülmesi için öncelikle bu sorunun neden oluştuğunun belirlenmesi gerekiyor. Sonuç olarak, iPhone'un açılmaması sorununun yazılımdan mı yoksa donanım arızalarından mı kaynaklandığına bağlı olarak, uygulama çözümleri farklıdır. İşte iPhone'un açılmama sorununu çözmenin bazı etkili yolları aşağıda inceleyeceğiz.

 

iPhone'u yeniden başlatın

Burada, iPhone'u yeniden başlatmak, Yeniden Başlatmaya Zorla (Force Restart) anlamına gelir. Bu yöntem aynı zamanda donanımdan yeniden başlatma veya donanımdan yeniden başlatma olarak da adlandırılır ve tıpkı iPhone'un önyükleme sorunu yaşadığında olduğu gibi, telefonun açılmadığı ve düzeltmenin takılıp açılmadığı durumlarda kullanılır. Bu yöntemde iPhone modeline bağlı olarak telefon üzerindeki fiziksel tuşları kullanmanız ve aynı anda basılı tutup basarak telefonu yeniden başlatmanız gerekiyor. Bu basit çözüm, çoğu durumda iPhone'u başlatmama sorununu çözmek için etkilidir.

 

Kurtarma modunu kullanarak iPhone kapatma sorununu düzeltmesi

Bu yöntem, çoğu yazılım hatasını düzeltmek için etkilidir. Bu, aygıtın kilitlenmesine veya açılmamasına neden olan çeşitli yazılım sorunlarını gidermek için Apple tarafından sağlanan bir seçenektir. Bu yöntemi kullanmak için, önyükleme yapmama sorununu gidermek için iPhone'unuzu bir PC sistemine bağlamanız gerekir. Ardından, iPhone'un tescilli yazılımı iTunes'un yardımıyla telefonu kurtarın ve olası sorunları düzeltin. Bu yöntemi kullanmak için sistemdeki iTunes yazılımının en son sürümünü kullanmanız gerekir. Öte yandan, telefonun bir kablo yardımıyla bilgisayara bağlanması gerekir. Son olarak, kurtarma sayfasına eriştikten sonra, güncelleme veya geri yükleme seçeneklerinden birini seçebilir ve olası yazılım sorunlarını ve hatalarını düzeltebilirsiniz.

 

DFU modunu kullanarak Apple telefonun önyükleme yapmama sorunu çözümü

Apple, kullanıcıların iPhone karartma sorununu kurtarması ve düzeltmesi için başka bir seçenek sunmuştur. Bu durumda DFU Modu da kullanılabilir. Bu yöntem, özellikle iPhone'un önyükleme yapmama sorununu çözmek için çok etkili olabilir ve iTunes, önyükleyiciyi yüklemeye gerek kalmadan kullanılabilir. Bir önceki yöntemde olduğu gibi sistemde iTunes'un en son sürümü yüklü olmalı ve telefon bir kablo ile bilgisayara bağlanmalıdır. DFU moduna girdikten sonra, istediğiniz iPhone'u kurtarmak ve düzeltmek için fabrika ayarlarına dönmek veya bir yedekleme dosyasını geri yüklemek için seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Doğal olarak telefonu sıfırlarken tüm veriler, ayarlar ve uygulamalar silinecek ve telefon fabrika varsayılan ayarlarına dönecektir. Son olarak, telefonun basit bir şekilde yeniden başlatılmasıyla, genellikle üreticinin logosuna telefonun kilitlenmesi sorunu çözülür ve iPhone'un kapanma sorununu karşılaşmayacaksiniz.

 

Apple cep telefonu başlatmama sorununu gidermek için güvenli modu kullanılması

Kilitlenen iPhone'u düzeltmek için kullanılabilecek başka bir mod güvenli moddur. Bu durumda cihaz, diğer kötü amaçlı yazılımlar ve programlar olmadan yüklenecek ve hiçbir şey telefonun açılmasını engelleyemeyecektir. Ayrıca birçok yazılım hatası güvenli modda tespit edilip düzeltilebilir. Bu moda girmek için, telefonu kapatıp açmak için güç ve ana sayfa düğmelerini aynı anda on saniye basılı tutun ve ardından aynı anda telefonu açın ve Apple logosunu görüntüleyin, telefon kilidini yükseltmek için vol + düğmesine basın. Bu durumda, iPhone'un açılmaması sorununun nedenini kontrol edebilir ve mümkünse düzeltebilirsiniz. Uyumsuz ve kötü amaçlı programlar genellikle iPhone'u kapatma veya telefonun önyükleme döngüsünü kapatma sorununa neden olur ve bu sorun, bunları kaldırarak ve iPhone'u yeniden başlatarak çözülebilir. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, güvenli mod öğretici makalesinden yardım alabilirsiniz.

 

Telefonunuzu şarj edin

iPhone'unuzun açılmamasının nedeni telefona su girme sorunu değilse, muhtemelen şarjı bitmiştir. Yapmanız gereken ilk şey telefonu şarj etmek. Telefona dokunduktan hemen sonra şarj cihazını açmaya çalışmayın. En az 10 ila 15 dakika şarj olmasına izin verin, ardından açın. Ayrıca, eski bir iPhone kullanıyorsanız pili zarar görmüş olabilir ve artık şarj tutamayabilir veya yeniden şarj edemeyebilirsiniz. Bu yüzden cihazı daha uzun süre şarj edin.

 

Su giren iPhone'unuzu kurutun

iPhone'unuz yanlışlıkla ıslanır ve aniden kapanırsa, iPhone'unuzu önyüklemede sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumlarda, telefonunuzu hiç açmaya çalışmayın. Her şeyden önce, telefonunuzu iyice kurutmanız gerekir. Dış çerçeveyi kurulayın ve uygun bir havluyla sergileyin. Ardından, dahili bileşenlerin iyice kurumasını sağlamak için telefonu 48 saat açık havada bırakın. Hızlandırmak için elektrikli süpürge de kullanabilirsiniz. Sadece kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmamaya veya telefonunuzu bir pirinç çuvalı içine koymamaya dikkat edin!

 

Yazılımı kullanarak Apple cep telefonu başlatmama sorununu düzeltmesi

İPhone kapatma sorununu çözmek için daha eksiksiz yöntemler de kullanılabilir. Bu yöntemlerde, özellikle Apple telefonlar için kullanışlı olan iPhone sorununu çözmek için bir dizi özel yazılım kullanılmaktadır. Özellikle yukarıdaki diğer yöntemler iPhone'un açılmama sorununu çözemediğinde, bu yazılımlar iPhone'u kurtarmak için kullanılabilir. Bunlara Dr.Fone iOS Sistem Kurtarma ve Tenorshare ReiBoot dahildir. Örneğin, Tenorshare ReiBoot yazılımı, iPhone'un önyüklemesini engelleyebilecek tüm sorunları tanımlayabilir ve düzeltebilir. Kullanmak için yazılımı indirip sisteme kurmanız ve ardından iPhone'u bir kablo ile bilgisayara bağlamanız ve programı kullanarak telefon sorunlarını çözmeniz yeterlidir.

Yorumlar

onarım ön istek formu