Chat with us, powered by LiveChat

PlayStation 4'ün internete bağlanmama sorununu çözmesi

PlayStation 4'ün internete bağlanmamasıyla ilgili sorunların çoğu Wi-Fi'de meydana gelir. Ancak bazen bu, LAN kablosuyla olabilir. Bağlanmak için...

ıstakını gondar

PS4'ün internete bağlanmaması, birçok kullanıcının karşılaşabileceği yaygın sorunlardan biridir. Bu sorunla karşılaşmanız durumunda online oyun deneyimi yaşamanız ve oyun indirmeniz, güncellemeniz ve satın almanız mümkün olmamaktadır. Ama nedenini bilmek için bizi daha fazla takip edin.

 

PlayStation 4'ün internete bağlanmama sorununu çöz

 

PS4'ün bir LAN kablosuyla İnternet'e bağlanmaması

PlayStation 4'ün internete bağlanmamasıyla ilgili sorunların çoğu Wi-Fi'de meydana gelir. Ancak bazen bu, LAN kablosuyla olabilir. Bağlı olduğundan emin olmak için kabloyu dizüstü bilgisayara bağlayın ve bağlı olduğundan emin olun.

Kablo düzgünse, yönlendiricideki LAN bağlantı noktasının hasar görmüş olması mümkündür. Bu şekilde kabloyu router üzerindeki başka bir porta bağlayarak sorunu çözmeye çalışın. Ayrıca, LAN bağlantı noktasında toz varsa, sorunları önlemek için önce temizleyin.

 

PS4'ün internete bağlanmama nedenlerini inceleme ve sorunu çözmesi

Profesyonel oyun tutkunlarının PlayStation 4'ün internete bağlı olmadığı zamanlarda hatırladığı en önemli şey, konsolun modeme bir kablo ile bağlanması gerektiğidir. Ancak bazen konsol modemden uzaktadır ve Wi-Fi ile bağlanması gerekir. Bu süreçte aşağıdaki yöntemlerle çözülebilecek sorunlar olabilir:

 

Konsolu ve modemi yeniden başlatılması

PS4'ün internete bağlanamaması sorunuyla karşılaşırsanız, önce konsolu ve yönlendiriciyi yeniden başlatmanız gerekir. Sorun geçiciyse, bunu yapmak kesinlikle sorunu çözecektir. Ancak sorun ciddiyse, başka yollar seçmelisiniz.

Modemi yeniden başlatmak için güç düğmesine basın ve yaklaşık 10 saniye bekleyin ve ardından açın. Modem başladıktan sonra konsola gidin ve PS butonuna basarak ve Power kısmında Restart PS4 seçeneğini seçerek konsolu yeniden başlatın ve sorunu giderin.

 

 

PlayStation 4 ağını test etme

Bir sonraki adımda, PS4'ün neden İnternet'e bağlanmadığını öğrenmek için konsolun kendi ağ test aracını kullanabilirsiniz. Bu aracın yardımıyla, sorunun tam olarak ne olduğunu öğreneceksiniz. Bunun için önce Ayarlar'a gidin ve ardından Ağ'ı seçerek İnternet Bağlantısını Test Et'i seçin.

Bu aşamada bağlantınız aşağıdaki gibi 3 kısımda kontrol edilir:

  • IP Adresi Al

Konsol, yönlendiriciden IP adresini başarıyla aldığında Başarılı mesajı görüntülenir. Aksi takdirde, konsolu yönlendiriciye bağlamak mümkün değildir.

  • internet bağlantısı

Bu, konsolun İnternet erişiminin olup olmadığını gösterir. Başarılı mesajı görüntülenmezse, yönlendirici ve İnternet ile ilgili bir sorun vardır.

  • Play Station Ağ Oturumu Açma

Bu, PSN ağına erişiminizi kontrol edecektir. Başarısız mesajı görüntülendiğinde, PSN ağının İnternet servis sağlayıcısı tarafından engellenmiş olması mümkündür.

Bu adımları başarılı bir şekilde yaptıysanız konsolunuz herhangi bir iletişim sorunu ile karşı karşıya değildir.

 

Yönlendiricinin ağ adını ve parolasını kontrol etme

Konsol yönlendiriciye bağlı değilse, IP Adresi Al testinde başarı mesajı görüntülenmez. Bu durumda PS4'ün internete bağlanamamasının nedeni ağ bilgilerinin doğru girilmemiş olmasıdır. Bu amaçla, ağa yeniden bağlanmalısınız.

  • Bu yüzden önce Ayarlar'a gidin ve ardından Ağ'ı tıklayın.
  • Bundan sonra, İnternet Bağlantısını Kur'u seçin.
  • Ardından Wi-Fi Kullan'a dokunun.
  • Ve son olarak Kolay'ı seçerek ağa bağlanın.

PS4'te gizli bir Wi-Fi'ye bağlanmak istiyorsanız, SSID'de Manuel Olarak Ayarla'yı seçmeniz ve istediğiniz adı manuel olarak girmeniz gerekir. Ancak bir kabloyla bağlanmayı düşünüyorsanız, İnternet Bağlantısını Kur bölümünde Wi-Fi Kullan yerine LAN Kablosu Kullan'ı seçin.

Bu bölümde şifreyi doğru girdiğinizden emin olun. Çünkü PS4'ün internete bağlanamama sorunlarının çoğu yanlış şifre girişidir. Tüm bu öğeler doğru girilirse, sorun İnternet servis sağlayıcısının DNS adresi olabilir. Böylece başka bir şirketten yardım alabilirsiniz.

 

PSN ağının çevrimiçi olup olmadığını kontrol etme

PS4'ün internete bağlanamama sorunuyla karşılaşırsanız sorun sizde olmayabilir. PSN ağı bazen arıza nedeniyle saatlerce kullanılamayabilir. Özellikle PlayStation Network Sign-In testi başarılı olmadığında.

PSN ağının konsolda çevrimiçi olduğundan emin olmak için Ayarlar'dan Ağ bölümüne gidebilir ve ardından PSN hizmetinin etkin olup olmadığını öğrenmek için PlayStation Ağ Hizmetlerinin Durumunu Görüntüle'yi seçebilirsiniz. Aktif değilse, Sony'nin sorunu çözmesini beklemelisiniz.

Yorumlar

onarım ön istek formu