Chat with us, powered by LiveChat

PS5'ten USB'ye fotoğraf ve video aktarması

PS5 fotoğraflarını ve videolarını USB'ye aktarmak çok basittir. USB flash sürücünüzün PS5'e göre biçimlendirildiğini göz önünde bulundurmalısınız. Yani herhangi ...

ıstakını gondar

Konsollardaki veya PC'deki oyun hayranlarının yan eğlencelerinden biri, fotoğrafları ve videoları PS5'ten USB'ye aktarmak ve bunları sanal alanda diğer oyuncularla yüz yüze paylaşmaktır. Fotoğrafları ve videoları PlayStation 5'ten USB'ye aktarmak çok basit bir işlemdir. USB flash sürücünüzün doğru şekilde biçimlendirildiğini ve PS5 ile uyumlu dosya sistemiyle uyumlu olduğunu unutmayın. Bu nedenle herhangi bir şey yapmadan önce flash formatınızı FAT32 veya exFAT olarak değiştirin. Bir sonraki nokta, USB flash sürücünün kapasitesidir. 4K çözünürlüğü göz önüne alındığında, küçük dosya boyutlarıyla karşılaşmayı beklememelisiniz. Bu nedenle, çevrimiçi olarak yüklemeden önce dosyaların boyutunu küçültmeniz gerekebilir. Aşağıda PS5 fotoğraflarını ve videolarını USB'ye aktarmanın görüntü kayıt adımlarını anlatacağız.

 

PS5'ten USB'ye fotoğraf ve video aktarması

 

PS5'ten USB'ye fotoğraf ve video aktarmasının adımları

PS5 fotoğraflarını ve videolarını USB'ye aktarılması için PlayStation 5 ana ekranına dönmek için oyun kolundaki Playstation düğmesine dokunun. Ardından Medya Galerisine girin. Bazen Medya Galerisine Oyun Kitaplığı menüsünden erişilebilir.

Şimdi USB flash sürücüyü PlayStation cihazına bağlayın. USB'nizin FAT32 veya exFAT biçimiyle biçimlendirilmesi gerektiğini unutmayın.

PS5 fotoğraf ve videolarını USB'ye aktarmanın bu aşamasında istediğiniz dosya veya dosyaları seçin ve MENÜ (≡) düğmesine basarak açılır menüden USB Sürücüye Kopyala seçeneğini seçin ve X düğmesine basın. Dosyayı aktarmayı onaylamanızı isteyen bir mesaj görüntülenecektir. Kopyala düğmesini seçin ve X düğmesine basın.

Sonraki mesaj, aktarım işleminin tamamlandığını ve USB flash sürücüdeki kopyalanan dosyaların adresini gösterir.

 

Aynı anda birden fazla dosyayı kopyalamak için ne yaplamıyız

PS5 fotoğraflarını ve videolarını USB'ye aktarmak üzere aynı anda birden fazla dosya seçmek için Medya Galerisi'nde menü düğmesine (≡) basın ve Birden Çok Öğe Seç seçeneğini seçin. Seçilen dosyalar bir onay işaretiyle işaretlenir. Şimdi ekranın alt ve sağ tarafında bulunan üç nokta (...) simgesine tıklayın ve USB Sürücüye Kopyala seçeneğini seçin. Ve yukarıda açıklandığı gibi adımları izleyin.

 

Oyunun videosunun kaydetmesi veya oyun sahnelerinin fotoğraflarını çekmesi

PS5 fotoğraflarını ve videolarını USB'ye aktarmadan önce oyun ekranınızın bir videosunu veya fotoğrafını çekmeniz gerekir. PS5'te video kaydetmek veya oyun ekranının fotoğrafını çekmek için oyun kategorisindeki Paylaş düğmesine basmanız gerekir. Bu düğmeye basarak, size aşağıdakileri içeren üç seçenek sunulacaktır:

  • son oyunu kaydet: kısa bir video klibi (15 ila 30 saniye) veya oyunun son bir saatini kaydedin.
  • ekran görüntüsü al: Oyun ekranının ekran görüntüsünü kaydedin.
  • yeni bir kayıt başlatın: cihazdaki düğmeye basıldığında olan her şeyin bir videosunu kaydedin.

İstediğiniz seçeneği seçin ve videoyu veya fotoğrafı kaydettikten sonra dosyalarınıza erişmek için Medya Galerisi'ne gidin.

Yorumlar

onarım ön istek formu