Chat with us, powered by LiveChat

İPad tablet tamiri

Apple tableti onarımı, diğer markalar gibi hasarın şiddetine bağlı olarak nispeten pahalıdır, özellikle bir parçanın değiştirilmesi gerekiyorsa bu fiyat daha ...

ıstakını gondar

İPad onarımı için özel ve uzmanlık tecrübe gerekir, ve Jetonar’da ki teknesiyenler bu duruma tamamen hakimler. Apple tabletlerinde sorun giderme ve onarım yapan bir tamirci, iOS işletim sistemini ve Android ile olan farklarını tam olarak bilmelidir. iPad'in teknisyenin, diğer tabletlerden bilmesi gereken bazı donanım özellikleri vardır. Fakat eğer tabletinizin tamiri için Jetonar’I seçtiyseniz bu durumda herhangi bir endişeniz olmamalıdır. Ekip arkadaşlarımız iOS tablet tamirinin tüm detaylarını ve hassasiyetlerini biliyorlar ve onarım sürecinde kullanıyorlar.

 

Ücretsiz olarak tablet onarımı talep oluşturmak

 

Ücretsiz olarak tablet onarımı talep oluşturmak

Onarım talebinizi Jetonar sisteminde en kısa zamanda ve tamamen ücretsiz olarak oluşturabilmeniz de biliyor muydunuz?

Yapmanız gereken tek şey Jetonar resmi web sitesini girip ve tablet onarım linkini tuşlamaktır. Belirlenen alanlarda cihazın modeli ve markasını seçip ve açıklama kısmında tabletin sorunlarını not olarak bırakabilirsiniz. Bir sonraki aşamada başvuru tuşunu tıklayarak teknisyenlerimiz en kısa zamanda sizinle irtibata geçerek iPad onarımı için gerekli işlemleri başlatacaklar.

 

İPad onarımı maliyeti

Apple tableti onarımı, diğer markalar gibi hasarın şiddetine bağlı olarak nispeten pahalıdır, özellikle bir parçanın değiştirilmesi gerekiyorsa bu fiyat daha da arttıracaktır. ِDonanım onarım pahalı maliyetine rağmen, yazılım sorunların giderilmesi o kadar da pahalı değildir. Cihaz, teknisyenlerimiz tarafından inceledikten sonra, hasar görmüş olan parçaların tamiri veya değiştirilmesinin maliyeti tahmini olarak belirlenir. Bazen onarım esnasında bir parçanın değiştirilmesi tespit edilir, bu durumda iPad'in onarım maliyeti artar ve yeni parçanın fiyatı nihai maliyette eklenecektir.

 

Jetonar’a Apple tableti onarımı hakkında soru sorun!

İPad onarımı hakkında aklınızda kalan sorular mı var? artık bu sorulara cevaplamak için evden çıkmanıza gerek kalmadı. Jetonar tüm sorularınızı yanıtlamak için yanınızdadır. Bu servisten yararlanmak ve sorunlarınızı Online olarak yanıt alabilmek için jetonar websitesine üye olmanız yeterlidir. Paylaşılan soru Birgül teknisyenlerimiz tarafından incelenip ve en uygun ve doğru cevap sizinle paylaşır. Buna rağmen cihazın sorunu çözülmedi iseniz, sitemizde onarım talebi oluşturup ve gerekli hizmeti ülkenin en büyük onarım merkezinden alabilirsiniz.

 

makale önerisi : Tablet onarımı

 

Jetonar’rda onarım hizmetleri

Jetonar’ın iPad onarım hizmetinde tüm işlevsel sorun gidermeleri dahil olmaktır. Bu merkezin sunulduğu en önemli hizmetlerden, Ekran tamiri ve değişimi, pil değişimi, kart değişimi ve tamiri, şarj kablo tamiri, şarj soketi değişimi, iOS güncelleme, iPad geri yükleme adımları, home ve güç tuşlarının tamiri ve değişimi, Apple tablet sensörlerinin değişimi, yazılım ayarları, cihazin kitlenmesi sorunun gidermesi, çökme ve donma sorunları vb., Bluetooth arızalarının giderilmesi, Apple ID sorunlarının yapılması ve giderilmesi ve benzeri önlemler bahsedebiliriz.

 

iPad anakart tamiri

Ana kartın yetkili merkezlerde tamir olmayan veya acemi teknisyenler tarafından onarıldığı nedeniyle tabletin artık tamamen arızalı kaldığını birçok kez karşılaştık. Fakat Jetonar’da bu tarz durumlarla aska karşılaşmayacaksınız. Bu merkezde İPad’ın kartı tamiri, gelişmiş aletler, orijinal parçalar ve deneyimli teknisyenler tarafından yapılır. Jetonar ekiplerimiz, anakart ve bileşenlerinin (transistör, kondansatör, direnç vb.) durumunu inceledikten sonra kartı onarmaya veya yeni bir parça kullanmaya karar verir. Tabii ki, çoğu durumda ana kartı yeni bir parçayla değiştirmek daha güvenlidir.

 

iPad anakart tamiri

 

iPad’in ekran değişimi

Tablet ekranı herhangi bir nedenle kırıldıysa veya hasar gördüyse, jetonar profesyonel ekipler tarafından cihazın ekranın değişimi için tüm koşullar sağlanmıştır. Apple tabletin ekranı değişimi yalnızca LCD’nın kırılması veya cihazın nem. Rutubet veya suya maruz kalma durumunda değiştirilir. Genellikle bu durumda dokunmatık da çalışmadığı için ekran ile değiştirilir. Yeni ekranın orjinal olması önemli faktörlerden birisidir. Aksi takdirde yeni ekran tablete sığmayacaktır ve ayrıca diğer parçaları da tehlikeye atar. Jetonar bu konuya çok önem vererek değişimi için sadece orijinal parçaları kullanır.

 

iPad’in ekran değişimi

 

İPad’in sabit disk (hard disk) onarımı

Tabletiniz sürekli kilitleniyorsa, yeniden başlatılıyorsa ve aniden kapanıyorsa büyük ihtimal sabit disk hasar görmüştür. Bu durumlarda sabit diskin onarılması gerekmektedir. Onarım birimindeki uzmanlarımızın önceliği cihazın onarılmalıdır. Fakat bazen hasarın şiddetin çok büyük olduğu için neredeyse diskin tamiri mümkün değildir. Bu aşamada sabir diskin saklanan bilgileri göz önüne bulunarak cihazin parçasi yeni parça ile dğiştirilir.

 

İPad’in sabit disk (hard disk) onarımı

 

iPad’in şarj devresi onarımı

Bazen iPad’in şarj devresi hasar görmüş nedeniyle cihaz şarj edilemiyor ve bu durumda bu parçanın tamiri gerekiyor. Bazen de iPad'in aniden kapanması bile şarj devresinin hasar gördüğünden kaynaklanabilir. Hasarın şiddetine bağlı olarak parçanın onarılması veya değiştirilmesi gerekir. Gerçi bu durumda herhangi bir önlem tecrübeli teknisyenler tarafından yapılmalıdır. Teknisyen cihazi, doğru ve prensipte olarak tamir edebilmek için bu bölümün şemasına tamamen aşina olmalıdır. Bu parçayı onarmak için birçok bağlantıyı açılıp ve kapatılması gerekir ve onarım sürecindeki orataya çıkan hatalar tabletin daha fazla hasarlı olmasını neden olabilir. Bu nedenle, şarj devresini onarmak veya değiştirmek için deneyimli Jetonar ekiplerinden destek almak en iyisidir.

 

iPad’in şarj devresi onarımı

 

İPad’in dokunmatik panelin Onarımı

Tabletin dokunmatik paneli, farklı ve çeşitli yazılım ve donanım nedenleriyle arızalanabilir ve düzgün çalışmayabilir. Bazen bu panelin tamamen devre dışı bırakılır ve dokunmatik komutların hiçbirini yürütemeyebilir. Bu durumda panelin onarımı veya değişmesi gerekebilir. Tabi ki bazen ayarların bozulması ve benzeri dokunmatik panelin arızalanmasına sebep olur, ki bu durumda ayarların değiştirilmesi gibi önlemlerle sorun çözülebilir. Dokunmatik paneli inceledikten sonra onarılırı veya değiştirilir. Ayrıca, olası tüm yazılım hataları ve sorunları araştırılacak ve düzeltilecektir. Buna dikkat etmeniz gerekir, dokunmatik paneli ve ekranın birbirine bağlı olması nedeniyle dokunmatik panelin değiştirilmesi gerekiyorsa LCD'nin de tamamen değiştirilmesi gerekir. Buna benzer durumlarda cihazin parçalarının değişimi için sadece ve sadece orijinal numune ile çalıştığımızı size garanti veriyoruz.

 

İPad’in dokunmatik panelin Onarımı

 

iPad pilini değişimi

Önceden cihazın kapağını açarak pilin değiştirilmesi mümkündü. Ne yazık ki, günümüzde bu imkan tabletler için artık mümkün değildir ve sadece bir iPad onarım teknisyen tarafından yapılabilir. Bu nedenle, bir iPad kullanıcısıysanız ve cihazınızın pilini değiştirmeniz gerekiyorsa, jetonar sitesinde bir onarım talebi oluşturmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde, İPad’in pili mümkün olan en kısa sürede değiştirilecektir. Bu hizmet için sadece Jetonar sitesine girip gerekli bilgileri girdikten sonra İPad’in pili değiştirmesi için talep oluşturmanız yeterlidir.

 

iPad pilini değişimi

 

Esnek düz kablo onarımı

Esnek düz kablonun arızalı olduğunu gösteren önemli faktörlerden kesilen veya bağlanmayan görünüdür. Fakat bu kablonun arızalı olduğundan emin olabilmek için İPad bir teknisyen tarafından incelenmelidir. Bu arızanın ortaya çıkan sebebi tabletin düşürmesi veya suya maruz kalmasıdır. Elbette bazı durumlarda bu sorunların cihazın kapağının yanlış açılmasından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Ancak Apple tabletinizin esnek düz kablosu hasar gördüyse yapılan tek şey bu parçanın değiştirmesidir. Bu kablonun (FCC) değiştirerek muhtemelen görüntüdeki problemler çözülecek ve tabletiniz eski kalitesine kavuşacaktır. Bu konu hakkında Jetonar’daki teknesynlerle irtibata geçebilirsiniz.

 

Esnek düz kablo onarımı

 

makale önerisi : Asus tablet onarımı

 

iPad donma sorunun gidermesi

iPad'in dondurulması, cihazın artık dokunmatik komutlarına yanıt vermediği ve ekranın aynı durumda kaldığının anlamına gelir. Genel olarak, bu sorunun hem donanımsal hem de yazılımsal nedenleri olabilir. Öyleyse cihazınıza son birkaç gün içinde hasar gördü mü diye dikkat edin, örneğin cihaz elinizden düştü mü?. Belirli bir programı çalıştırırken donma sorunu ortaya çıkıyor mu? Bu durumlara dikkat etmek, temel nedeni belirlemeye ve tabletin donma sorununu çözmeye yardımcı olacaktır. iPad onarım uzmanlarının sürekli önerilen yöntemlerden birisi cihazın yeniden başlatmaktır. Yani tabletiniz donmuşsa, yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz. Sorun devam ederse, cihazınızı bir iPad onarım uzmanına göstermeniz en iyisidir.

 

iPad donma sorunun gidermesi

 

Apple iPad'i onarmak için Jetonar ekipmanları

Jetonar’da İPad’in onarmak için en gelişmiş aletler kullanılır. Tabletin gövdesini ve farklı kısımlarını açıp kapatmak için kullanılan braketler ve aletler en kaliteli numunelerden seçilmiştir. Laminatlar gibi gelişmiş cihazlar, ekran koruyucusu ve ekranın değiştirmesi için kullanılır. Veri kurtarma, geri yükleme ve benzeri işlemler için kullanılan yazılımlar dünyadaki en yeni programlar arasındadır. Jetonar yönetim ekibi, ekipmanın onarımın kalitesini ne kadar etkilediğinin çok iyi farkındalar. Bu nedenle bu merkezde bulunan özel iPad tamir birimi, teknisyenlerin Apple tablet tamir işlemlerini en son dünya standartlarına uygun olarak yapabilmeleri için en iyi alet, gereç ve tamir cihazları ile donatılmıştır.

 

Jetonar tablet seyyar onarım servisi nasıl kullanılır?

Jetonar seyyar tablet onarım servisi, Türkiye’deki tablet kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu hizmeti alabilmek için website veya Jetonar uygulaması aracılığıyla bir tablet onarım talebi oluşturun. Ekip arkadaşlarımız gerekli düzenlemeleri yapmak için sizinle iletişime geçecekler.

Yorumlar

onarım ön istek formu