Chat with us, powered by LiveChat

Tablet onarımı

Tablet tamiri denilince akla ilk olarak tablet tamirinin maliyeti gelir. Bu cihazın onarım maliyetlerinin belirlenmesinde birkaç önemli husus bulunmaktadır...

ıstakını gondar

jetonar garanti ile anında tablet tamiri, adresinizde tablet onarım hizmeti, adresinizde tableti teslim alınımı ve tamir süresi tamamladıktan sonra geri getirmesi, hepsi ücretsiz olarak yapılır. Tabetinizde bir sorun çıktığı zaman aklınıza gelen ilk şey, yetkili bir onarım merkezidir. Ancak bir tableti düzgün bir şekilde onarmak ne anlama gelir? Jetonar’da tablet onarımı cihazin incelnmesi ve sorun gidermeleri ile başlıyor, ayrıca bir tabletin onarımları, yazılım onarımlarını ve donanım onarımlarını içerebilir.

Bu durumların her birinde sırasıyla cihazdaki arıza belirtilerine ve cihazda oluşan sorunlara göre farklı onarım yöntemleri kullanılmaktadır. Örneğin tablet flash, tablet güncelleme, tablet açtırması, işletim sistemi güncelleme, root vb. tabletin yazılım onarım çözümleri arasında yer alır ve LCD tamiri, tablet sabit disk tamiri, kart tamiri, güç düğmesi, pil değiştirme, tablet gürültü sorunları, bozuk ve hasarlı tablet onarımları vb. tablet donanımı onarımları için çeşitli seçenekler arasındadır.

 

Tablet onarımı

 

Tablet onarımın on-lin talep oluşturmak

Rutin yüz yüze hizmetlere ek olarak, tabletler ve telefonlar gibi birçok akıllı cihazın onarım merkezleri, müşterilerin tablet onarımını on line talep oluşturmak ve tabletlerinde oluşan sorunları on line olarak kaydetmelerini mümkün kılmıştır. Çevrimiçi tablet onarım kaydı, müşterilerin rahatlığı için harika bir seçenektir.

Tableti profesyonelce onarmak için jetonar yanınızda. Aşağıdaki linke tıklayarak veya jetonar uygulaması üzerinden online olarak tablet tamir talebinde bulunabilir ve iş arkadaşlarımızın aramasını bekleyebilirsiniz. Adresinizde tableti teslim alma ve teslim etme hizmeti, tabletinizin en deneyimli tablet tamir teknisyenleri tarafından evden çıkmadan onarılmasını ve yeniden kullanılmasını da sağlar.

 

Windows tablet onarımları

Akıllı cihazlar arasında çekici ürünlerden birisi, kullanıcılara bir cep telefonunun zekasını bir dizüstü bilgisayarın yetenekleriyle birlikte sunan Windows tabletlerdir. Çeşitleri çok yüksek olan bu cihazlar, arıza ve arıza durumlarında da geniş bir onarım hizmeti gerektirmektedir. Windows tablet onarımları, diğer akıllı cihazlar gibi, çeşitli yazılım ve donanım hizmetlerini içerir.

Bu cihazların işletim sisteminin Windows olduğu göz önüne alındığında, Windows tablet tamiri için en önemli seçeneklerden biri, Windows tabletin performansında görülen hataları güncellemek ve düzeltmektir. Elbette tabletin anakart ve hard diskinin tamiri ya da dokunmatik ve LCD'nin tamiri ve değiştirilmesi gibi donanım onarımları da Windows tablet tamirleri listesinde bahsedilebilecek diğer önemli kalemlerdir.

 

Kırık tabletin onarımı

Farklı tabletlerin başına gelebilecek en yaygın kazalardan biri düşme, ser bir yere vurulmak ve neticesinde tabletin kırılmasıdır. Kırık tablet tamiri, yeterli beceri ve bilgi gerektiren çok hassas bir işlemdir ve deneyimli uzmanlar tarafından yetkili bir onarım merkezinde yapılmalıdır. Kırılma durumunda tablet onarım hizmetleri, cam onarımı ve değişimi, LCD ile ilgili esnek düz kablo onarım (FFC) , ekranın dokunmatık panelin değişimi ve sorun gidermesi ve LCD onarım ve değişimi gibi öğeleri içerir.

Hasarın şiddetine ve tabletin ne kadar hasar gördüğüne bağlı olarak kırılan tabletin tamiri için gereken hizmet jetonar uzmanları tarafından verilmektedir. Ayrıca kırılan bir tableti tamir etme maliyeti de hasarın şiddetine göre değişmektedir. Örneğin, camı değiştirmek, bir LCD'yi onarmaktan veya değiştirmekten daha az maliyetli olacaktır.

 

 

Tablet hard disk (sabit disk) tamiri

Tablet sabit disk arızası, cihazın kapanmasına ve başka birçok arızaya neden olabilir. Ayrıca tablet açıldığında logonun üzerinde kalırsa veya logoyu sürekli sıfırlarsa sabit diski zarar görmüş olabilir. Tabii ki bu sorun, fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra cihazın verilerinin ve ayarlarının silinmemesi, sürekli askıda kalması, ROM veya flash yükledikten sonra tamamen kapanması, işletim sistemini başlatırken şifreleme başarısız mesajını görüntüle (Encrypt Unsuccessful) , önyüklemeden sonra dahili depolama hasarlı mesajını görüntüle (Internal Storage Damaged), önyükleme yaparken devamli titremeler, yerel güncellemeler sırasında fabrika ayarlarına sıfırlama sayfasına girerken, bazı durumlarda seri veya IMEI'nin olmaması ve program simgesinin değiştirilmesi sırasında vb. diğer belirtiler olabilir. Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, yetkili bir tablet onarım merkezine gitmenizi tavsiye ederiz. Bu sorunlar, tablet sabit diski onarılarak veya gerekirse değiştirilerek çözülebilir.

 

Tablet dokunmatik panel onarımı

Genellikle, dokunmatik panelin arızalanması, yazılım sorunlar ile ilgilidir. Ancak durum böyle değilse, tablet dokunmatık panelinin onarmak için ekranın tamamen onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir. Özel jetonar tablet onarım merkezindeki ekiplerimiz, ilk önce dokunmatık panelin onarmaya ve yazılım sorunların düzeltmeye odaklanır. Sorun devam ederse, panelin çalışması için tablet LCD'si tamamen değiştirilecektir.

Tablet şarj soketi onarımı

Bu parça tamamen arızalandığında veya bozulduğunda tablet şarj soketi tamiri yapılır. Bu alandaki sorunlar genellikle soketin temizlenmesi veya pimlerin sabitlenmesi gibi önlemlerle çözülür. Tabii ki bazen bu bölümdeki sorunları tamamen çözmek için mikro USB bağlantı kablolarının durumu düzeltilmelidir. Tabletinizin şarj bağlantı noktasının çalışmadığını fark ederseniz deneyimli jetonar tablet onarım uzmanlarından tabletinizin uygun şekilde onarılması veya değiştirilmesi konusunda tavsiye alabilirsiniz.

 

Tablet dokunuşu ve LCD ile ilgili sorunların gidermesi

En yaygın tablet onarım seçeneklerinden biri, bu cihazlarla ilgili dokunmatik ve LCD sorunları için onarım hizmetleridir. Tabletin dokunmatik ve LCD ekranında çok çeşitli kusurlar görülebilir. Tablet dokunuşunun arızalanması veya zayıflaması ve ekranda görüntülenen içeriğin kalitesi ile ilgili sorunlar, tabletin dokunmatik ve LCD'sinde gözlenebilecek sorunlar arasındadır.

Örneğin, görüntünün bir bölümünde yatay veya dikey çizgiler görülebilir veya görüntünün bir kısmı siyah olabilir. Tablet LCD'nin kırılması, bu parçanın onarılmasına ve hatta değiştirilmesine neden olan başka bir sorundur. Ancak dokunmatik ve LCD bir tabletteki en önemli ve hassas parçalar olduğundan, tabletin dokunmatik ve LCD sorunlarının onarımı konusunda uzman ve yetkili merkezlerde yapılmalıdır.

 

makale önerisi : Asus tablet onarımı

 

Tablet yazılım onarımları

Yazılım sorunları da tablet kullanıcılarının bu cihazı onarmak için onarım merkezlerine gitmesine neden olabilir. Tablete virüs bulaşması veya cihaz yazılımını güncelleme ihtiyacı gibi sorunlar, tablet yazılım onarım ihtiyacına neden olabilecek şeylerden bazılarıdır. Tabletin Wi-Fi'ye bağlanamaması, cihaz verilerine bağlanma zorluğu, tabletin Bluetooth aktivasyonunun bozulması ve benzerleri, tablet yazılım onarımları için diğer sorunlardır.

Yazılım sorunları durumunda da onarım hizmetleri, tabletin sıfırlanması, kötü amaçlı yazılımın kaldırılması, işletim sisteminin yüklenmesi, programların veya uygulamaların güncellenmesi veya yüklenmesi, işletim sistemi güncellemesi, önyükleme onarımı, ağ kilidi açma, dil değişikliği, ağ ayarları ve GPS, tableti köklendirme dahil olmak üzere yazılım sorunları durumunda onarım hizmetleri, hatalı uygulamaları seri hale getirme, tanımlama ve silme vb. olur.

 

Tablet onarım maliyetleri

Tablet tamiri denilince akla ilk olarak tablet tamirinin maliyeti gelir. Bu cihazın onarım maliyetlerinin belirlenmesinde birkaç önemli husus bulunmaktadır. Öncelikle tablette ne tür bir sorun meydana geliyor ve bu cihazın onarım hizmetine hangi servisler dahildir. Genellikle yazılım onarımları, donanım onarımlarından daha uygun maliyetlidir. Öte yandan, donanım sorunlarının tartışılmasında, onarım genellikle parçaları değiştirmekten daha az maliyetli olacaktır.

Tablet onarımlarının maliyetini tartışırken bir sonraki önemli nokta, kullanıcıların bu hizmetleri almak için gittikleri onarım merkezidir. Kesinlikle daha güvenilir ve daha iyi hizmet sunan merkezler tablet tamiri için daha makul bir ücret isteyeceklerdir. jetonar, tablet onarım hizmetlerini en iyi fiyat ve en yüksek kalitede sunan, itibarı ve geçmişi yüksek bir onarım merkezidir.

Yorumlar

onarım ön istek formu